Acum este Vin Apr 19, 2024 6:41 am

Ora este UTC + 2


Win production , Sud-Est production sau Beat Music??

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Dintre studiourile baietzilor...care credetzi ca e cel mai bun??

Sud Est Production
73
68%
Win Production
20
19%
Beat Music
14
13%
 
Voturi totale : 107

Win production , Sud-Est production sau Beat Music??

Mesajde alexrefflex » Vin Noi 18, 2005 12:40 pm

Dintre studiourile baietzilor....care credetzi ca e cel mai bun??
Ultima oară modificat de alexrefflex pe Vin Noi 18, 2005 1:05 pm, modificat 1 dată în total.
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Vizitator » Vin Noi 18, 2005 12:43 pm

lol :) Dumnezeu stie....
probabil Sud-Est production, e mai vechi
Vizitator
 

Mesajde alexrefflex » Vin Noi 18, 2005 1:32 pm

Pai dah...o fi cel mai vechi... hai sa vedem:
Sud Est Production a scos..si mai scoate :animalX (super..pana sa o ia de capul lor), Candy(la fel ca si aX) , NonStop (nush ce s-a intamplat cu ei..dar au avut mel faine..si unul din ei,gabi huiban are studio cu laur..ala de la bucureshti), Andreea Banica(blondy),refflex,heaven(pentru totdeauna)3se(care sunt the best),dj project(mel aia cu cream si poate au mai fost si altele da nu-mi aduc aminte) si mai sunt ei...da nu-mi aduc aminte acum... tot ce a iesit din sud est production a fost beton!!!
Win Production: Akcent...albumul asta s.o.s cu care a spart ... si afara(o mare maaaaaare MARE performanta) mel dragoste de inchiriat care face furori pe dincolo,Trident care au melodii fainutze,Activ..care au iesit si ei afara...cu melodia superstar...si heaven care am auzit ca se asculta super mult in germania,3se...la ultimul album...3 piese..Alaturi de ingeri care cred ca e cea mai buna:))de pe album,marea si toata lumea ... crazy care o sa sparga si ele in romania sigur daca nu si afara!mai sunt cateva proiecte.. :lol: printre care si symbol care poate o sa va placa :lol: :lol:
Beat Music: Cealalta tipa de la blondy , si albumul lui negrutzu...in rest nu prea am auzit d el:)) zicetzi si mie ... dak mai stiti voi ceva d el!:) si celelalte 3 mel de pe album(doar tu , fara ea , m-am indragostit)
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Vin Noi 18, 2005 5:55 pm

:roll: Fly project nu este de la Beat production?

nu stiu care sa votez.. :?
Elle
 

Mesajde Vizitator » Vin Noi 18, 2005 6:02 pm

am intzeles k solistul d la fly project l-a vb urat pe Laurentziu..... nush dak ar fi vb urat tocmai pe el dak ar fi fost de la beat prod. :?
Vizitator
 

Mesajde mariuca » Vin Noi 18, 2005 7:22 pm

Am ales Sud Est Production pentru ca este unul dintre cele mai performante studiouri din tara (nu am zis eu - au pus asta oameni care stiu despre ce e vorba)! In plus am gasit pe un site strain pentru aparatura muzicala ca din Romania numai Laurentiu are asa ceva (se numara printre putinii din Europa :wink: )
Oricum, Win Production si Beat Music sunt abia la inceput si probabil nu au nici o echipa atat de unita ca cea de la Sud Est Production! Sa nu uitam ca aici se gaseste unul dintre cei mai buni sunetisti din tara, Rolando Vasilescu, si unii dintre cei mai buni orchestratori: George Calin, Ovidiu Bistriceanu si mai ales Laurentiu Duta!!!
Raza de soare, tu prinzi culoare in inima mea
Ma-ncalzeste si-mi da curaj sa mai pot visa
Imagine
Avatar utilizator
mariuca
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 10:59 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Sorrynita » Vin Noi 18, 2005 10:52 pm

..hey..Alex..te ai intors printre noi..bine ai revenit!..eu aleg Sud-Est Production..fara comentarii..
Sorrynita
Expert
Expert
 
Mesaje: 396
Membru din: Dum Oct 31, 2004 8:38 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Sâm Noi 19, 2005 11:01 am

Clar Win Production, cum spunea Alex, a dat super albumul "S.O.S.", cu hit-ul Dragoste de inchiriat/Kylie care are mare, mare succes in Europa!!! :wink:
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde julien_forever » Sâm Noi 19, 2005 11:02 am

ady_akcent scrie:
Clar Win Production, cum spunea Alex, a dat super albumul "S.O.S.", cu hit-ul Dragoste de inchiriat/Kylie care are mare, mare succes in Europa!!! :wink:

cu cata mandrete se lauda ady :lol:
Trimit un S.O.S,iubirea s-o salvez,vreau cineva sa-mi raspunda...3se
Avatar utilizator
julien_forever
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Noi 10, 2005 5:28 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Sâm Noi 19, 2005 6:49 pm

julien_forever scrie:
ady_akcent scrie:
Clar Win Production, cum spunea Alex, a dat super albumul "S.O.S.", cu hit-ul Dragoste de inchiriat/Kylie care are mare, mare succes in Europa!!! :wink:

cu cata mandrete se lauda ady :lol:


E si logic sa ma laud.Sunt mandru, fff mandru! :wink:
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexrefflex » Sâm Noi 19, 2005 7:18 pm

dely_3x scrie:
am intzeles k solistul d la fly project l-a vb urat pe Laurentziu..... nush dak ar fi vb urat tocmai pe el dak ar fi fost de la beat prod. :?


hmm...tudor...nu cred!din cate il cun eu...e super baiat ... da se poate :lol: ...oricum fly project s-a facut de kko la marutza in emisiune ca nu a shtiut versurile de la propriile melodii:))...de doi lei...
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexrefflex » Sâm Noi 19, 2005 7:22 pm

Sorrynita scrie:
..hey..Alex..te ai intors printre noi..bine ai revenit!..eu aleg Sud-Est Production..fara comentarii..



Multumesc Sorrynita!! :lol:
apropo: mariuca sa shtii ca win production exista de ceva timp...nu poti spune ca e la inceput!la win a lucrat chiar shi moga...sunt melodii vechi de la hiq facute la win..si anyway...se pare ca win are unii din cei mai buni compozitori din romania!!!Sebastian Barac , Radu Bolfea si Marcel Botezan...si sunt sigur ca va ajunge departe...si nu prea conteaza aparatura pe cat conteaza performantele!!! vom trai shi vom vedea...nu? :lol:
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Sâm Noi 19, 2005 7:24 pm

da.... asta vroiam si yo sa zic.... nu conteaza aparatura.... conteaza sa stii s-o si folosesti k lumea...
Vizitator
 

Mesajde mariuca » Sâm Noi 19, 2005 7:38 pm

Stiu ca Win Prod este mai vechi, prima data cand am vazut piese compuse acolo a fost pe albumul "Starurile dance va colinda" scos la sfarsitul anului 2001,insa este ceva mai recent decat Sud Est Production.
Parerea mea este ca daca aparatura este mai performanta atunci sound-ul pieselor este mai de calitate si cred ca nu se pune problema ca vreunul din oamenii care lucreaza in oricare din cele 3rei studiouri sa nu stie sa o foloseasca foarte bine! :wink:
Raza de soare, tu prinzi culoare in inima mea
Ma-ncalzeste si-mi da curaj sa mai pot visa
Imagine
Avatar utilizator
mariuca
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 10:59 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Sâm Noi 19, 2005 7:43 pm

da mai :lol: stiu k ei stiu s-o foloseask :lol: dar ma refeream sa faca si melodii bune... k degeaba o au buna dak melodiile lasa de dorit
nu-mi saritzi in cap acum :!: :!: :!: :lol:
Vizitator
 

Mesajde alexrefflex » Sâm Noi 19, 2005 7:53 pm

mariuca?ce zici de alaturi de ingeri?cum e piesa??? cum se aude? vezi vreo diferenta intre cu capu`n nori si alaturi de ingeri la sound???.....si una e la sud est(cu capu`n nori)..si alaturi e la win!!
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Sorrynita » Sâm Noi 19, 2005 8:45 pm

..o intrebare..cei de la refflex unde si au inregistrat albumul?..:)
Sorrynita
Expert
Expert
 
Mesaje: 396
Membru din: Dum Oct 31, 2004 8:38 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Sâm Noi 19, 2005 8:50 pm

la SE Prod. .... pe site-ul lor scrie k vio i-a descoperit si au ajuns pe mana lui Laur :D
Vizitator
 

Mesajde alinasudest » Sâm Noi 19, 2005 9:14 pm

uff...greu de decis..nu stiu cu cine sa votez..
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Dum Noi 20, 2005 11:53 am

da' nu te obliga nimeni sa votezi acum-acum :D mai potzi astepta sa vezi ce rezultate dau cele 3 :wink:
Vizitator
 

Mesajde catalin » Lun Noi 21, 2005 2:42 am

salut,deci.problema e simpla...la win production,sunt 3 compozitori,apoi viorel,deci 4,da?,ok.la laur.e unul singur....poate va da de gandit....ira ce este cel mai important e k,intr-un fel sau altul,sunt o familie.....aparatura conteaza si ea,dar mai presus,creeatia.acum va pup,...apropo,aceste discutii,vor aduce dispute intre ei.asa k, aveti mare grija ce vorbiti.k? pace voua just dance.....respect
catalin
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Aug 15, 2005 6:24 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexrefflex » Lun Noi 21, 2005 9:10 pm

hmm....dispute, nu cred??? cum ai spus si u sunt o familie...si fiecare are dreptul sa-si spuna parerea!!
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Joi Noi 24, 2005 11:02 pm

alexrefflex scrie:
Pai dah...o fi cel mai vechi... hai sa vedem:
Sud Est Production a scos..si mai scoate :animalX (super..pana sa o ia de capul lor), Candy(la fel ca si aX) , NonStop (nush ce s-a intamplat cu ei..dar au avut mel faine..si unul din ei,gabi huiban are studio cu laur..ala de la bucureshti), Andreea Banica(blondy),refflex,heaven(pentru totdeauna)3se(care sunt the best),dj project(mel aia cu cream si poate au mai fost si altele da nu-mi aduc aminte) si mai sunt ei...da nu-mi aduc aminte acum... tot ce a iesit din sud est production a fost beton!!!
Win Production: Akcent...albumul asta s.o.s cu care a spart ... si afara(o mare maaaaaare MARE performanta) mel dragoste de inchiriat care face furori pe dincolo,Trident care au melodii fainutze,Activ..care au iesit si ei afara...cu melodia superstar...si heaven care am auzit ca se asculta super mult in germania,3se...la ultimul album...3 piese..Alaturi de ingeri care cred ca e cea mai buna:))de pe album,marea si toata lumea ... crazy care o sa sparga si ele in romania sigur daca nu si afara!mai sunt cateva proiecte.. :lol: printre care si symbol care poate o sa va placa :lol: :lol:
Beat Music: Cealalta tipa de la blondy , si albumul lui negrutzu...in rest nu prea am auzit d el:)) zicetzi si mie ... dak mai stiti voi ceva d el!:) si celelalte 3 mel de pe album(doar tu , fara ea , m-am indragostit)

Sud Est Production este studioul care a scos cele mai bune piese,cele mai calitative.Sa ne gandim la piesele 3se,Animal x,care aveau un sound...fantastic.Win Production au scos albumul Akcent care...nu este fantastic chiar daca le-a adus recunoashtere internationala celor de la Akcent.Activ...sunt ei buni...nush in ce masura ,calitatea pieselor este datorata talentului lor shi cat datorata studioului in care au lucrat albumul.
Beat Music-Nu au adus nici o piesa ...extraordinara.Sunt destul de bune piesele Negrutzu dar nu partea instrumentala,sound-ul sunt punctele forte ale pieselor.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Vin Noi 25, 2005 1:28 pm

sincer,nu cred ca acest topic isi avea rostul..si asta pt ca e ca si cum am "vota" care-i cel mai bun dintre baieti..e normal ca studioul lui laur sa fie in frunte..dar e o "lupta" incorecta...ar trebui sa mai asteptam...pana si beat music scoate pe piata alte productii(in afara de negrutzu) 8)
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Vin Noi 25, 2005 1:30 pm

confruntarea poate nu-si are locul, dar niste schimburi de impresii nu strik :D
Vizitator
 

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico