Acum este Vin Mai 17, 2024 10:48 am

Ora este UTC + 2


MONDEN-aberăm aici despre modă,muzică,cupluri,evenimente!!!

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Andreya_3se » Sâm Mar 17, 2007 11:45 pm

Imagine Mare Om...
Caut subtitarare la "Dialogue avec mon jardinier" daca are cineva sa-mi dea un PM pls!!
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Kisss » Sâm Mar 17, 2007 11:47 pm

Mare caracter.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Mar 19, 2007 7:54 pm

E foarte interesant un nou serial aparut pe Pro Tv. "Un pas inainte"-->ceva de genul asta.Este o data pe saptamana,lunea cam pe la 22.30-23.00.Nu e telenovela asa ca nu va speriati! :lol: E serial si mi se pare unul dintre cele mai reusite.In el joaca actori de prima clasa.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mar 22, 2007 4:02 pm

A aparut noul clip Hi-Q facut la piesa "Buna dimineata".Bineinteles ca au o varianta noua pentru aceasta piesa.Cum Ricky Martin si Mary de Chamboa au scos un clip impresionant si o piesa pe masura era si logic ca cei de la Hi-Q sa se inspire.Piesa au prelucrat-o in acel stil. :roll: Mai si zbiara in gura mare pe blog-uri! Adevarul este ca ar trebui sa apreciem ca fura cinstit.ImagineDar asta e industria muzicala romaneasca! Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreya_3se » Joi Mar 22, 2007 4:46 pm

hmm..interesant... :lol: mi-e imi place mel celor de la Hi-q..si chiar ma asteptam sa scoata clip la mel Buna dimineata Imagine
Caut subtitarare la "Dialogue avec mon jardinier" daca are cineva sa-mi dea un PM pls!!
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mar 22, 2007 10:01 pm

E dragutica piesa,nu am ce zice.Insa faze de genul acesta,cu inspiratia si preluarea ideilor altora ma lasa scarbita. :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Mar 22, 2007 10:06 pm

azi, la maruta, cream si-a lansat noul videoclip "vanilla cream"..indraznet videoclipul... :shock:
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mar 22, 2007 10:19 pm

Mie clipul si mai ales piesa imi amintesc de Britney Spears-I'm a slave for you . :lol: In rest toate bune si frumoase.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Mar 22, 2007 10:21 pm

Adela scrie:
Mie clipul si mai ales piesa imi amintesc de Britney Spears-I'm a slave for you . :lol: In rest toate bune si frumoase.Imagine

asa e cum spui tu....
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Mar 24, 2007 11:05 am

Callatis - Miss-uri si fantome


Imagine



Anul acesta, alegerea celor mai mandre Miss-uri din Irlanda pentru Callatis s-a bucurat de sali arhipline, cantece din frunza, concursuri si descoperiri... de fantome. Putin lucru pentru "venerabila" varsta de opt ani a festivalului?

Festivalul Callatis s-a nascut la Mangalia o data cu ultima eclipsa a mileniului, in 1999. Cu asa un debut "neconventional", era normal ca traseul sau sa fie presarat cu momente inedite. Asa se face ca, anul acesta, preselectia de Miss Diaspora pentru Callatis 2007 (9-15 iulie) a aterizat la Dublin, direct in sala clubului Alsa. "Vinovatii" pentru cele intamplate sunt in numar mare. "Capul rautatilor" a fost identificat primul: Cornel Diaconu, producatorul. Adjunctii sunt Cornelia si Lucian Senchea, coordonatorii proiectului "De la romani pentru romani", dar si Lucian Glass. Si uite asa s-au auzit in Irlanda triluri romanesti, in regia lui Benone Sinulescu si a celor "trei SUD ESTI". Nea Beni s-a intrecut pe el insusi si a dat gata la frunza ultimul hit al baietilor, "Iubire". Laurentiu, Mihai si Viorel nu s-au lasat nici ei mai prejos si, la un moment dat, au pus pauza la cantat pentru a prezenta cateva probe la concursul "Miss Diaspora" Irlanda 2007. Concurentele au prezentat probe individuale la alegere, au raspuns intrebarilor prezentatorilor si publicului si au dansat nonstop. Traditia cerea ca Irlanda sa fie reprezentata de doua surori gemene. Rezultatul? La Callatis 2007 ne vom mandri cu Andreea (Ripan) si Andreea (Tatarasanu), de 20, respectiv 16 ani. Gemene? Doar la nume...

CE TI-E SCRIS. Benone Sinulescu poate sa traiasca linistit din... autografe. Un fan a oferit 100 de euro pentru ca nea Beni sa-l inscriptioneze in frunte. A fost asa falos, ca toata seara s-a mandrit cu ceea ce obtinuse. Suntem curiosi dupa cate zile s-a spalat...

Dar asta nu-i nimic pe langa faptul ca Benone a locuit, alaturi de Cornel Diaconu, intr-o camera cu stafii. Brrr! Se pare ca ei au constatat prin forte proprii acest lucru. Oare s-or fi impiedicat unul de altul noaptea sau detin, cu adevarat, capacitati extrasenzoriale? Grea intrebare!




Laurentiu Duta si-a gasit o noua iubire...

22 Martie 2007

.... la Antena 1
Cum era de asteptat, dupa atatea intalniri saptamanale, cu ocazia filmarilor la emisiunea "Vreau sa fiu mare… vedeta", in culise, departe de ochiul camerei de luat vederi, se desfasoara tot felul de idile.

Una dintre victimele lui Cupidon este Laurentiu Duta este indragostit pana peste urechi de o tanara domnisoara cu ochi caprui, foarte cocheta si cu vino-ncoa, care nu se sfieste sa-I faca ochi dulci in fata tuturor. Povestea lor devine foarte interesanta daca stam sa ne gandim ca Laurentiu este casatorit si asteapta un copil. Totusi, cantautorul are o circumstanta atenuanta: tanara care ii face ochi dulci si pe care o iubeste ca pe ochii din cap este… Denisa, fetita mascota a emisiunii "Vreau sa fiu mare vedeta", care a facut o adevarata pasiune pentru el.

"Dragostea Denisei a fost secreta", incepe povestirea mamica fetitei, Florentina Radu, razand cu gura pana la urechi. "Totusi, mi-am dat seama ca se intampla ceva ciudat pentru ca se rusineaza in fata lui, ceea ce nu ii este tocmai caracteristic Denisei. Am rezolvat usor misterul: m-am prefacut ca atipesc in timp ce urmaream emisiunea <> si am vazut ca Denisa il pupa pe Laurentiu prin sticla televizorului", spune Florentina Radu. In timp, Denisa si-a luat inima in dinti si, intr-o zi, si-a facut de lucru pe langa Laurentiu, el a luat-o in brate si… Denisa acolo a ramas. De altfel, telespectatorii se vor putea convinge duminica, incepand de la ora 20,30 (ora inceperii marelui show) ca fetita a ramas mai bine de doua ore in bratele sefului juriului. Mai mult decat atat, vazand ca dragostea ii este impartasita, Denisa a prins si mai mult curaj si, la indemnul lui Laurentiu, a ridicat, pentru fiecare copil jurizat, nota cuvenita. Despartirea a fost foarte grea, Denisa a suferit, totusi, a doua zi, la gradinita ea a povestit colegilor de grupa mica ca a dat note copiilor de la "Vreau sa fiu mare vedeta".

Celelalte povesti de draoste din platoul emisiunii ANTENEI 1 sunt la fel de neobisnuite: Matei si Cristina, in varsta de patru ani, si-au declarat public amorul, precum si intentia de a fi parintii a 15 copii, cand vor creste. Ovidiu Cuncea nu face un secret din iubirea pe care i-o impartasestei sefei "grupei de pici", Anne, fetita dodoloata din juriu, careia ii aduce, la fiecare editie, ceva dulce. Iar Roxana are parte, la fiecare emisiune, de declaratii de dragoste, cea mai pasionala fiind, totusi, aceea a baietelului Mario Galatanu.
Imagine Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Sâm Mar 24, 2007 1:38 pm

Ce bine ii sta lui Laur cu un copil in brate :D
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Sâm Mar 24, 2007 3:48 pm

ce n-as da sa fiu in locul Denisei!!!! :oops:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Dum Mar 25, 2007 12:47 am

mady_u45 scrie:
Ce bine ii sta lui Laur cu un copil in brate :D
hai sa nu ajungem la michael jacksonisme :lol:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Dum Mar 25, 2007 2:48 am

vai c shcumpik e fetita asta:) C? N-are c gasi la Laur?:D ADORABIL!:d
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Dum Mar 25, 2007 10:07 am

Adela si Dan castiga 13000$ lunar

Cei care apar in telenovelele trustului Pro sunt cel mai bine platiti actori din Romania. Salariile lor sunt de doua sau trei ori mai mari decat ale celor care joaca in serialele de televiziune si le depasesc cu mult pe cele ale actorilor de teatru.

Cele mai bine platite vedete de telenovele sunt Adela Popescu si Dan Bordeianu din 'Iubire ca in filme', de la Acasa TV. Cei doi actori, care au format pana nu de mult un cuplu si in realitate, nu numai pe micul ecran, sunt remunerati pentru orele de filmare cu cate 800 de dolari pe episod. Asta inseamna ca Adela si Dan castiga fiecare aproape 13.000 de dolari pe luna. Pana acum cateva zile, ei formau unul din cele mai prolifice cupluri din showbizul romanesc (detronat poate doar de cuplul Banica-Marin), insa tocmai au decis sa puna punct relatiei lor.

Continuarea articolului aici Adela Popescu,salariu de 13000$ pe luna (sursa Libertatea)
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Mar 30, 2007 12:12 pm

Omul potrivit pe strazile potrivite

Alesi exponenti constanteni in gradina muzicala autohtona, Laurentiu Duta locuieste pe Strada Muzicii, iar Costi Ionita pe Strada Compozitorilor. Duta locuieste de multi ani pe “Muzicii”, o strada situata in Navodari, iar denumirea parca i-a urmarit copilaria. Mai ales in momentele cand trebuia sa se prezinte: “Laurentiu Duta, domiciliat pe strada Muzicii”. Mult mai nimerit a fost Costi Ionita, care, deocamdata, este singurul compozitor de pe strada sa (inca in curs de ocupare si amenajare) - Compozitorilor.

E vechi articolul dar amuzant si nu l-am vazut pus pe forum. :wink:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mar Apr 03, 2007 12:57 pm

Premiile Mtv din acest an vor fi prezentate de Cassa Loco.Vor avea loc pe 10 mai,cica in parcul Izvor.Sper ca am inteles bine,citeam azi in Compact.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Apr 03, 2007 2:29 pm

Se simplifica licenta, dar se complica situatia

Un ordin al Ministerului Educatiei si Cercetarii duce la simplificarea examenului de licenta din acest an. Astfel, este posibil ca examenul sa constea intr-o singura proba, la alegere, dupa cum va hotari senatul fiecarei universitati in parte.

FACILITATI - Cu mai putin de o jumatate de an inainte de sustinerea licentei, majoritatea studentilor din an terminal s-au apucat deja de treaba. Tema pentru lucrare si profesorul coordonator sunt alesi de studenti inca de la inceputul ultimului an universitar, iar in acest moment majoritatea acestora au lucrarea aproape terminata. Daca universitatea decide ca examenul de licenta sa constea doar in sustinerea unui test de cunostinte, toata munca lor este in zadar. Argumentul fostului ministru Hardau este ca "au mai fost ani cu o singura proba la licenta. In fond, daca avem o comisie buna de examen, este suficienta o singura proba pentru evaluarea pregatirii candidatului".

Unele universitati particulare sunt de acord cu ministrul. Universitatea "Spiru Haret" va organiza un examen care consta intr-un test grila din materia indicata de conducerea fiecarei facultati in parte.

Universitatile de stat inca discuta posibilitatea eliminarii unei probe din examenul de licenta, insa nu par prea incantate de perspectiva. Daca Ecaterina Andronescu, rectorul Politehnicii, exclude din start o astfel de varianta, studentii de la ASE nu vor scapa nici ei anul acesta de lucrarea de licenta, insa anul viitor va fi luata in discutie o astfel de optiune. Majoritatea universitatilor nu au luat inca o decizie in ceea ce priveste eliminarea unei probe la examenul de licenta, acest lucru neducand decat la confuzie in randul studentilor din ultimul an.

"Sunt foarte suparata cu toata tevatura asta cu licenta. M-am apucat de lucrare inca din vara si e aproape gata. Ne anunta pe ultima suta de metri ca nu ne mai trebuie lucrare, dupa cat am muncit. Pe de alta parte, imi pare bine, ca nu imi mai fac atatea griji cu proba orala, dau un test grila si iau licenta"

Cristina O., studenta anul IV la Facultatea de Relatii Internationale si Studii Europene, Universitatea "Spiru Haret"

"Sper sa nu se mai dea lucrare de licenta, pentru ca oricum muncesc la ea luni in sir si nu o citeste nimeni. Ca sa nu mai zic ca jumatate din lucrari erau cumparate sau copiate..."


Super veste...super tare.....

Sursa:Ziarul Compact
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Apr 04, 2007 9:34 am

^Prefer sa fac lucrare de licenta decat sa fiu testata cu grila.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Apr 07, 2007 11:15 am

Se intampla si la case mari! Ia ascultati ce backingvocalsuri are Avril Lavigne aici .
Unde-si gasesc oamenii astia backingsurile? :lol:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Apr 09, 2007 11:11 pm

S-a deschis un nou post de televiziune:Antena 2.
Au emisiuni interesante....mai ales ca e si Cristi Brancu la acest post cu o emisiune.(Agentul VIP)Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Apr 13, 2007 4:42 pm

am auzit nush pe unde k 3se pleaca in SUA intr-un turneu...intai pleaca laur si moga...se spune k au fost invitati la o distilerie celebra de acolo..iar apoi vin si mihai si vio pentru turneu....asa am auzit...
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Vin Apr 13, 2007 4:44 pm

parca s-a scris la info :wink:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Apr 13, 2007 4:46 pm

am sa ma uit....dak's zapacita...scriu pe unde nu trebuie
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Apr 13, 2007 5:49 pm

Vine in Romania(Bucuresti) pe 13 mai Gloria Gaynor(cea cu piesa I Will survive).
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], Yandex [Bot] şi 50 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico