Acum este Joi Mar 28, 2024 10:09 am

Ora este UTC + 2


MONDEN-aberăm aici despre modă,muzică,cupluri,evenimente!!!

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Dedeea » Vin Aug 11, 2006 11:15 pm

Vrem sau nu sa recunoastem,la ora actuala Akcent cu French Kiss chiar au succes si a prins foarte bine.Am auzit melodia si la radio si in oras,e chiar dragutza. :D
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Yrynna » Vin Aug 11, 2006 11:20 pm

Habar n-am de mel asta si..mi-e lene s-o descrc d p net, poate e vreo prostie, mai bne o ascult la radio...si dup-aia POATE o iau
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ky_l3ru » Sâm Aug 12, 2006 12:43 am

as vrea sa fie o noua moda in lume ...fetele sa se dea la fete si baietii la baieti:)))))))))))))))))))))=))))))))))0..ar fi tare naspa ,nu:P ?
ky_l3ru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2783
Membru din: Lun Iun 05, 2006 6:11 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreya_3se » Sâm Aug 12, 2006 8:19 am

ky_l3ru scrie:
as vrea sa fie o noua moda in lume ...fetele sa se dea la fete si baietii la baieti:)))))))))))))))))))))=))))))))))0..ar fi tare naspa ,nu:P ?


pai da....ar fii super-naspa....:))))) Ce idee ti-am mai venit si tie mey.... :roll:
Caut subtitarare la "Dialogue avec mon jardinier" daca are cineva sa-mi dea un PM pls!!
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Sâm Aug 12, 2006 10:27 am

Andreya_3se scrie:
ky_l3ru scrie:
as vrea sa fie o noua moda in lume ...fetele sa se dea la fete si baietii la baieti:)))))))))))))))))))))=))))))))))0..ar fi tare naspa ,nu:P ?


pai da....ar fii super-naspa....:))))) Ce idee ti-am mai venit si tie mey.... :roll:


Asa sunt ideile lui traznite :lol: .....ca si personalitatea.....extrem de traznit,dar baiat bun,doar e Colegu! :D :wink:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ky_l3ru » Sâm Aug 19, 2006 1:34 am

traznite ...hm........as vrea ca toate fetele din lume fie bune ....:))))))))))))))))))))))))..IMPOSIBILLLLLLLLLLLLLLLLLLLL=)))))))))))))))))))...si as mai vrea ca bush sa nu mai fie presedintele....S.U.A ..e un cretin ..>:P
ky_l3ru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2783
Membru din: Lun Iun 05, 2006 6:11 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreya_3se » Dum Aug 20, 2006 8:49 am

Ati vazut-o pe Cleopatra a lui Stratan?La 4 ani sau 3 ani cati are stie sa scrie si ce sa mai zic de melodii..e un geniu fetita asta!!!! :)
Caut subtitarare la "Dialogue avec mon jardinier" daca are cineva sa-mi dea un PM pls!!
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Aug 21, 2006 8:33 am

Mare skema :lol: verisoara mea canta live de la 1 an iar acum face senzatie printre oamenii nostri...cunosc N persoane ca fetita aia care canta chiar mai bine.Pt mine nu-i fenomen :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreya_3se » Lun Aug 21, 2006 8:39 am

De la 1an?Imagine Nu cred..la 1 an nici nu stia sa vb bine.. Imagine
Caut subtitarare la "Dialogue avec mon jardinier" daca are cineva sa-mi dea un PM pls!!
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Aug 21, 2006 12:15 pm

Iti dau o poza cu ea...si o pun la microfon! :wink:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ky_l3ru » Lun Aug 21, 2006 12:23 pm

eu cantam 3 culori cunosc pe lume de la 2 ani :->................nu-i si asta ceva :P?
ky_l3ru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2783
Membru din: Lun Iun 05, 2006 6:11 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Aug 21, 2006 12:25 pm

E e...o treapta de lansare in piata gorjului! :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ky_l3ru » Lun Aug 21, 2006 12:35 pm

nu mai sunt treapta de lansare :)))))))...mi-am ratat cariera:(
ky_l3ru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2783
Membru din: Lun Iun 05, 2006 6:11 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Lun Sep 11, 2006 2:43 pm

hey!! Lumea doare aici.. noi ce facem?! Atatea barfe si noi asa de indiferenti?? Imagine
Hai ca va spun eu cateva "caldutze" Imagine

Wow wow wow!! Justin Timberlake s-a intors cu un suuuper album! "FUTURESEX / LOVESONGS"!! Daca il asculti pe tot, un singur cuvant iti vine in minte: PRINCE! De ce? Poi simplu.. e ceva nou, ceva unic, ceva suuper! Ce vrea sa demonstreze prin acest album si clipul de la piesa "Sexy back"? Justin zice: "Baiatul a devenit barbat!". De aceea are vocea ingrosata pe calculator... face sex si alte nebunii Imagine
Oricum, piesa e super super!

Hey... ai auzit vestea cea trista? Black Eyed Peas sunt in pericol sa se desparta! Imagine De ce? ImagineAsta nu mai stiu... Se spune ca vor sa incerce cariere solo... Drept dovada, Fergie si-a lansat videoclip la piesa "London Bridge", piesa de pe albumul ei solo, "The Dutchess". Dragut cilp si piesa :wink:


Rihannei i-a crescut nasul! Imagine
Nu, nu la propriu.. ci la figurat. Acum ceva timp, Rihanna, se lauda ca ea a compus versurile piesei "Unfaithful", piesa ce a spart topurile, vrand sa demonstreze ca si femeile inseala. Toate bune si frumoase.. dar de curand ii multumea intr-o emisiune lui NE-YO ca i-a compus versurile piesei "Unfaithful"! Socant! dar adevarat...
Si asta nu ar fi singurul lucru "nasty" la Rihanna... SE aude prin "targ" cum ca Rihanna ar fi luat piesa S.O.S de la alta cantareata, care a refuzat-o! Nu e prea frumos... Imagine

Gazeta cu barfe se incheie aici.. daca v-a placut.. revin... Imagine
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Sep 11, 2006 2:46 pm

Ador piesa lui Fergie!ImagineE superba!
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Lun Sep 11, 2006 4:09 pm

ImagineAm uitat de o veste proasta!
Pussycat Dolls in cautarea unei noi Pisicutze!
Dupa ce frumoasa bruneta, Nicole, le-a parasit pe cele 5pisicutze pt a-si face o cariera solo, si-a lansat o piesa cu Puff Diddy! Piesa super si videoclip superb, de altfel!
Acum "pisicutzele" ramase in trupa fac un casting pt ce-a de-a 6-a "pisicutza". Casting-ul este organizat de o revista de fotomodele... deci asteptati-va ca noua solista a trupei Pussycat Dolls sa arate TRAZNET! Imagine
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Vin Sep 15, 2006 4:07 pm

Aberam din nou.. de fapt nu aberam.. ci doar va mai spun cate ceva despre moda.. uh.. sezonul rece se apropie.. si parca inca nu vrei sa renunti la garderoba ta superba de vara...
~ Va spune ceva look-ul medieval? In toamna aceasta veti descoperi astfel de influente pana si in machiaj. Ochi misteriosi, fumurii si piele cat mai neteda. Fondul de ten trebuie sa arate cat mai natural, asa ca schimbati-l pe cel bronzant cu unul la culoarea pielii. De asemenea, pudra bronzanta poate astepta zile mai bune, cand gloria ei – maxima in aceasta vara – va reinvia... Se poarta si faimosii “ochi de pisica” in machiaje dramatice, a la rock & roll. Si nu orice fel de rock, ci neaparat cel baroc!
~ Pentru un plus de feminitate, optati pentru un fard rose mat in obraji. In privinta buzelor, se pune accent pe buzele nud (fardate cu fond de ten). Aveti totusi „permisiunea” de a folosi gloss cu o usoara tenta de roz pe buza superioara si ruj rose diafan.
~ Genele se rimeleaza puternic catre zona externa a ochiului sau se folosesc gene false, tocmai pentru adauga un plus de mister si forta privirii.
~ In aceasta toamna sunteti incurajate sa va puneti in evidenta buzele intr-un mod fatal pentru barbati: conturare extrema cu rosu burgund. La acest machiaj ochii vor fi fardati cu nunate de maro,pentru a creea umbre discrete.
~ Machiajul minimalist este in trend-ul toamnei 2006. Pentru zilele in care imbracati dispozitia adolescentina, conturati ochii cu fard maro, o rimelati usor si aplicati pe buze un gloss transparent

Imagine Imagine Imagine

Cat despre ceea ce priveste vestimentatia.. ar cam fi niste sfaturi sau solutii

1.Imbraca-te in haine din materiale non-sezoniere
Desi anumite tesaturi cum sunt inul, stofa de lana groasa, stofa reiata sau tweedul arata nemaipomenit in anumite momente ale anului, acestea tind sa fie materiale sezoniere, putand fi folosite doar o perioada limitata. Nu-ti cumpara prea multe haine in astfel de tesaturi. Cauta ca, mai curand, marea majoritatea a garderobei tale sa fie in tesaturi care pot fi purtate de-a lungul anului, in toate anotimpurile: jerseu, bumbac, matase, denim, gabardina. O pereche de pantaloni din gabardina ii poti purta vara cu un maieu si sandale, iar primavara si toamna cu o camasa si o jacheta tricotata. Nu mai vorbesc de jeansi si fuste de jeansi…

2.Alege culori non-sezoniere
Odata ce ai gasit tesaturile care se potrivesc mai tuturor temperaturilor, incearca sa iti cladesti garderoba in jurul a 2 sau 3 culori “atemporale”: negru, alb, bleumarin, maro, bej, nisipiu, camel. Foloseste-ti accesoriile pentru a adapta tinutele unui anumit anotimp si pentru a adauga o culoare-accent. Culori precum rozurile puternice, coralul, turcoazul sau verdele kiwi ar trebui doar sa-ti pigmenteze tinutele, dar nu sa se gaseasca cu nemiluita in dulapul tau. Da, culoarea este extraordinara si recomand din toata inima sa iti colorezi tinutele, dar daca porti culori de vara pe timp de iarna risti sa arati… ieftin. Mai ales daca nu locuiesti la tropice, o garderoba plina de coral si turcoaz nu va avea parte de prea multa purtare.

3. Imprieteneste-te cu nuantele neutre
Hainele in nuante neutre ar trebui sa fie cele pe care sa le porti cel mai mult in aceasta perioada. Cele in nuante neutre deschise (crem, ecru, nisipiu, café-au-lait, gri deschis) le poti purta cu articole vestimentare in culori inchise cand vremea e mai racoroasa sau cu nuante de intensitate similara sau pasteluri in zilele calde. De exemplu, daca ai un costum bej, poti purta pantalonii bej cu un sacou negru sau khaki intr-o zi mai noroasa, iar sacoul bej cu o pereche de pantaloni albi intr-o zi foarte calda.

4.Straturi, straturi, straturi
Daca nu ai lipsit de la lectiile de fizica din liceu, atunci probabil mai tii minte ca fiecare strat de aer intercalat, adaugat sau eliminat, inseamna grade de temperatura mai ridicate sau, respectiv, mai scazute.
Invata sa iti gandesti tinutele ca un mod de a-ti auto-regla temperatura corporala, adaugand sau eliminand straturi de haine pe masura ce vremea se modifica. Sacouri, veste, jachete tricotate, bolerouri, esarfe tip pashmina, hanorace… pe toate ti le poti arunca pe umeri cand iti este frig si apoi scoate cand simti ca te incalzesti.

5.Lasa accesoriile sa vorbeasca
Cum poti face ca aceeasi tinuta sau aceleasi haine sa para specifice unui sezon, desi tu le porti de-a lungul intregului an? Schimband accesoriile, evident! Alege genti si incaltaminte din piele de culoare inchisa pentru sezonul rece, si accesorii de culoare deschisa din piele, material textil, plastic sau materiale naturale (rafie, sidef) pentru vremea calda. Schimba-ti textura si culoarea esarfelor, tipul bijuteriilor, textura si intensitatea rujului in functie de calendar. Nu e nevoie sa cheltuiesti prea multi bani – dar ai nevoie de imaginatie.

6.Amesteca haine din ambele sezoane
Ok, evident ca nu-ti spun sa porti sarafane de tweed sau cizme in septembrie (desi am vazut femei purtand cizme chiar si in iulie-august, dar erau chiar ridicole! Singurul lucru care le lipsea era o eticheta lipita pe frunte cu “fashion victim”). Dar daca abia astepti sa porti o camasa sau niste pantofi care s-ar potrivi mai curand lunii noiembrie, ce mai astepti? Doar nu le purta pe toate deodata, atata timp cat vremea inca se joaca cu noi. In schimb, poti purta cate una sau doua dintre ele cu haine adecvate sezonului care tocmai se sfarseste. De exemplu, poti purta un maieu colorat pe sub un bolero tricotat sau sub o jacheta cu maneca scurta. Sau poti suprapune un sacou de catifea reiata peste o rochie de vara. Pe scurt, fa un pas catre sezonul urmator fara sa intorci spatele celui trecut.


Sper ca va vor folosi sfaturile :wink: Sursa: diferite reviste si site-uri de moda :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Sep 15, 2006 5:14 pm

Super interesant.Multumim. :wink:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Vin Sep 15, 2006 5:19 pm

adela scrie:
Super interesant.Multumim. :wink:


cu placere.. merci k apreciati gestul :*
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde DeeDee » Vin Sep 15, 2006 5:20 pm

multumim crazy_girl :D eu n-as avea rabdare sa scriu atat. dak imi da cineva sfaturi despre cum sa arat k in anii '60-'70, ii fac cinste cu un Malibu 8) sau un Martini :roll:
Imagine
Avatar utilizator
DeeDee
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 230
Membru din: Mar Sep 12, 2006 9:34 am
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Vin Sep 15, 2006 5:21 pm

pai.. m-as putea interesa.. as putea cerceta.. nu promit nimic :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde DeeDee » Vin Sep 15, 2006 5:22 pm

ok. ar fi misto :D nici eu nu te oblig sa-mi faci un manual de 100 pagini. :wink: just a little help...acolo :roll:
Imagine
Avatar utilizator
DeeDee
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 230
Membru din: Mar Sep 12, 2006 9:34 am
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Vin Sep 15, 2006 7:59 pm

o sa fac tot ce pot! :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Sep 16, 2006 1:50 pm

Cik maine pe TVR 1 sunt 3se...ca o sa faca ***!Nu sh sigur la ce emisiune si ora....am primit un mass si am vrut sa va comunic.Daca vine persoana respectiva pe mess o intreb si va comunic. :wink:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Sâm Sep 16, 2006 3:11 pm

ok, Ade, multumim!!!
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 52 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico