Acum este Mar Mai 14, 2024 1:00 am

Ora este UTC + 2


Eurovision

Au fost si nu trebuie să se piardă

Moderatori: Dedeea, Dory

Eurovision

Mesajde Elle » Joi Feb 16, 2006 6:57 pm

http://www.tvr.ro/eurovision/index.php intrati si votati in caz ca v-a placut vreo piesa sau daca nu, atunci macar spuneti-va parerile despre participanti si eurovision ..
Elle
 

Reclame

Mesajde crazy_girl » Joi Feb 16, 2006 9:04 pm

eu am votat Laurentiu Cazan... imi place piesa, iar el este un compozitor ffff bun si un interpret extraordinar...
ar avea si Jokero sanse... poate si Tornero - Mihai Traistaru...

dar vorba aia: "Om trai si om vedea" :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Vin Feb 17, 2006 8:19 pm

m-am indragostit de mel Deliei - Gandesti prea high \:D/

stiati k Umberto Tomassi e defapt Costi Ionita??? :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde skipy » Sâm Feb 18, 2006 7:52 am

Da a fost tare faza cu umberto tomassi =)))
fratzilor sincer nu am ascultat nici o piesa pentru k mi se rupe de Eurovision la propriu. Mai ales k anul asta bag la pariu pe cat vreti k va castiga Akcent, nici nu mai conteaza voturi sau kestii de genul asta, Jokero e deja castigatoare :lol: :lol:
Strategia e bine pusa la punct, scoti piesa care sa nu fie de pe vreun album, o promovezi pana la refuz, deja ai succes international, fiti si sigur k vor castiga =))
Am zis'o si pe alte forumuri si ma repet=> JOKERO E DEJA CASTIGATOARE
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Sâm Feb 18, 2006 1:44 pm

E buna piesa celor de la Akcent dar sa nu uitam ca vor trebui sa cante live...shi nu prea ii vad bine. :roll:
Eu zic ca o sa cashtige Mihai.Piesa e buna,shtie sa cante bine live,are voce buna...el cashtiga...ar fii shi cazul.ImagineImagine
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Sâm Feb 18, 2006 3:09 pm

Ilica: te referi la Mihai (ex-Valahia)? :shock:
Elle
 

Mesajde crazy_girl » Sâm Feb 18, 2006 3:56 pm

mda... care Mihai???

Imagineoricum, Costi Ionita si-a luat numele de Umberto Tomassi, deoarece se stie k el e compozitor si cantaret de manele... si k sa nu aiba llumea prejudecati si sa zica "aa... manelistul ala??? nu-i buna piesa!"
oricum, piesele Deliei sunt suuuper in special "Gandesti prea high". posibil s aiba succes.... dar in fond si la urma urmei, crek Jokero o sa participe... :roll:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Sâm Feb 18, 2006 11:55 pm

crazy_girl scrie:
mda... care Mihai???

la Mihai Traistariu se referea :wink: doar nu va gandeati ca participa Mihai (3se) la Eurovision si noi nu stiam pana acum. :lol:
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Dum Feb 19, 2006 12:54 am

La Mihai ex. Valahia ma refeream. :P
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde srn » Mar Feb 21, 2006 10:35 pm

io am votat Jokero Imagine
Ar trebui sa lasam capul jos, n-o sa vezi, trebuie sa rezistam inca nu-ti vine sa crezi, vom combate focul cu foc nu incerca sa ne opresti, iti pierzi timpul n-o sa reusesti!
Avatar utilizator
srn
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Oct 26, 2005 8:45 pm
Localitate: Ploiesti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Lun Feb 27, 2006 8:29 am

hehe ce ziceai skipy? k jokero e castigatoare? :lol:
chiar m-ash fi mirat dak n-ar fi castigat Mihai
Vizitator
 

Mesajde ilica » Lun Feb 27, 2006 1:41 pm

Eh...a cashtigat cine trebuia. :P
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde skipy » Lun Feb 27, 2006 2:53 pm

da m'am inselat :oops:
sincer.. aseara am ascultat si eu pt prima oara melodia lui mihai si e super belea, plus k are o vooooce.. in timp ce akcent, prefer sa ma abtin :? :?
Dupa ce am vazut spectacolul de aseara kiar k Mihai trebuia sa castige, a fost the best pe departe, ce sa mai? Akcent insa au dat dovada de foarte mult fair-play si au crescut in okii mei (bine k dak si la victoria asta a lui Mihai mai aveai ceva de contestat la adresa lui si a melodiei interpretate, era o kestie :lol: :lol: )
Mihai mai trebuie sa lucreze serios la vestimentatie si la miscarie scenica si avem sanse mari sa ne intoarcem cu un rezultat foarte bun :D

Insa am neglijat organizarea eurovisionului si domnul Dan Manoliu si ekipa tvr merita toate felicitarile noastre.
La fel Catalin a fost la inaltime si in prezentarea eurovisionului dar si a emisiunii Pro si Contra care cred k a batut toate audientele la ora aia :lol: :lol:
Ah si ink o kestie.. dak v'a placut Catalin, el are nevoie de sprijinul vostru putin (si v'as fi foarte recunoscator) sa trimiteti un mail la tvr@tvr.ro si sa il sprijiniti pls pls pls :oops:
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Lun Feb 27, 2006 4:11 pm

yo, sincer, nu m-am uitat la eurovision :oops: a venit cineva la mine de... 2-3 zile, ne-am luat cu alte chestii si am uitat de fiecare data :oops: ... ce-ar trebui sa scriem pt Marutza? yo una scriu cu mare drag, e un super moderator, merita sa-l sprijinim knd are nevoie de noi :D
Vizitator
 

Mesajde skipy » Lun Feb 27, 2006 6:28 pm

scrieti si voi k a fost super in emisiune si k merita o emisiune la tvr :D
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Lun Feb 27, 2006 8:56 pm

skipy scrie:
Ah si ink o kestie.. dak v'a placut Catalin, el are nevoie de sprijinul vostru putin (si v'as fi foarte recunoscator) sa trimiteti un mail la tvr@tvr.ro si sa il sprijiniti pls pls pls :oops:

Dar de ce? Nu i-a mers la Realitatea or what?
Elle
 

Mesajde skipy » Mar Feb 28, 2006 7:28 am

la realitatea a avut un contract pe 3 sau 4 luni si pur si simplu nu era pt el :wink:
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mar Feb 28, 2006 10:12 am

lol ce mare valva s-a facut si acum aud k a fost contract doar pt 4 luni :?
da' e prea bun Marutza k sa-l lase astia pe margine
Vizitator
 

Mesajde skipy » Mar Feb 28, 2006 11:43 am

nu o sa fie lasat pe margine, o sa aiba emisiune in acelasi interval k si TEO pe tvr, dar e nevoie k tvru sa stie k e iubit si k e super bun k prezentator ;) (lucru foarte adevarat de altfel) :D
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mar Feb 28, 2006 11:48 am

hihihi TEO vs. MARUTZA :lol:
tocmai ei... kre se tachinau unu' pe altu' in emisiuni :lol:

ah da.. cine vrea sa-l felicite pe Mihai, poate miercuri la ora 14.00 pe video chat de pe siteul apropo ;)
Vizitator
 

Mesajde Elle » Mar Feb 28, 2006 6:52 pm

Care dintre Mihai?
Elle
 

Mesajde madalina_3se » Mar Feb 28, 2006 7:14 pm

Mihai Traistariu evident ...castigatorul Eurovision-ului. :wink:
cat ma bucur ca n-au castigat Akcent...nu erau ei de Eurovision ,desi piesa ''Jokero'' e foarte buna...vocile lor :roll:
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Mar Feb 28, 2006 9:54 pm

:roll: mda..e mai bine ca a castigat asta... ca doar el era cel care s-a legat de 3SE si zicea ca nu luau premiul la mamaia daca se canta live..

preferam sa castige Akcentul.. piesa lor e de mii de ori mai buna decat oricare dintre cele participante la eurovision , nu au voci enervante , si au mult bun simt...

nici nu vreau sa ma gandesc cum ar face de rusine m.t. tara asta , daca ar deveni din greseala vedeta internationala...(nu din cauza ca e lipsa-talent , ci din cauza lipsa- bun-simt , modestie)
Elle
 

Mesajde Vizitator » Mie Mar 01, 2006 9:26 am

eeee da-l in colo, are si bun-simtz, dar si modestie ;) faptul k i-a criticat p 3se o data nu inseamna k gata... e ultimul om!
sa nu uitam, totusi, k sunt FOARTE MULTZI cu succes, atat in Romania cat si in afara, kre ii critik pe altzii.... si ii critik intr-un mod destul de neplacut! un exemplu d la noi este trupa Parazitzii si un alt exemplu, de afara, este eminem....

sa-l ajute Domu' sa ajunga sus, undeva, Mihai, da' ma indoiesc...

si dupa parerea mea, akcentul n-are voci de eurovision; au ei voci, da' nici s-ajunga la eurovision. si un prof de-al meu, kre le are cu muzik, a inceput sa rada de akcent "cum sa castige aia? knd i-a pus Marutza sa knte live s-au suparat!" (park a spus k a si plecat unul din ei...nu mai stiu exact) ..... va da-tzi seama, yo cat am fumat si rasfumat subiectul asta m-a bufnit si rasul.... am crezut k numai noi, astia de pe forum, mai tzinem minte :lol: . da' lumea nu i-a uitat.....
anyway..... akcentul n-are ce cauta acolo, oricum
Vizitator
 

Mesajde Elle » Mie Mar 01, 2006 4:53 pm

dely_3x scrie:
un exemplu d la noi este trupa Parazitzii si un alt exemplu, de afara, este eminem....

si astia sunt asa de talentati :lol:
numai talente au in ei...
Elle
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico