Acum este Mie Mai 15, 2024 11:28 am

Ora este UTC + 2


nisip purtat de vant sau visator?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Care piesă este mai bună?

Animal x - Nisip purtat de vânt
5
19%
Laurenţiu Duţă - Visător
21
81%
 
Voturi totale : 26

nisip purtat de vant sau visator?

Mesajde animalutulx » Lun Dec 08, 2008 11:50 am

toti stim care a mai buna si care va avea mai mare suces dar am zis sa va intre totus sa vad daca vati desteptat
Avatar utilizator
animalutulx
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Oct 18, 2006 8:31 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde ANNYBLONDY » Lun Dec 08, 2008 11:56 am

visator cu siguranta...doar ce a iesit pe piata si uite ce succes are.. pe cand nisip purtat de vant...e un rahat scuzati-mi expresia. bullshit !! un lucru sa iti fie clar...animal x niciodata..dar NICIODATA nu se va putea compara cu 3rei sud est.... UNICII 3REI SUD EST...
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Ann@ » Lun Dec 08, 2008 2:01 pm

Nisip purtat de vant? N-am auzit de ea!
Avatar utilizator
Ann@
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Dec 04, 2008 1:07 am
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Lun Dec 08, 2008 6:03 pm

Visator, clar!! :-P :D
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Lun Dec 08, 2008 6:36 pm

In general nu modific topic-urile, insa era scris chestionarul mult prea aiurea, nu ar fi inteles nimeni ce este cu acele titluri.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Re: nisip purtat de vant sau visator?

Mesajde Dedeea » Lun Dec 08, 2008 7:20 pm

animalutulx scrie:
toti stim care a mai buna si care va avea mai mare suces dar am zis sa va intre totus sa vad daca vati desteptat


Fara suparare, dar tu vii aici sa ne intrebi daca ne-am desteptat, iar fraza ta nu are semne de punctuatie plus cuvinte scrise gresit gramatical :lol: .

Ambele piese sunt frumoase. 2 balade care iti ajung usor la inima.
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Re: nisip purtat de vant sau visator?

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Lun Dec 08, 2008 8:15 pm

Evident ca "Visator"...:roll:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Lun Dec 08, 2008 11:19 pm

Nici nu se pune problema ca melodia celor de la Animale sa fie mai buna ca cea a lui Laur. Animalele astea X stiu doar sa zbiere, nu sa cante, hai k mai fac si ei o balada din an in paste sa prinda si ei la public, da' degeaba. Pacat ca nu au facut clip la una mai rock de care se tot lauda ei, sa vezi atunci ce "priza" are melodia respectiva la public :lol: , o iau toti la fuga :lol:
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Mie Dec 10, 2008 9:20 pm

Eu apreciez ambele piese...le-am auzit pe la radio si imi face placere sa le ascult. :wink:
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde animalutulx » Lun Dec 15, 2008 6:56 pm

mady_u45 scrie:
Nici nu se pune problema ca melodia celor de la Animale sa fie mai buna ca cea a lui Laur. Animalele astea X stiu doar sa zbiere, nu sa cante, hai k mai fac si ei o balada din an in paste sa prinda si ei la public, da' degeaba. Pacat ca nu au facut clip la una mai rock de care se tot lauda ei, sa vezi atunci ce "priza" are melodia respectiva la public :lol: , o iau toti la fuga :lol:

animal x canta foarte bine ei nu se stramba in halul in care o face alalt ca sa nu se mai zica ca ii zic urat.animal x sutn in frumtea topurilor in timp ce duta se lupta pe jos mai are mult laurentiu pana sa ajunga la valoarea animal x \:D/ \:D/ \:D/
Avatar utilizator
animalutulx
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Oct 18, 2006 8:31 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Lun Dec 15, 2008 7:06 pm

deci la faza asta m-ai facut sa rad...lol :lol:
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Lun Dec 15, 2008 9:05 pm

Vad ca pe la toate subiectele continui sa sustii ca piesa Animal X are mai mare succes decat "Visator" lucru pe care nu-l cred. Cum RT100 nu mai exista, cel putin nu pe net, am sa caut toate topurile din Romania ce sunt prezentate si pe internet pentru a face o diferenta. Iar apoi promit ca am sa pun rezultatele pe forum, chiar daca acestea nu ar fi in favoarea lui Laurentiu. :roll: Cat efort inutil, caci deja sunt convinsa care va fi rezultatul. ;)
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Lun Dec 15, 2008 9:14 pm

Eu cred ca Animalul x, y sau cum s-o chema vorbeste ca sa se afle in treaba, sa nu spuna ca n-a vorbit pe ziua respectiva. Mai bine dute si vorbeste cu animalele tale preferate care fac "Muzica adevarata". :lol:
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Lun Dec 15, 2008 9:15 pm

Lily scrie:
Vad ca pe la toate subiectele continui sa sustii ca piesa Animal X are mai mare succes decat "Visator" lucru pe care nu-l cred. Cum RT100 nu mai exista, cel putin nu pe net, am sa caut toate topurile din Romania ce sunt prezentate si pe internet pentru a face o diferenta. Iar apoi promit ca am sa pun rezultatele pe forum, chiar daca acestea nu ar fi in favoarea lui Laurentiu. :roll: Cat efort inutil, caci deja sunt convinsa care va fi rezultatul. ;)

Crezi ca are rost sa-i demonstrezi ca piesa lui Laur e mai buna...?
Numai cearta cauta aici, pe forum...
Vrea doar sa ne enerveze... :roll:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Lun Dec 15, 2008 9:27 pm

Sunt sigura de asta, insa in general imi place sa dovedesc ca e ca mine. :-[[
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Mar Dec 16, 2008 4:21 am

Lily chiar te rog, pentru ca m-am uitat recent la topuri cum ar fi PRO FM, KISS FM, RADIO 21 si in toate melodia lui Laur era intre locurile 20 si 25... si a celor de la Animal X intre 30 si 35... No comment, ca nu stiu in ce top i-a vazut el pe Animal X pe locul 1, sau macar 5!!?? :roll:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Mar Dec 16, 2008 8:17 pm

3seluver scrie:
Lily chiar te rog, pentru ca m-am uitat recent la topuri cum ar fi PRO FM, KISS FM, RADIO 21 si in toate melodia lui Laur era intre locurile 20 si 25... si a celor de la Animal X intre 30 si 35... No comment, ca nu stiu in ce top i-a vazut el pe Animal X pe locul 1, sau macar 5!!?? :roll:

Ar fi vrut sa-i vada... :lol:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mar Dec 16, 2008 9:25 pm

animalutulx scrie:
mady_u45 scrie:
Nici nu se pune problema ca melodia celor de la Animale sa fie mai buna ca cea a lui Laur. Animalele astea X stiu doar sa zbiere, nu sa cante, hai k mai fac si ei o balada din an in paste sa prinda si ei la public, da' degeaba. Pacat ca nu au facut clip la una mai rock de care se tot lauda ei, sa vezi atunci ce "priza" are melodia respectiva la public :lol: , o iau toti la fuga :lol:

animal x canta foarte bine ei nu se stramba in halul in care o face alalt ca sa nu se mai zica ca ii zic urat.animal x sutn in frumtea topurilor in timp ce duta se lupta pe jos mai are mult laurentiu pana sa ajunga la valoarea animal x \:D/ \:D/ \:D/



Cata incultura :shok: :lol: :lol: :lol:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Joi Dec 18, 2008 2:56 am

Saracul Duta..cred ca Animal x i-or fi dat lui locurile din topuri 8-}
Ba nu!!!ca daca ar fi fost asa,ar fi fost pe ultimele locuri :lol: ...in fine...nu tre sa ne batem capul cu animalele,ca ele nu inteleg limba oamenilor ;) :lol: :lol: :lol: :lol:
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde eu_3se » Vin Dec 19, 2008 1:00 pm

logic ca lau -visator desi si mel nisip purtat de vant e destul de frumoasa dar nu lafel
Imagine


asta-i viatza ce noua ne place si nm nu are cene face orice zi la noi e sarbatoare chiar daca avem sau n-avem bani in buzunare
Avatar utilizator
eu_3se
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Aug 29, 2006 3:57 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Dum Dec 21, 2008 10:30 pm

Se mai puine problema? :shok: Logic ca Laur - Visator...
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Lun Dec 22, 2008 1:31 am

Teoretic mi-am respectat promisiunea, m-am uitat pe toate site-urile posturilor de radio (gasite de Gogu), insa in acest moment rezultatele nu sunt concludente. Momentan piesele sunt doar in vreo 5 topuri, iar diferenta intre ele este foarte mica, de doua locuri. Deci am sa mai las piesele sa evolueze inainte de a publica niste rezultate. :P
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Joi Dec 25, 2008 7:36 pm

animalutulx scrie:
animal x canta foarte bine ei nu se stramba in halul in care o face alalt ca sa nu se mai zica ca ii zic urat.animal x sutn in frumtea topurilor in timp ce duta se lupta pe jos mai are mult laurentiu pana sa ajunga la valoarea animal x \:D/ \:D/ \:D/
Faci pe prostu' sau pe proasta...:lol:...mah, tre' sa intelegeti ca asa nu rezolvati nimic, si degeaba scrieti pe forum ca nu e cearta, ca in gand il vorbiti de "bine"... Hahaha, oricum s-ar zbate Laur Duta si oricat de bine ar canta Animal X, tine minte, 3SE sunt originali si in 11 ani si ceva de existenta n-au inlocuit nici un membru, pur si simplu nu se poate...pe cand Animal X au 6 membri acum, si parca inainte aveau 3...:lol:...sa mai cante Animal X vreo *** in aceeasi formula care e si acum si poate atunci o sa-i respect....:lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde DonHacker » Joi Ian 01, 2009 8:07 pm

ANNYBLONDY:visator cu siguranta...doar ce a iesit pe piata si uite ce succes are.. pe cand nisip purtat de vant...e un rahat scuzati-mi expresia. bullshit !! un lucru sa iti fie clar...animal x niciodata..dar NICIODATA nu se va putea compara cu 3rei sud est....

-----------------------------------------------------------------------------------

Si uite asa mai trag un ochi pe aici,si pur si simplu ma crucesc de ce puteti spune.
Cum poti fi asa RATAT incat sa poti spune ca "Nisip purtat de vant"este bullshit?Poate tu esti un rahat insa in nici un caz respectiva melodie,fiecare poate sa'si dea cu parerea insa totusi sa spui asemenea cuvinte despre o melodie ce este prezenta pe in toate top'urile de specialitate din Romania,care are peste 325.000 de vizionari pe YouTube,care este comentata de respectivii user'i ca melodia momentului alaturi de Hot,Stay with me si Nasty Dream in Romania.
Inca ceva cu siguranta "Visator" are un succes "ENORM" la ora actuala,numai cand ma uit la ultima editie de Fresh Top40 Kiss FM,vad top 10:
10. SMILEY - Am bani de dat (tengo dinero) - urca 2 locuri
9. JOHN PUZZLE - All About You - urca 6 locuri
8. ANIMAL X - Nisip purtat de vant - urca 22 locuri
7. MARIUS feat GIULIA - Rain - coboara 4 locuri
6. SHAGGY feat AKON - What is Love - stationare
5. JORDIN SPARKS feat CHRIS BROWN - No Air - coboara 1 loc
4. LADY GAGA feat COLBY O’DONIS - Just Dance - urca 5 locuri
3. ARMIN VAN BUUREN feat SHARON DEN ADEL - In And Out Of Love - coboara 1 loc
2. AKCENT - Stay With Me - urca 3 locuri
1. INNA - Hot - stationare
Iar "marele succes" cum afirmi tu este pe 12. LAURENTIU DUTA - Visator - urca 20 locuri.Ok,nu e mare diferenta,o sa vii cu remarci ca a fost lansata mai tarziu,nu stiu ce .. sunt satul de "al'de tine".
Sa ne indreptam atentia spre ProFM:
Top 30 Airplay la ProFM <<->> Editia 48 / 13 Decembrie 2008
10.The Killers - Human
09.Animal X - Nisip Purtat De Vânt
03.Inna - Hot
02.Lady Gaga feat. Colby O'Donis- Just Dance
01.Akcent - Stay With Me
Iar in prezent au ajuns pe locul 19,insa din pacate "marele succes" al lui Laurentiu Duta nici macar nu este prezent in top,sa rectifict,nu a intrat de cand a fost lansata nici pana acum in acest TOP.Inca o lovitura "cutremuratoare" data de Laurentiu,we love you.
Mergem la Rado 21
21. Laurentiu Duta Visator
22. Montuga Sofia
23. Celia Silence
24. Dj Project Hotel
25. Smiley Am bani de dat
26. Animal X Nisip Purtat De Vant
Oh da, de data aceasta "Visator" este in fata insa diferenta nu este majora,insa daca ne uitam tot pe acest site al celor de la Radio 21 si ne uitam la cate vizionari are fiecare in parte statistica arata asa:
Animal X - Nisip purtat de vant Vizualizari: 105245
L.Duta - Visator Vizualizari: 21913
Mai este ceva de zis?Incercati sa va documentati inainte sa spuneti aceste "gogomanii" cum spune acel "tinar frustrat".

P.S:Daca erati fete/baieti destepti nu raspundea-ti acelui "analfabet" care numai bine nu face trupei,asemenea persoana numai fan nu poate fi numit.Numai bine!
psx2:Nu dati quote,reply,n'are rost,tot pe a voastra o veti tine doar suntem pe un forum al FOSTEI trupe 3se :).
DonHacker
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Oct 14, 2006 9:08 am
Localitate: X Studio
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde DonHacker » Joi Ian 01, 2009 8:18 pm

Scuze de DP insa alt "gogoman" vorbeste mult si prost :) .
"Alexandru" Animal X au 6 membri acum, si parca inainte aveau 3...:lol:...sa mai cante Animal X vreo *** in aceeasi formula care e si acum si poate atunci o sa-i respect....:lol: :lol: :lol:

Ma desteptule Animal X pana sa ii aiba ce acesti 3 oameni cantau live in majoritatea concertelor?Tu nu poti sa'ti dai seama cand spui asa ceva?Stilul pe care l-au abordat acum necesita un tobosar un basist,un chitarist,cauta pe youtube si ai sa vezi ce atmosfera este acum la fiecare concert Animal X care desigur cu introducerea celor 3 canta numai Live.
Sal!
DonHacker
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Oct 14, 2006 9:08 am
Localitate: X Studio
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico