Acum este Mar Apr 30, 2024 10:01 pm

Ora este UTC + 2


Despre albumul "Iubire".

Au fost si nu trebuie să se piardă

Moderatori: Dedeea, Dory

super...

Mesajde 3seluver » Vin Dec 08, 2006 4:20 am

Eu nu am decat "Parte din mine" si "Ma iubeai", le-am ascultat toata ziua... cine imi mai da si mie?:P E mai greu sa faci rost d album din Canada:( Pupici SUPERBE MELODII :-P :-P :-P :wink: :wink: :D :D
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Kisss » Vin Dec 08, 2006 4:06 pm

Adela scrie:
Stiu doar cateva care cum sunt compuse.La Beat au fost compuse: "Parte din mine","Rock my soul","Cuore".La Sud-Est Production "Iubire","Don't say i love you","N-ai crezut in mine".La Win:"Miracle","Ma iubeai","Ma doare".Nu sunt foarte sigura.Imagine Un mic detaliu dupa care sa va dati seama.Cel care canta pe refren,a lui e piesa.ImagineIar cand se canta refrenul de Laur si Mihai sau si de Vio,cel care canta primul....a lui e piesa. Imagine


Acum ca am luat albumul spun sigur la care dintre studio-uri au fost compuse piesele.Sa vedem cat m-am inselat cand mi-am dat cu parerea inainte sa aflu sigur. Imagine


WIN: Miracle,Ma iubeai,Ma doare.
Beat: Rock my soul,Cuore,Parte din mine.
Sud-Est Production/Gala Records: Iubire/Oh,baby,Don't say i love you,N-ai crezut in mine.


Pe final 3se multumeste:bunului Dumnezeu,famiilor noastre,casei de discuri Cat Music,lui Dan Popi,fanilor de pretutindeni si celor care au lucrat alaturi de noi la acest album(win,beat,sud-est production gala records) si tuturor radiourilor si televiziunilor muzicale care ne promoveaza. Cu placere.Imagine


P.S.Ce le am.Nu m-am inselat.
Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ralukutzza » Vin Dec 08, 2006 6:27 pm

toate piesele au aparut pe dc++ :( .......e frumos albumul e de ascultare dar mie parca tot cum erau inainte imi placea :oops: Succes in continuare 3SE !!!!
ralukutzza
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Iun 06, 2005 10:00 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Dec 08, 2006 6:40 pm

A aparut pe net albumul de la Holograf dar de la 3se.Imagine Doar ei nu sunt mai sfinti sa nu le apara piesele pe net!?Asta e,noi sa fim sanatosi!ImagineNoroc cu fanii.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Vin Dec 08, 2006 6:47 pm

Mie mi-a zis verisorul meu k deja a aparut albumul 3se pe net si nu mi-a venit sa cred, chiar daca am melodiile tot imi cumpar albumul, dar trebuie sa mai astept putin pana apare in orasul meu. Oricum albumul e superb!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Imi place la nebunie. :D
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Vin Dec 08, 2006 7:46 pm

"oh 3se, when you sing you drive me crazy"
km asta ar fi dediktzia mea pt cei 3...pt ce-au realizat.
imi plac toate melodiile, albumul, din pct-ul meu de vedere, e cu mult peste mediu. perfect nu e, dar dak se straduiau ceva mai mult reusheau. am incerkt sa le dau note melodiilor inainte d a afla cine le-a compus shi am ajuns la concluzia k cei de la win sunt mai pe gustul/preferintzele mele, felicitari lor! bineintzeles, nici ceilaltzi nu's de ignorat.

"iubire", "miracle", "ma doare" si "oh baby" merita 10 cu felicitari. "n-ai crezut in mine", "ma iubeai", "rock my soul" si "parte din mine" --> 9,50 . iar "cuore" cu "don't say i love you" un 9....
de ce le-am dat 9.50 si nu 10? pt k ele sunt foarte reusite, insa ma km streseaza repetarea la nesfarsit a refrenelor.... cu kt un refren e repetat d mai multe ori cu atat isi pierde din valoare.... ma mir k ei n-au aflat pana acum.... sau poate nu vor sa tzina cont. puteau totusi sa compuna mai multe versuri.... alte trupe au si ele melodii cu numarul versurilor mai "sanatos".... sau poate le este lene sa retzina. :x
"don't say i love you" este si ea la fel de reusita, insa dupa c k s repeta refrenul ala d nuj kte ori mai are si "nanananna nonono" #-o

cu sperantza k nu v-am plictisit, vreau sa mai adaug cateva comenatarii la ce s-a mai spus.
nu putem - asa cred yo - sa comparam albumul acesta cu precedentele, nu prea putem spune k e cel mai reusit. in trecut erau alte stiluri "la moda", altele erau cerintzele publicului, altul era studioul etc... trebuie raportat la perioada respectiva. plus k... ce comparatzie e asta, intre o melodie dance si una electro?! potzi compara doua melodii dance sau doua electro....
albumul "iubire" are un stil diferit fatza de celelalte si era d asteptat k nu tuturor sa le plak.
spre deosebire de altzii, mie chiar aceste voci "subtziri", mai ridikte, mi se par spuma melodiilor si "ma innebunesc la nebunie" :-P
de knd am auzit prima melodie sunt in delir, imi plac foarte mult si sunt sigura k vor avea succes cu ele. nu ma credetzi? face-tzi ce-am facut si yo: va inregistratzi cateva melodii pe mp3, va ducetzi la scoala/servici si va intrebatzi colegii ce parere au despre melodiile respective fara sa le spunetzi cine knta. ai mei au ramas uimitzi knd le-am spus d 3se. ba mai mult, nu m-au lasat pana nu le-am trimis cateva melodii p mess :wink:
e un album d 9,6 :mrgreen:
oh 3SE, when you sing you drive me crazy
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde clau » Vin Dec 08, 2006 10:52 pm

E super tare albumul nu am reusit inca sa mil cumpar pt ca nu a aparut la mine in oras dar am reusit sa iua de pe net cateva piese si mi se par superbe abi astept sami cumpar albumul dar daca doreste cineva sami dea si mie mel "parte din mine " pt cateva zile ias fi recunoscatoare nu am reusit sa o iau de pe net si dupa titlu am impresia ca e foarte tare ms
salut
clau
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 9:02 pm
Localitate: craiova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Dec 09, 2006 7:39 am

Abia astept sa se auda melodiile peste hotare :D In Canada ar fi super, ca m-am saturat d bufonii d la O-Zone :roll: Cand ma intreaba cineva d unde sunt si le zic Romania, incep sa cante mai iahii, mai iahuu, mai iahaha :? Ma rog... Super misto melodiile... Toate par a fi hituri, Personal am o sensibilitate pt. Don't say I love you, Miravle, Ma iubeai... vai cred ca am o sensibilitate pt toate :D :oops: Deja am mobilizat rudele si prietenii sa-mi cumpare albumul si toti mi-au zis ca e fffff greu d gasit? Da-ti si mie niste idei sa le spun unde sa caut, nu conteaza unde, ca am rude peste tot :-P :shock: :D
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde yonut » Sâm Dec 09, 2006 11:21 am

imi place foarte mult noul album...N-ai crezut in mine imi place cel mai mult dintre piese...nu k celelalte nu mi-ar placea :P
Imagine
Avatar utilizator
yonut
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1349
Membru din: Joi Aug 10, 2006 1:23 pm
Localitate: Botosani
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Sâm Dec 09, 2006 8:45 pm

Pentru mine este cel mai bun album de pana acum din partea 3SE.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Dum Dec 10, 2006 12:10 am

maine sper sa revin si eu cu o parere INTEGRALA despre album


pe scurt: nu e o parere tocmai stralucita si cu floricele si etc... asa ca nu va asteptati doar la laude :lol:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kosmyn » Dum Dec 10, 2006 3:30 pm

mie imi place miracle cel mai mult :D
Avatar utilizator
kosmyn
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Dec 09, 2006 10:44 pm
Localitate: Craiova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Dec 10, 2006 5:21 pm

Tipa din videoclipul "Iubire" e o dansatoare.Mihai nu stia sigur cine pt ca s-au filmat separat cadrele cu ea si cele cu ei.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Dum Dec 10, 2006 9:22 pm

mmmm... sa zic parerea despre album:

piese de nota 10 : "Iubire", "Miracle", "N-ai crezut in mine", "Ma iubeai"- imi place... si piesa si versurile... pt versuri nota 20! sunt INCREDIBILE! :shock:
piese nota 9:50 : "Parte din mine" - nu prea imi place vocea lui Mihai din piesa asta... prea multe voci alto... si refren repetat in mod obsesiv :? dar in schimb ador vocea lui Laur de la inceput 8) e superba... - "Cuore" - imi place mult... dar nu cat sa-i dau 10 - "Don't say 'I love you' " - super piesa... dar la fel ca si "Cuore", nu atat de mult incat sa-i dau 10 - "Ma doare" mi se pare o piesa foarte buna... 8) deci, 9.50.
piese de nota 9 : "Rock my soul" - nu mi se pare o piesa foarte deosebita.. e ca toate piesele house.. putine versuri si repetate in mod obsesiv :? sorry.. dar dau 9 - "Oh, baby" - 9. mai mult mi-a placut IUBIRE :-P


per total... albumul e ok.. nu stiu.. nu e genul de album care te cucereste de cum il asculti prima data.. (asa cum am patit eu la SYMBOL).. ca sa-ti placa albumul IUBIRE, trebuie ascultat de mai multe ori... :roll:
n-as zice ca e mediocru... e.. e ceva nou pt ei :mrgreen: macar stim sigur ca va prinde pt publicul care inclina mai mult spre house. :)


eu sunt putin.. hm... suparata? :-k poate... as fi vrut o balada... sunt piese care au versuri frumoase.. dar totusi.. :(

NU, nu este cel mai bun album 3se de pana acum... nu va aruncati in a afirma ceva fara sa analizat corect toate albumele... e mai bun fata de "Cu capu'n nori", dar nu e neaparat cel mai bun!
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Dec 10, 2006 9:28 pm

Si mie mi-ar fi placut o balada ceva.Insa stilul in care sunt compuse piesele este electro,asa ca nu ar fi mers sa introduca si o balada.Ar fi fost ca si cum ai pune o manea intr-un album de house. :?
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Dec 10, 2006 10:06 pm

eh...mergea ceva in acealsi stil dar cu un ritm mai lent...ca sa fie balada nu trebuie neaparat sa fie in chitara si pian...modul de interpretare si ritmul cred ca fac tot
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Dec 10, 2006 10:23 pm

Adica balada cu inlfuente electro? :? Pt mine e clar ca balada inseamna instrumente ca pianul sau chitara.Insa daca pt tine nu e asa e ok.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Floryna » Dum Dec 10, 2006 11:16 pm

yupyyyyyyyyyy am albumul!!!
super tare !!! e bn ca-i prinde stilul !!! :)
Avatar utilizator
Floryna
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 649
Membru din: Lun Ian 17, 2005 10:36 am
Localitate: Ploiesti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Lun Dec 11, 2006 7:14 pm

Am reusit sa iau si eu albumul in sfarsit. E mai fain sa il ai la tine si sa il asculti. Si cred ca este cel mai bun album de pana acum al lor. Felicitari BAIETILOR.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Lun Dec 11, 2006 8:13 pm

danny_qt scrie:
holy **** tot albumul e absolut genial !!!!!!
holly shit, ai dreptate :D
e mega-hyper-extra-tare
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mar Dec 12, 2006 3:26 pm

E mult prea soooper albumul :-P :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vlady » Mar Dec 12, 2006 5:17 pm

Mie imi plac la nebunie piesele "Don't say" si "N-ai crezut in mine".
Si celelalte piese sunt interesante ... dar stiti vorba aia "gusturile nu se discuta" :lol:
Avatar utilizator
Vlady
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1646
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 6:36 pm
Localitate: 3seFAN.net
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mady_fan 3SE_4ever » Mar Dec 12, 2006 7:18 pm

super, super, super, super, super, super,........................tare.. \:D/
O lume in care ne iubim.. Si tu ma sti.. Ma ai.. M-ai ma vrei..!? Iar eu.. eu te privesc si-mi ajunge.. Te simt si nu ma satur.. te am.. Si te mai vreau.. Si te mai vreau.. Si te mai vreau..
Mady_fan 3SE_4ever
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3200
Membru din: Joi Noi 02, 2006 8:18 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Deeya » Mie Dec 13, 2006 1:21 am

Sper sa gasesc si eu albumul baietilor...ca sa pot comenta alaturi de voi...eu nu am ascultat decat piesa "Iubire", insa e clar ca sound-ul e super ..."Iubire" e piesa -carte de vizita a albumului - si de aici am dedus ca este un succes garantat tot cd-ul :wink:
Deeya
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 137
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:52 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Sâm Dec 16, 2006 10:07 pm

cerber scrie:
eh...mergea ceva in acealsi stil dar cu un ritm mai lent...ca sa fie balada nu trebuie neaparat sa fie in chitara si pian...modul de interpretare si ritmul cred ca fac tot

Parerea mea e ca Ma doare,initial,a fost conceputa ca o balada si,ulterior,au schimbat tempo-ul si etc.(nu ma pricep la termeni muzicali).In orice caz,e cam cea mai "lenta" piesa de pe album.Cred ca ar fi fost o balada reusita,daca nu ar fi mers pe stilul electro.
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico