Acum este Mar Apr 30, 2024 8:13 pm

Ora este UTC + 2


Sfaturi.

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Sfaturi.

Mesajde Vizitator » Vin Feb 04, 2005 5:22 pm

doar suntem prieteni, cred k ar trebui sa ne da-tzi si noua ceva sfaturi cei care avetzi experientza intr'ale vietzii :P

primim aici orice sfat! de la cele haioase de genul "ai grija cum pui fierul de calcat atunci cand te suna cineva" :wink: pana la cele mai serioase "verifik aragazu, apa si toate alea inainte sa iesi din casa" :wink:

poate ne si spunetzi "o aventura" prin care atzi trecut deoarece nu atzi ascultat de aceste sfaturi.... :lol: si cum atzi ajuns sa credetzi k ASA ESTE MAI BINE

inainte de toate va dau yo unul, deja cunoscut, legea lui Murphy :
zambeste! maine va fi mai rau
Vizitator
 

Reclame

a

Mesajde Luchian » Sâm Feb 05, 2005 12:05 pm

GET A LIFE !
Bleoju Lucian inc.
Luchian
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:10 am
Localitate: everywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Feb 10, 2005 5:57 pm

Sfatu meu pt toti cei care se baga in seama ca cel mai sus e sa va potoliti daca nu veti lua ban fara avertisment fara nimic so you can enjoy A REAL LIFE.
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » Vin Feb 11, 2005 7:23 pm

hehe! sfat: ascultatzi de administrator , k stie ce zice :lol:
nu innebunitzi lumea cu sunatul la tel! isi schimba cartela si.... ramenetzi cu buza umflata
ps: life is love :?: asa gandesc unii, voi ce credetzi?
Vizitator
 

Mesajde Mirabella » Lun Feb 14, 2005 3:01 pm

I think life without love would be very, but VERY borring! That's my opinion! ...so...love and you'll be loved! :wink:

...si chestia cu stresatul prin telefoane, cred ca tine de bunul simt al fiecaruia! [atata vreme cat nu-ti place sa te streseze cineva cu telefoane,...(...sau daca-ti place...atunci e problema ta..!!) este bine sa nu stresezi nici tu pe altul] parerea mea!
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Vin Mar 25, 2005 1:40 pm

mai punetzi cate ceva in your money box :cry: a venit caldura si nu-mi pot lua o fusta kre imi place ff mult :cry: si nici mama nu vrea sa-mi dea bani; alt sfat: uneori chiar trebuie sa ascultam de parintzi..... nu de alta dar tot noi iesim in dezavantaj
Vizitator
 

Mesajde Mirabella » Mie Mar 30, 2005 4:11 pm

Ce-ai patit de esti asa de supy?? nu mai plange!
...lasa ca problemele se rezolva ele!...ca de-aia sunt probleme! nu-i asa??
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde denyssa » Vin Apr 01, 2005 2:58 pm

hmm...uite kteva kestii kre ar re'i luate in seama:

01. Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine.
02. Poate ca pentru lume esti doar o singura persoane, dar pentru o anumita persoana tu esti intreaga lume.
03. Nu merita sa plangi pentru nimeni,iar cei ce merita nu te vor face sa plangi.
04. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge sufletul.
05. Nu iti petrece timpul cu cineva care nu e dispus sa si-l petreaca cu tine.
06. Nu te agita ata...lucrurile cele mai bune se petrec atunci cand te astepti mai putin...
07. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa.
08. Nu plange ca s'a terminat, zambeste ca s'a petrecut.
09. Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu'l vei avea niciodata.
10.Nu inceta niciodata sa zambesti,nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie niciodata cine se poate indragosti de zambetul tau
( Jose Garcia Marquez)
Zambetul celor care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange...!
denyssa
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Apr 01, 2005 2:18 pm
Localitate: Alba - Iulia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mirabella » Vin Apr 01, 2005 4:41 pm

Frumos...foarte frumos! Imi place! :wink:
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

da

Mesajde Luchian » Sâm Iun 04, 2005 12:04 am

da si mie imi place , ma topesc de placere!
Bleoju Lucian inc.
Luchian
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:10 am
Localitate: everywhere
Puncte de reputaţie: 0

Asa pe scurt...

Mesajde KYM » Lun Iun 20, 2005 11:57 pm

Selectati-va cu atentie prietenii, aveti grija ce anturaje va alegeti! Fiiti credinciosi, mai mergeti din cand la biserica pt.ca D-zeu va ajuta :wink:
Nu va incredeti in oricine :roll:
KYM
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Iun 19, 2005 11:39 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Sâm Oct 29, 2005 4:49 pm

nu mai punetzi la suflet toate prostiile, si nu numai.... fitzi si voi mai atentzi la cei din jur!!! prea multzi tineri au inceput sa sufere in ziua de azi :(
Vizitator
 

Mesajde ilica » Sâm Oct 29, 2005 5:14 pm

Da,Dely are dreptate fiti shi voi putin mai maturi.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Noi 10, 2005 11:49 am

" Nu insulta niciodata un crocodil pana n-ai traversat raul. "

" Daca vezi apropiindu-se un om cu intentia evidenta de a-ti face bine, fugi cat te tin picioarele. "

"Sunt milioane de insi care tanjesc dupa nemurire, dar care nu stiu ce sa faca intr-o dupa-amaiaza de duminica ploioasa."

(Din legile lui Murphy)
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » Vin Noi 18, 2005 2:33 pm

si asta e FOAAAARTEE TAREEEE FRATEEEEE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Cum se curata toaleta in mod placut

Instructziuni detaliate:


1. Ridica cele 2 capace ale toaletei si toarna in bazin 1/8 cana de shampon pentru animale de companie.

2. Prinde pisoiul si mângâie-l linishtitor în timp ce-l duci catre baie.

3. Atentzie! Cu o singura mishcare pune pisoiul în toaleta shi închide cele 2 capace. Fii pregatit sa te ashezi pe capac.

4. Pisoiul începe sa se agite si face multzi clabuci. Nu lua în seama zgomotele care razbat prin capacele toaletei, pisoiului chiar îi place foarte mult sa te ajute.

5. Trage apa de 3 sau 4 ori. Aceasta actziune provoaca fenomenul de spalare Turbo si clatire.

6. Roaga pe cineva sa deschida usha casei. Asigura-te ca pe traseul baie-usa nu e nimeni.

7. Stai cât de departe potzi de toaleta si ridica rapid cele 2 capace.

8. Pisoiul iese cu viteza din toaleta, baie, casa. Odata ajuns afara, se usuca.

9. Toaleta si pisoiul stralucesc de curatzenie.
10. Repeta pashii 1 - 9 cel putzin o data pe zi, pentru o toaleta impecabila.

Cu respect,
Câinele
Vizitator
 

Mesajde Elle » Vin Noi 18, 2005 5:46 pm

:roll: pisoiul se imbolnaveste daca-i faci baie!
Elle
 

Mesajde Vizitator » Vin Noi 18, 2005 5:51 pm

pai n-ai vazut sfarsitul? :))

"cu respect,
CAINELE" :lol: :wink:
Vizitator
 

Mesajde Elle » Vin Noi 18, 2005 5:57 pm

:roll: am vazut sfarsitul..dar era doar un sfat de la pisica :lol:
Elle
 

Mesajde [M.L.V.] » Joi Noi 24, 2005 11:00 am

denyssa a scris ''Nu iti petrece timpul cu cineva care nu e dispus sa si-l petreaca cu tine. '' CORECT :wink:
in ziua de azi cred ca ati observat ca greu gasesti pers in care sa poti avea incredere...si e trist asta....io va zic ca in cei sau cele mai buni sau bune prieteni sau prietene trebuie sa aveti incredere...ar fi bine daca pe acele pers le stiti de cativa ani buni...macar 5....e f dureros sa te tradeze cineva apropiat sau sasi bata joc de tine...cand tu credeai ca iti era prieten sati demonstreze ce erai pt el....zic asta pt ca am trecut prin asa ceva si e f neplacut....sfatu meu?..hmm...tinetiva cat mai aproape cei mai buni prieteni..da e adev ca si aia te pot trada..acum depinde de fiecare...oricum...eu pe cei mai buni 2 prieteni i cunosc de 10 ani..asa ca...intelegeti....aoleu..cat mam gandit ce sa scriu pan acu mia venit alta idee importanta si am uitato :( :cry:
Imagine
Avatar utilizator
[M.L.V.]
Music Knower
Music Knower
 
Mesaje: 777
Membru din: Joi Iun 23, 2005 9:27 am
Localitate: BRASOV
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Noi 24, 2005 12:06 pm

nu-i nik topic-ul ramane aici :lol:
itzi aduci tu aminte :wink: :lol:


"FUMEAZA CEL PUTIN 10 TIGARI PE ZI SHI AI SANSA SA CASHTIGI PREMII LA CARE NICI NU AI VISAT: PREMIUL I:CANCER; PREMIUL II: INFARCT; PREMIUL III: ULCER; MENTIUNE : TUSE SHI MIROS DE ... GROAZA; PREMIUL "FEMININ": RIDURI + INFERTILITATE; PREMIUL "PUR BARBATESC" : IMPOTENTA; PREMIUL SPECIAL PTR FEMEILE INSARCINATE: COPII MALFORMATII + AVORT SPONTAN Asa Ca luati Aminte M@SS nu va suparati nui cu intentie ci cu directie special pt cine fumeaza fumati in continuare ca etse fff bine. jos cu tigarile!!!!!!!!"
(nu-i original... l-am primit pe mess d la iuli)
Vizitator
 

Mesajde ilica » Joi Noi 24, 2005 9:19 pm

Fiti cuminti, altfel nu vine moshu. :lol:
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexrefflex » Vin Noi 25, 2005 3:38 pm

Sa va dau un sfat: luati-va o viata...mai lasati netul asta!!!! :lol:
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Vin Noi 25, 2005 3:56 pm

Sfat:Stati pe net.Sunt foarte multe lucruri interesante pe net,shi mai ales scrieti pe forum. :wink:
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Lun Apr 03, 2006 8:56 pm

sfat: Nu va pierdeti speranta!!!
poate Vio va castiga DUELUL!!! [-o< [-o<
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Lun Apr 03, 2006 9:38 pm

SFAT:Votati-l pe Vio la 1776,trimiteti textul "Viorel".
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], DotNetDotCom.org [Bot] şi 49 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico