Acum este Vin Mar 29, 2024 7:44 am

Ora este UTC + 2


CU DRAG, DE LA O MASCA.

Au fost si nu trebuie să se piardă

Moderatori: Dedeea, Dory

CU DRAG, DE LA O MASCA.

Mesajde Oana Silviana » Joi Aug 04, 2005 3:27 am

[b][i][color=darkred][/color] :(

Draga 3SE,


Sau mai bine spus...dragii mei...da, imi sunteti foarte dragi pentru ca am fost printre putinii care au stiut sa viseze si care si-au vazut visul cu ochii - adica am fost printre acele norocoase care v-au intalnit, au stat de vorba cu voi, v-am luat un interviu, dar nu asta conteaza acum.
Am avut ocazia sa vorbim, sa schimbam numere de telefon, ati fost pentru mine mereu lumina ce-mi inunda sufletul cu fiecare cantec, cu fiecare melodie, cu fiecare adiere a vantului de iulie arzator.
Pentru ca v-am cunoscut intr-o zi de iulie, o seara de acum 3 ani de zile, in care nici macar nu ma asteptam sa va pot vedea, pentru ca eram cu cea mai bune prietena la concertul de la Teatrul de Vara din Mamaia.
Nu ne cumparasem bilete, pentru ca in fiecare seara noi eram la concerte. Intram cu ajutorul unei alte prietene, pe nume Ellenis, iar voi stiti foarte bine despre ce vorbesc.
Cu Ellenis si cu doamna Gabi, mama ei, intrasem si in acea seara. Doar ca, datorita faptului ca am vorbit urat cu portarul, ne-a dat afara. Si bineinteles ca apoi ne-a parut rau ca nu mai vedeam concertul 3SE. Iar 3SE, tipic pentru voi era sa cantati intotdeauna ultimii! Ca sa nu avem noi cu ce ajunge acasa dupa ora 23:30 ... :) Da...oricum , cine nu risca nu castiga, nu? Asa ca am ramas la intrarea din spate, langa acele porti imense pe unde intrau actorii si toti solistii de altfel.
Iar acum incepe adevarata poveste...voi mi-ati fost si imi veti fi mereu o calauza in noptile de singuratate, in zilele in care nu am idee incotro s-o iau, in momentele in care imi simt sufletul pustiu, golit de durere. Va iubesc si acum, de departe pentru ca voi nu stiti cine sunt, dar nici habar nu aveti. Banuiti oare ce va urma? Ce ironie nu? Cate "femei adevarate" v-au trecut oare prin fata ochilor si au schitat un zambet in fata voastra sau s-au ascuns in spatele zambetelor? Nu stiu cate...in schimb stiu ca am iubit si mai stiu ca toate albumele voastre ma caracterizeaza foarte bine...in special TOP, SYMBOL, iar acum CU CAPU'N NORI :oops:

Am fost un copil visator si naiv...care credea ca tot ce zboara se mananca.Asa l-am cunoscut pe Nicu, sau Alex cum ii spuneam eu...in acea seara de iulie in care tineam mortis sa va cunosc. Am facut fotografii impreuna, am fost apoi in Mamaia tot impreuna. Iar eu eram in SEAT-ul lui Alex.
Toate bune si frumoase...eu inca visam...pentru ca mi-am zis in sinea mea ca e un vis...nu realitate!!! Mi-am zis ca trebuie sa ma dezmeticesc.
Insa...era foarte real!!! Iar acum imi doresc sa nu fi fost real! Pentru ca...numai eu stiu cat am suferit.
Motivul acestei scrisori, motivul real este urmatorul: NU MAI STIU NIMIC DE ALEX de 3 ani de zile, insa am cunoscut-o pe Flori, care este balerina la Oleg Danovski in CTA...e ca si sora lui. Nici ea nu stie nimic. Nici domnul GIGI OSOLOS nu stie nimic, care mie mi-a fost ca un tata...tatal pe care nu l-am avut niciodata langa mine. Il admir mult pe acest om...pe GIGI care este leit Alex, singura diferenta dintre ei este faptul ca, citez: "Eu l-am invatat sa iubeasca femeile, nu sa le distruga viata!" Asta a spus Gigi...pentru ca pe mine acest nenorocit m-a distrus si mi-a schimbat viata cand eram inca un copil...17 ani. Dupa care 2 ani i-am pierdut plangand dupa el...nu ma mai recunostea nimeni...la scoala nu mai eram EU. Profesorii se speriasera ca nu stiau ce am...Doi ani am plans. Dupa doi ani mi-am zis in sinea mea STOP...stop lacrimilor, dar nu si golului si durerii lasate in suflet.
L-am cunoscut dupa 2 ani pe Marius, care printre altele isi inregistra albumele ETNO cu trupa, la SUD-EST PRODUCTION, la Viorel atunci. Era al treilea album pe drum, iar melodia de debut de pe al treilea album se intitula SATRA...doar ca al treilea album nu a mai iesit pentru ca ei s-au despartit.
M-am despartit de Marius in urma cu 3 saptamani...am stat 3 ani si jumatate impreuna, 3 ani in care eu tot la Alex ma gandeam. Dar am stat cu el pentru ca nu aveam unde sa ma duc. Parintii mei au divortat cand eu eram clasa a XII-a si am ramas pe drumuri. Oricum ,l-am iubit pe Marius. Mult...si mi-a cerut sa fac o alegere grea... CITEZ: "Ce-ti doresti iubita mea? Familie sau cariera?" Am ales cariera...frumoasa sunt, inteligenta sunt, cu capul pe umeri sunt, iar acum , la 21 de ani, pot afirma ca nu depind de nimeni...singura ma imbrac, mananc, imi platesc facultatea...dar greu. Iar barbati se mai gasesc. Pentru ca in meseria mea, familie nu exista decat dupa 12 noaptea...ca sa fii JURNALIST...faci compromisuri mari cu tine insati, apoi cu ceilalti. E o meseie pe atat de grea si frumoasa, pe atat de provocatoare si riscanta in acelasi timp. Mie imi place...este ceea ce-mi doream mai mult si mai mult. Sa fiu jurnalist...imi doream asta inca din anii de liceu. Si am ajuns jurnalist...pe propriile mele puteri...fara pile sau bani pentru ca nu am avut de nici unele. NICIODATA>...
Acum singurul lucru pe care vi-l mai pot spune este ca Alex mi-a lasat in momentul despartirii noastre o fotografie pe care a scris...CU DRAG, de la o masca...Alex SUD-EST STYLE. As vrea sa stiu daca Alex a fost intr-adevar grav bolnav... si va rog sa-mi spuneti adevarul. Pentru ca am auzit pana acum gramezi de povesti, toate neadevarate. Eu stiu si unde a plecat Alex si mai stiu ca "S-a dus sa-si puna ordine in viata".Asa i-a spus parintelui Beniamin de la COZIA. Si mai stiu ca nici Vali(nu stiu dc mai are vali acum vreo leg cu voi)- pentru ca v-ati despartit...dar nici vali nu stia nimic de el. Vali din INEL II...stiti voi despre cine vb!!!
As vrea sa-mi spuneti unde il gasesc pe Alex...daca stiti. Eu peste 3 saptamani ma mut definitiv din Constanta. Pentru ca nu ma mai pot intretine singura aici. Nu mai sunt cu Marius, am ramas pe drumuri ...ma mut cu facultatea si cu totul in TIMISOARA, orasul meu natal.
Daca stiti ceva, chiar si detalii despre plecarea lui...va rog sunati-ma!!! Sau imi scrieti pe adresa - wildrose_oc@yahoo.com.
Imi pare sincer rau de despartirea voastra...unii din voi ati ales familia si bravo voua!!! Era si cazul, si era si varsta!!! Eu familie nu mai am...nu mai am pe nimeni in Cta- daca vreti, va rog macar cateva randuri sa-mi scrieti...Nu ma uitati!!!




Cu drag, de la o alta masca care ... l-a cunoscut pe Alex altfel decat voi...mai uman, fara acea masca a societatii din GLOSSA lui Eminescu. Cititi poezia si vei intelege!!!


Astept un raspuns de la voi!!! va multumesc ca existati, va respect si pe viitor cine stie??? dar eu imi doresc sa fiti invitati speciali intr-o viitoare emisiune de-a mea, ca fosti colegi de trupa- fosti colegi in 3SE si ca actuali prieteni zic eu...pt ca banuiesc ca ati pastrat o relatie apropiata..macar loc de buna ziua ati lasat. Va pup si va doresc mult succes in activitate, in viata, in tot ceea ce vreti sa realizati!!! Pentru ca UNUL DIN VISELE MELE A FOST MUZICA
[/i][/b]
Oana Silviana
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 04, 2005 2:21 am
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Vizitator » Joi Aug 04, 2005 8:23 am

Citat:
dar eu imi doresc sa fiti invitati speciali intr-o viitoare emisiune de-a mea, ca fosti colegi de trupa- fosti colegi in 3SE si ca actuali prieteni zic eu...pt ca banuiesc ca ati pastrat o relatie apropiata..macar loc de buna ziua ati lasat.


au lasat loc pt mai mult pt k nu s-au despartzit........ ink mai exista 3se :!: :!: :!:
si lasa-ma sa-tzi dau un sfat..... inceark sa dai peste ei in alta parte si nu aici :? , nu stiu ce sanse ai aici pt un raspuns...
Vizitator
 

Mesajde Yrynna » Joi Aug 04, 2005 10:14 am

Ya, dely_3x are perfecta dreptate
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

AI fost tare...

Mesajde alina zara » Vin Aug 05, 2005 4:31 pm

mey....gfrumos ceea ce ai scris si eu am m-am intalnit cu visul acela si am sperat dar s-a stins acea luminita si...tu continuati drumul si mult succes in cuntinuare.
iubeste k si cand nimeni nu te-a facut sa suferi traieste k si cand paradisul ar fi pe pamant.
alina zara
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iul 15, 2005 1:41 pm
Localitate: giurgiu
Puncte de reputaţie: 0


Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 43 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico