Acum este Lun Apr 29, 2024 10:23 pm

Ora este UTC + 2


Eurovision 2007

Au fost si nu trebuie să se piardă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Lily » Vin Ian 26, 2007 11:00 pm

Cu atãt mai mult.Dacã era o piesã de acum 40 de ani nu o mai ºtia nimeni,pe când aºa...e recentã,puþin probabil sã fie uitatã aºa repede.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Kisss » Sâm Ian 27, 2007 12:21 am

Va dau eu piesa de la BSB daca nu o aveti.Chiar seamana. :wink:

Mie din prima semifinala cel mai mult imi place Jasmine.Imagine
Ultima oară modificat de Kisss pe Sâm Ian 27, 2007 9:38 am, modificat 1 dată în total.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adrian » Sâm Ian 27, 2007 12:34 am

Doamne nu potsa cred asa ceva ce se intampla anul asta la eurovizion!!!!!!!Piesa rubber girl eset identica cu cea de la backstreet boys
Eu nu inteleg ei nu-si dau seama ca ne facem de ras daca mergem cu piese copiate
adrian
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 151
Membru din: Lun Noi 08, 2004 10:23 am
Localitate: constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Ian 27, 2007 8:26 am

aoleu... toti cu plagiatu' :? :shock: c nesimtire... mai avem oleak si castiga o piesa prin eliminarea celorlalte d plagiat sau mai stiu eu c prokriii... NU E CORECT!!! Chiar asa am ajuns? disperare mare...
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Sâm Ian 27, 2007 1:44 pm

ca seamana niste sunete asta nu inseamna ca e copiata...sa zicem ca poate s-a inspirat...poate...dar nu prea au tangentele piesele...doar ca sunt acelasi gen va dau impresia ca sunt cam una si aceeasi piesa...pana si bpm-ul e diferit...cat despre iterpretare chiar nu cred ca puteti spune ceva...
cand ati ascultat prima data albumul iubire, pun pariu ca ati zis ca toate piesele-s copiate...dar nu dupa piesele altor artisti,ci chiar piesele lor,pt ca sunt asemanatoare ca textura trebuie sa recunoasteti...deci si aici e vorba de acelasi gen de muzica, care iti da impresia ca piesele seamana intre ele...amintiti-va de faza cu "iubire" si captain hook- "montero"...in prima faza ati zis ca-s identice,ca apoi sa spuneti ca n-au nici o tangenta una cu alta...
in concluzie ascultati piesele mai mult...si cu atentie la ce se intampla in piesa... :wink:
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Ian 27, 2007 2:51 pm

Oricum eu cred ca Andra si Simplu vor castiga.Imagine

Mie imi place foarte mult piesa Moldovei,reprezentanta~Natalia Barbu-Fight.E rock...e super si e facuta de un pustan de liceu.Imi plac de asemenea piesele cantate de Moni-k.Mai ales "In lumea mea".
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Inna_lil` singer » Sâm Ian 27, 2007 3:29 pm

saluty...:)...din cate am inteles eu....:-/....ei prezinta eurovision-ul...cel putin asa am auzit la emisiunea lilianei de la b1 tv...cand a fost maruta, adrian despot, costi ionita si mai multi...:)...sper ca nu am inteles prost...:d
Ultima oară modificat de Inna_lil` singer pe Sâm Ian 27, 2007 10:28 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
Inna_lil` singer
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 2:36 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Ian 27, 2007 3:53 pm

Da,ai inteles bine.Ei vor prezenta Inna.Imagine
De doua zile baietii au inceput repetitiile...de aceea nici nu vor avea concerte in aceasta perioada.Vor sa iasa cat mai bine si se ocupa intens.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

;;)

Mesajde Inna_lil` singer » Sâm Ian 27, 2007 9:45 pm

eu sunt foarte bucuroasa ca ei vor prezenta si o sa ii sustin pentru ca sunt sigura ca vor face o treaba buna...>:D<...:)...iar referitor la castigatori...;;)...si eu cred ca andra&simplu vor castiga...:P
Imagine
Avatar utilizator
Inna_lil` singer
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 2:36 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Ayumi » Sâm Ian 27, 2007 10:14 pm

Mi-a placut foarte mult cum s-au descurcat baietii! :D

In alta ordine de idei,mi-a parut foarte rau ca nu s-a calificat in finala si Jasmine. :(
Ayumi
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Oct 31, 2004 4:20 am
Localitate: Japonia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Ian 27, 2007 10:14 pm

ce slab a cantat Gabi Huiban :( , oricum cei care au intrat in Semifinala, au meritat-o :D
Ca si show, cel mai mult mi-a placut Locomondo.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreya_3se » Sâm Ian 27, 2007 10:21 pm

Mi-a placut Eurovisionu....Vio dansezi...dansezi..foarte bine :lol: 3se s-au descurcat de minune :D ..mel care au intrat in competitie sunt destul de bune...imi place Locomondo :D ca si Elle imi pare rau de Gabi Huiban...a cantat slab... :roll: si Redndex&Ro-Mania au succes...dar sa vedem ce va fii mai departe!!!!! :lol:
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Inna_lil` singer » Sâm Ian 27, 2007 10:22 pm

si eu cred ca cei care au castigat in semifinala asta au meritat... :) ...sa vedem saptamana viitoare cand vor fi si cei de la simplu cu andra...;))...sa vedem cum se descurc...desi sincer nu cred ca vor avea probleme... :-P ...iar baietii...s-au descurcat minunat si au fost la fel de scumpi ca intotdeauna...:*
Imagine
Avatar utilizator
Inna_lil` singer
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 2:36 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Sâm Ian 27, 2007 10:44 pm

Si mie mi-a placut cum au prezentat,dar se vedea ca Vio era cel mai relaxat in postura de prezentator,data fiind experienta acumuluata la Coolmea Distractiei.Oricum,au fost naturali si amuzanti,ca intotdeauna.
Cat despre finalisti,nu ma pot pronunta,pt ca nu am vazut decat ultima parte a show-ului si nu am vazut cum au cantat.Dar banuiesc ca au meritat. :D
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Inna_lil` singer » Sâm Ian 27, 2007 10:47 pm

da... :)...viorel oricum e mereu un scump si face pe toata lumea sa rada... :)...bv lor...mie chiar mi-au placut... =D> :-P ...:*:*:*
Imagine
Avatar utilizator
Inna_lil` singer
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 2:36 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Ian 28, 2007 12:13 am

Mi-a placut foarte mult cum au prezentat baietii.Super mijto atmosfera.Imagine Nu prea imi place ca Vio si Lau se unesc impotriva lui Mihai.ImagineE si el mai mic.Imagine
Cat despre piese...imi pare rau ca nu s-a calificat Jasmine.Fata are super-voce si chiar merita.
Mi-au placut mult Locomondo,foarte tari.Imagine
Si Nico a cantat foarte bine.Imagine
Cel mai mult pot spune ca mi-a placut cum a cantat Moni-k si New Effect.Au facut super atmosfera....chiar s-a auzit mijto.M-au impresionat mult.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Dum Ian 28, 2007 12:46 am

Show-ul baietilor nostrii a fost super Imagine...n-am cuvinte.Inca putin si il ajung pe Maruta Imagine
Sunt profund dezamagita de faptul ca Jasmine nu s-a calificat,si de melodia catastrofala a celor de la Locomondo care a castigat cele mai multe voturi Imagine...cum a spus o telespectatoare intr-o emisiune,mi se pare o aberatie si o bataie de joc la adresa Eurovisionului asemenea melodie.....lame Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Dum Ian 28, 2007 2:10 am

f misto show:D si baietii superbi..
mie sincer nu imi place piesa andrei cu simplu...si mai ales ca e copiata...oare nu-i nimeni in juriu ala care se mai faca si descalificari :roll: ?..k sunt piese care chiar ar merita..descalificate
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Inna_lil` singer » Dum Ian 28, 2007 12:34 pm

nu stiam ca melodia andrei cu simplu e copiata.... :cry: ...eu cred ca daca nu au descalificat-o e din cauza andrei...pentru ca i-ar face o reclama proasta...si daca imi aduc bine aminte ..nr 5 de aseara (adica giulia cred) a fost descalificat pentru ca le furase piesa unora... #-o ....am crezut ca anul asta va fi mai bine la eurovision dar se pare ca e cam la fel... :? #-o :(
Imagine
Avatar utilizator
Inna_lil` singer
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 2:36 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Dum Ian 28, 2007 1:27 pm

dupa ce piesa e copiata?

ca si prezentator, mi-a placut de Laurentiu pt ca de la el ma asteptam sa fie cel mai timid, nu asa de sigur pe el.. pana la urma s-a dovedit ca Mihai este cel mai tacut.
meciul de "box" a fost naspa.
stirile mi-au placut.

p.s. Laur, asa trebuia sa dansezi si cu Andreea, cum ai dansat acum cu Vio 8)
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Inna_lil` singer » Dum Ian 28, 2007 1:48 pm

pai nu stiu...asa a zis alinasudest...nici eu nu stiam ca e copiata...si am ramas chiar uimita sa aud asta...:(
Imagine
Avatar utilizator
Inna_lil` singer
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 2:36 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde evellyna » Dum Ian 28, 2007 2:13 pm

nush dc dar am presimtirea k morandi va castiga si va merge la eurovision asa am presimtirea dar nush dc....asta e parerea mea
3sud Est 4ever
Avatar utilizator
evellyna
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 155
Membru din: Vin Iul 28, 2006 11:30 am
Localitate: Resita
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Inna_lil` singer » Dum Ian 28, 2007 2:16 pm

nu stiu...deci morandi chiar nu stiu ce o sa faca...au sanse sa castige dar nu stiu...vom vedea in 10 februarie...parca atunci va fi finala...nu?... :)
Imagine
Avatar utilizator
Inna_lil` singer
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 2:36 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Sorrynita » Dum Ian 28, 2007 2:18 pm

..melodia celor de la Simplu cu Andra cica ar fi copiata dupa melodia celor de la E-type,"When religion comes to town"..mi a placut de Laur aseara.. nu ma asteptam sa fie cel mai dezghetat dintre toti..si a luat in serios rolul de prezentator..ideea cu piesele remixate,castigatoare in anii anteriori la Eurovision,a fost binevenita..au reusit sa faca show..
Sorrynita
Expert
Expert
 
Mesaje: 396
Membru din: Dum Oct 31, 2004 8:38 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Inna_lil` singer » Dum Ian 28, 2007 2:21 pm

dap laur a fost super okei...iar referitor la piesa andrei cu cei de la simplu...chiar imi pare rau ca e copiata...asta daca e copiata...:-s...mie chiar imi place mult de tot andra...si e un model pentru mine...mai ales in ceea ce priveste muzica...imi pare chiar rau... :cry: :cry: :cry:
Imagine
Avatar utilizator
Inna_lil` singer
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 2:36 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico