Acum este Mar Apr 16, 2024 7:53 pm

Ora este UTC + 2


Primul contact cu 3SE

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde IRINA » Dum Ian 23, 2005 10:29 am

Prima oara cand am auzit de 3SE........hmmmm.....cand a aparut Mileniul 3SE.O prietena a cumparat albumul deoarece era inebunita dupa melodia ''Amintirile''.Pe atunci eu ascultam numai muzica straina deoarece nu existau decat trupe ca Iris, Andre, care nu erau pe gustul meu... :lol:. Mi-a vorbit atat de mult de ei incat a reusit sa ma convinga sa ascult cd-ul.A doua zi incantata fiind de acele melodii m-am oprit la primul magazin de specialitate si am cumparat si eu albumul.De atunci nu am lipsit la vreun concert din Bucuresti la care au fost si ei prezenti.....din cate stiu eu... :wink: Am avut mare incredere in calitatile lor si am stiut ca nu se va destrama trupa dupa cateva melodii de succes cum a mai fost si in alte cazuri...si nu m-am inselat.Sper sa ramana 3SE in aceeasi componenta inca 100 de ani de acum incolo :!: :!: . :lol: va pupik dulcik pe toti fanii 3SE!
3SE.....Sunteti cei mai tari!
Avatar utilizator
IRINA
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 23, 2005 10:04 am
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde 3SudEstBoys » Vin Mar 25, 2005 12:11 am

Prima oara mi-a placut de 3se, datorita coregrafie lor, la vremea respectiva fiind "unicii" baieti cu coregrafie, si deja toata lumea din generatia mea isi facuse deja o trupa favorita
Be Happy
Avatar utilizator
3SudEstBoys
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 322
Membru din: Dum Noi 07, 2004 8:42 pm
Localitate: Bucuresti--Salajan
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SudEstGirl » Dum Mar 27, 2005 3:49 pm

H3h3h3....eu am ajuns fan 3SE datorita fratiorului meu..care prin 2000 m-a innebunit sa merg cu el la un concert(am acceptat destul de greu )...Am fost foarte entuziasmata de coregrafie si de comunicarea baietilor din timpul spectacolului cu fanii. De atunci......
Avatar utilizator
3SudEstGirl
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 03, 2004 9:55 pm
Localitate: Zalau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Dum Mar 27, 2005 8:50 pm

sa-i multzumesti ;)
Vizitator
 

Mesajde 3SudEstGirl » Dum Mar 27, 2005 11:56 pm

Sa sti ca ar trebui sa-i multumesc..:)..Ms de sfat, spre ca no sa fie greu sa-l pun in aplicare...nu de alta dar sa nu si-o i-a in cap :D ..glumesc
Avatar utilizator
3SudEstGirl
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 03, 2004 9:55 pm
Localitate: Zalau
Puncte de reputaţie: 0

amintirile me chinuiesc...

Mesajde dea » Mie Mar 30, 2005 7:20 pm

La inceputul carierii celor 3rei nu eram o "devoratoare a muzicii lor".Logic ca il admiram pe Laur inca din pruncie insa nu prea dadeam atentzie fenomenului...nu stiu daca va amintitzi...1998 a fost anul marii explozii in muzica romaneasca . Abia in 1999 am fost "obligata"de sora mea sa le ascult albumul.Imi placea ce auzeam ,unele melodii le stiam "din neant" desi ascultam pt prima oara discul...Cand am ajuns la "LORY"...eram deja "MARELE FAN 3SE"...plang de fiecare data cand ascultam melodia asta...e pur si simplu divina.
Concerte cu 3se?Trebuie sa recunosc ca am ratat 2 concerte in 98 cu ei in orasul meu..spre rusinea mea...
Prima oara i-am vazut pe 3se in 2000,in Mamaia,intr-o statie de autobuz :D ...nu glumesc...asteptam autobuzul sa ma duc in "Satul de vacantza"...si cum asteptam eu asa...am vazut un Mercedes semana cu cel al lui Laur(aparuse videoclipul la "vreau sa te uit")...cand m-am uitat la volan...era sa pic ...mi-a stat inima in loc....
Apoi au venit in toamna in "TURNEUL GENERATZIA INTERNET "...era primul concert a lor la care am fost si eu...a fost senzatzional...n-am mai vazut atata lume ...era tot orashul... :shock: ...
In vara lui 2001 am fost la un concert de-a lor la Mamaia...am luat atunci si primele autografe de la ei...de fapt am luat numai de la laur si de la vio...caci lui mihai ii dadu-se cineva un pix care nu scria... :D ...i-am si multzumit dupa ce mi-a dat "autograful" fara sa ma fi uitat pe hartie...a fost tare hazlie faza....eram leshinata...cu cerneala...fara...tot autograf se numeshte.
I-am mai vazut apoi si in mai 2003 in "turneul antidrog" ....super show si de data asta...tin minte ca a doua zi am chiulit de la mate si de la fizica sa iau autografe...a fost calcare in picioare...
Ultima data cand i-am vazut pe live a fost la "TEO" asta vara in CAP AURORA...eram la mare si era si ziua unei prietene...luasem un tort surpriza...ii cantam "la multzi ani traiasca!"cand...la shtiri anuntza ca sunt cei 3rei la "teo"...am lasat si tort...si cantare....si am plecat la emisiune...noroc ca am prieteni carora le place si lor 3se...altfel era jale.
Stitzi ce e cel mai ciudat?...in 2000 i-am vazut pe 5 august...in 2001 i-am vazut pe 5 august...in 2004 i-am vazut pe 5 august..
Sper ca nu v-am plictisit.
Avatar utilizator
dea
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Mar Mar 29, 2005 5:35 pm
Localitate: est
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SudEstGirl » Mie Mar 30, 2005 11:38 pm

Aia da Deea ...frumos...si la tine a inceput totul ca si la mine...la mine e fratiorul devina ca sunt fan 3SE ....si nu-mi pare deloc rau :)!!! Eu ma asteptam sa ne povestesti de mai multe intalniri cu baietii ca doar esti la "ei acasa ", in zona unde vara sunt concerte peste concerte ... :D
Avatar utilizator
3SudEstGirl
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 03, 2004 9:55 pm
Localitate: Zalau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dea » Joi Mar 31, 2005 2:12 pm

3SudEstGirl scrie:
Aia da Deea ...frumos...si la tine a inceput totul ca si la mine...la mine e fratiorul devina ca sunt fan 3SE ....si nu-mi pare deloc rau :)!!! Eu ma asteptam sa ne povestesti de mai multe intalniri cu baietii ca doar esti la "ei acasa ", in zona unde vara sunt concerte peste concerte ... :D

Nu sunt din SUD-EST sunt din EST. :D ....Ce n-as da sa fiu de pe malul marii :P ....
Avatar utilizator
dea
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Mar Mar 29, 2005 5:35 pm
Localitate: est
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mirabella » Joi Mar 31, 2005 2:29 pm

E-he! ...si eu ce n-as da sa fiu din Navodari! :cry:
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde olteanu dan » Vin Apr 15, 2005 5:34 pm

va place sa locuti in Ct sau Navodari doar ptr k sunt baietii de acolo sau ptr zona?Cred k mai mult din primul motiv k si eu vreau acelasi lucru.
Avatar utilizator
olteanu dan
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 156
Membru din: Vin Oct 29, 2004 8:48 am
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexa » Vin Apr 15, 2005 8:05 pm

eu cred k ma bucur ca sunt din cta si pt k sunt mai "aproape de baieti" ( atat de aproape si totusi atat de departe) dar si pt zona...nu m-as muta de la mare pt nimic in lume.....nu cred ca as putea sta prea mult in alta zone...indiferent de sezon..ador marea , nu degeaba asta vara mi-am castigat titlul de ratusca (de la prietenii mei) pt k mai mult stau in apa decat pe nisip :P asadar pot zice k imi place aici 1 pt zona si 2 pt baieti...dak ei n-ar fi fost cunoscuti as fi avut aceeasi parere despre locuitul meu aici....eu de aici nu plec :P
imi plac 3SE ... deci imi plac si de cei carora le plac 3SE...so: would u be my friend?! kiss
Avatar utilizator
alexa
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 198
Membru din: Dum Dec 05, 2004 11:39 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mirabella » Mar Apr 19, 2005 9:50 am

Alexxy...am primit in sfarsit sc, e absolut superba!!!! si am savurat pe deplin micile "portiuni" de paradis!...intradevar e minunata Constanta cu tot ce este al ei...nu degeaba il numesc eu orasul viselor - ORASUL MARII :!:

...si daca ma intrebati de ce imi place atat de mult marea...va pot raspunde DOAR printr-o sugestie: duceti-va acolo...si lasati-va dezmierdati de infinitatea ei albastra, de prospetimea valurilor azurii, de briza imbietoare care va atrage in "jocul"ei, simtiti nisipul cald si matasos cum va gadila usor talpile ....si apoi intrebati-va: de ce va place MAREA :!:
...deci...imi place marea pentru paradisul pe care ni-l ofera ...si-n al doilea rand pentru ca la mare se nasc genii... :wink:
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Mar Apr 19, 2005 7:19 pm

parca era vorba despre primul contact cu 3SE
opriti off-topicul! ok ?
Elle
 

Mesajde 3SudEstGirl » Mar Apr 19, 2005 8:26 pm

Deea !! scz..te-am confundat cu o tipa care e fan 3SE care e din Sud-Estul tarii :))... Intrati si voi pe mIRC sa ne cunoastem mai bine...ma gasiti tot timpul pe canalul #3se...va pup
Avatar utilizator
3SudEstGirl
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 03, 2004 9:55 pm
Localitate: Zalau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde bombonica » Dum Mai 22, 2005 6:47 pm

prima data am auzit d 3se in vara lui 1998.eram in tabara la novadari.p atunci avem doar 10 ani.seara, in discoteca, ziua p plaja, peste tot s asculta melodia "ai plecat".imi placea f tare si mi-am cumparat albumul.apoi, cand m-am intors in targu frumos(jud iasi), caci acolo locuiam in vremea aceea,am inceput sa urmaresc emisiunile la care erau invitati baietii, imi cumparam toate revistele in care erau articole cu ei..
prima data i-am vazut in vara, in 2000, la mamaia.eram f emotionata, plangeam, cantam, dansam, eram cea mai fericita!am urcat p scena si i-am dat lui laur o floare.. :D a fost cea mai emotionanta zi din viata mea.
visele noastre se-mplinesc..si fericita zambesc..
Avatar utilizator
bombonica
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Lun Mai 09, 2005 8:39 am
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Unicii 3rei Sud Est

Mesajde Andreea Dinu » Mar Mar 14, 2006 8:07 pm

Pai... e o poveste lunga! Sunt fan 3SE de cand am vazut videoclipul "Amintirile". Tot de atunci, nu am pierdut nici un album cu Unicii mei 3rei Sud Est :D
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Gina Maria » Dum Mar 19, 2006 1:50 am

prima oara? a fost super a fost in 2000 cu turneul antidrog cand au fost in Cluj la sesiunea de autografe nu stiu cum am ajuns in primul rand si eram fata-n fata cu Viorel si am luat autografe de toti trei, dar in plus iam dat o ratusca din plus lui Viorel preferatul meu ( ce n-as da fiu cu el)
Gina Maria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iul 31, 2005 10:07 pm
Localitate: Cluj-Napoca
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mie Apr 19, 2006 1:49 pm

Prima data cand i-am vazut intr-un concert, a fost tot in Piata Revolutiei, si-mi amintesc si acum k nu ma puteam opri din plans...nu credeam k e adevarat, k ei sunt in fatza mea...n-o sa uit niciodata acele clipe megice. Si cand i-am vazut si mai aproape...muream de cate emotii aveam, si credeam k sunt niste poze marite! Si a doua oara am plans, si a treia, dupa care am incetat cu plansul....acum sunt vesela la concerte, k doar nu mai e prima oara! O:) O:) O:)
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Vin Dec 07, 2007 12:44 pm

Prima oara i-am auzit cand au lansat piesa :" Ai plecat". Pentru mine, acea piesa a fost piatra de hotar dintre mine si ei. A trecut mult timp pana cand am reusit sa fac rost de melodie si asta pentru ca nu stiam cum se numeste trupe, nu aveam nici bani...eram asa mica. Acum 10 ani aveam 11 ani, deci nu aveam salariu ca sa imi pot permite sa cumpar. Pana la urma, discutand in stanga si-n dreapta despre ei, un coleg de clasa mi-a spus ca are albumul lor si mi l-a imprumutat. Am ascultat albumul zilnic, efectiv nu faceam altceva decat sa ascult incontinuu melodiile dupa el. Efectiv nu mai traim in lumea reala si mi se parea ca este atat de frumoasa lumea lor, atat de sensibili si atat de bine exprimau ceea ce simteam. Dupa aceea am reusit sa strang bani cu ajutorul fratelui meu si am putut sa-mi procur absolut tot ceea ce exista pe piata la vremea aceea. Primul concert la care am participat a fost cel din Romexpo, unde au foat foarte putini fani...cam 100. A fost ceamai frumoasa zi din viata mea... Exista acolo o cabina speciala in care am fost invitati pe rnad pentru autografe. Am stat alaturi de toti 3 si chiar i-am pupat. Nu pot descrie in cuvinte senzatia pe care am avut-o. Simteam ca nu mai am glas, nu mai pot sta in picioare. Parca era un vis real. Erau in fata mea si ceea ce m-a socat si nu am sa uit niciodata are legatura cu modul in care aratau:Laurentiu(preferatul meu)mi s-a parut cel mai frumos om de pe pamant. Mi se parea ca fiecare gest, fiecare zambet, fiecare cuvant pe care-l rostea era venit dintr-o alta lume. Mi-as dori din tot sufletul sa mai simt macar o data in viata mea ceea ce am simtit atunci dar pot spune cu durere ca acea senzatie nu am mai cunoscut-o niciodata de atunci. A fost si prima persoana de care am fost invdragostita. I-am promis atunci ca nu am sa mai iubesc pe nimeni in viata mea si chiar si dupa 10 ani, nu am reusit sa mai tin macar putin la vreun baiat. Poate parea ciudat dar pentru mine a fost cel mai minunat moment din viata. Am fost si la ei acasa, desi locuiesc in Bucuresti, ocazie in care am gasit-o pe sora lui Viorel.A fost o fata extrem de draguta si de sensibila, chiar mi-a daruit un poster care nu exista pe piata, un poster deosebit de toate celelalte. Un etaj mai jos am gasit-o pe mama si sora mai mica a lui Mihai. Am stat mult de vorba cu ea si cu ocazia asta am avut ocazia sa aflu foarte multe lucruri despre ei. Am mers si in Navodari dar nu am reusit sa gasesc locuinta lui Laur. Toate acestea le-am facut intr-o singura zi. Am plecat din Bucuresti cu rapidul, pe mama am mintit-o ca voi veni tarziu pentru ca merg la clubul de la scoala sa repetam piesa de teatru pe care urma sa o joc, si am mers in locul in care au copilarit eu. Trebuie sa stiti ca pe vremea aceea nu aveam dect 13 ani. Am fugit noaptea de acasa pentru a merge la concertul din Piata Revolutiti, Mileniu 3. Au fost momente unice, din care nu au ramas acum decat amintirile. In prezent nu mai sunt fan 3se si asta deoarece ajunsesem in stadiul in care nu mai traiajm decat pentru ei. Parintii si-au dat seama si a trebuit sa le spun ce se intampla cu mine. Erau schimbari drastice in personalitatea mea, slabisem 30 de kg in 3 luni, ajunsesem la 37 kg si ai mei s-au speriat. Am ajuns la spital si nu intelegeau ce m-a determinat sa slabesc in halul acela. Nu le-am spus nici in ziua de azi insa dupa acel groaznic incident in care imi puteam pierde viata am decis sa rup legatura cu ei. A fost o perioada extrem de grea. Doi ani am fost depresiva in stare acuta.Am pierdut atat de mult! Mi-am pierdut toti prietenii pe care ii aveam, am pierdut orice legatura cu cei din jur, la scoala nu mai eram in stare sa merg iar cand mergema nu mai puteam sa fac nici lucruri elementare foarte simple, cum ar fi sa scriumi-am pierdut capaitatea de a gandi lucid. Plangeam incontinuu. Visam doar la ei. Ii doream numai pe ei,Traiam numai in melodiile lor. Nu dormeam noaptea pentru ca doream sa-i ascult.Au fost mai mult decat idoli. Au fost un dumnezeu. Am sacrificat pe acest altar, numit 3se, tot ce am avut mai bun din viata.Dupa mai bine de 6 ani de cand am decis sa termin cu ei si mi-am revenit cat de cat mi-am dat seama ce au insemnat pentru mine.Intrebarea era alata, de aceea nu am sa va spun cocluzia lacare am ajuns. Daca doriti sa stii, spune-ti-mi si va voi raspunde
Revenind la subiect, i-am vazut de multe ori, am vorbit de multe ori cu ei la telefon, pentru ca aveam numerele lor.Simplul fapt de a le auzi vocea facea din mine un om paralele cu aceasta viata. Ei au fost TOTUL, pentru ca an vrut sa-mi ghidez viata dupa princiupiul lui Laur:TOTUL SAU NIMIC. Acum este si principiul meu de viata, am o viata dusa in extreme: ori invat numai de 10 ori nu invat deloc, ori mananc pana ma satur ori mananc atat cat sa nu mor, etc. De pe urma acestei experiente am ramas cu un bagaj de cunostinte pe care il voi purta dupa mine toata viata. Pe voi cum v-a influentat?
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Dec 07, 2007 1:09 pm

Primul contact cu muzica celor de la 3se l-am avut prin scoala generala..o colega povestea cu multa emotie in glas ca stie o piesa senzationala cantata de 3 baieti foarte frumosi. Nu i-am dat prea mare importanta, pana in ziua in care, deschizand televizorul i-am vazut chipul lui Laur...canta referenul de la "Ai plecat"...pentru mine clipele acelea au fost ceva de vis, ceva nu stiu cum sa descriu...cert e ca din momentul ala am devenenit fana si am inceput sa caut informatii despre ei.
Primul contact cu 3se la un concert a fost acum 3 ani, cand i-am vazut prima oara intr-un concert la mine in oras. Mai fusesera cateva dar nu am fost eu prezenta acolo.

Si, ca sa raspund la intrebarea Andrei( apropo, bun venit :D ), au avut o anumita influenta asupra mea...muzica lor, dar si ei ca persoane(ceea ce se vede la tv si in concerte) m-au transformat intr-o fata visatoare, ce crede cu toata forta in sentimentul numit "iubire"!
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Vin Dec 07, 2007 2:16 pm

ANDR_A scrie:
Prima oara i-am auzit cand au lansat piesa :" Ai plecat". Pentru mine, acea piesa a fost piatra de hotar dintre mine si ei. A trecut mult timp pana cand am reusit sa fac rost de melodie si asta pentru ca nu stiam cum se numeste trupe, nu aveam nici bani...eram asa mica. Acum 10 ani aveam 11 ani, deci nu aveam salariu ca sa imi pot permite sa cumpar. Pana la urma, discutand in stanga si-n dreapta despre ei, un coleg de clasa mi-a spus ca are albumul lor si mi l-a imprumutat. Am ascultat albumul zilnic, efectiv nu faceam altceva decat sa ascult incontinuu melodiile dupa el. Efectiv nu mai traim in lumea reala si mi se parea ca este atat de frumoasa lumea lor, atat de sensibili si atat de bine exprimau ceea ce simteam. Dupa aceea am reusit sa strang bani cu ajutorul fratelui meu si am putut sa-mi procur absolut tot ceea ce exista pe piata la vremea aceea. Primul concert la care am participat a fost cel din Romexpo, unde au foat foarte putini fani...cam 100. A fost ceamai frumoasa zi din viata mea... Exista acolo o cabina speciala in care am fost invitati pe rnad pentru autografe. Am stat alaturi de toti 3 si chiar i-am pupat. Nu pot descrie in cuvinte senzatia pe care am avut-o. Simteam ca nu mai am glas, nu mai pot sta in picioare. Parca era un vis real. Erau in fata mea si ceea ce m-a socat si nu am sa uit niciodata are legatura cu modul in care aratau:Laurentiu(preferatul meu)mi s-a parut cel mai frumos om de pe pamant. Mi se parea ca fiecare gest, fiecare zambet, fiecare cuvant pe care-l rostea era venit dintr-o alta lume. Mi-as dori din tot sufletul sa mai simt macar o data in viata mea ceea ce am simtit atunci dar pot spune cu durere ca acea senzatie nu am mai cunoscut-o niciodata de atunci. A fost si prima persoana de care am fost invdragostita. I-am promis atunci ca nu am sa mai iubesc pe nimeni in viata mea si chiar si dupa 10 ani, nu am reusit sa mai tin macar putin la vreun baiat. Poate parea ciudat dar pentru mine a fost cel mai minunat moment din viata. Am fost si la ei acasa, desi locuiesc in Bucuresti, ocazie in care am gasit-o pe sora lui ***.A fost o fata extrem de draguta si de sensibila, chiar mi-a daruit un poster care nu exista pe piata, un poster deosebit de toate celelalte. Un etaj mai jos am gasit-o pe mama si sora mai mica a lui Mihai. Am stat mult de vorba cu ea si cu ocazia asta am avut ocazia sa aflu foarte multe lucruri despre ei. Am mers si in Navodari dar nu am reusit sa gasesc locuinta lui Laur. Toate acestea le-am facut intr-o singura zi. Am plecat din Bucuresti cu rapidul, pe mama am mintit-o ca voi veni tarziu pentru ca merg la clubul de la scoala sa repetam piesa de teatru pe care urma sa o joc, si am mers in locul in care au copilarit eu. Trebuie sa stiti ca pe vremea aceea nu aveam dect 13 ani. Am fugit noaptea de acasa pentru a merge la concertul din Piata Revolutiti, Mileniu 3. Au fost momente unice, din care nu au ramas acum decat amintirile. In prezent nu mai sunt fan 3se si asta deoarece ajunsesem in stadiul in care nu mai traiajm decat pentru ei. Parintii si-au dat seama si a trebuit sa le spun ce se intampla cu mine. Erau schimbari drastice in personalitatea mea, slabisem 30 de kg in 3 luni, ajunsesem la 37 kg si ai mei s-au speriat. Am ajuns la spital si nu intelegeau ce m-a determinat sa slabesc in halul acela. Nu le-am spus nici in ziua de azi insa dupa acel groaznic incident in care imi puteam pierde viata am decis sa rup legatura cu ei. A fost o perioada extrem de grea. Doi ani am fost depresiva in stare acuta.Am pierdut atat de mult! Mi-am pierdut toti prietenii pe care ii aveam, am pierdut orice legatura cu cei din jur, la scoala nu mai eram in stare sa merg iar cand mergema nu mai puteam sa fac nici lucruri elementare foarte simple, cum ar fi sa scriumi-am pierdut capaitatea de a gandi lucid. Plangeam incontinuu. Visam doar la ei. Ii doream numai pe ei,Traiam numai in melodiile lor. Nu dormeam noaptea pentru ca doream sa-i ascult.Au fost mai mult decat idoli. Au fost un dumnezeu. Am sacrificat pe acest altar, numit 3se, tot ce am avut mai bun din viata.Dupa mai bine de 6 ani de cand am decis sa termin cu ei si mi-am revenit cat de cat mi-am dat seama ce au insemnat pentru mine.Intrebarea era alata, de aceea nu am sa va spun cocluzia lacare am ajuns. Daca doriti sa stii, spune-ti-mi si va voi raspunde
Revenind la subiect, i-am vazut de multe ori, am vorbit de multe ori cu ei la telefon, pentru ca aveam numerele lor.Simplul fapt de a le auzi vocea facea din mine un om paralele cu aceasta viata. Ei au fost TOTUL, pentru ca an vrut sa-mi ghidez viata dupa princiupiul lui Laur:TOTUL SAU NIMIC. Acum este si principiul meu de viata, am o viata dusa in extreme: ori invat numai de 10 ori nu invat deloc, ori mananc pana ma satur ori mananc atat cat sa nu mor, etc. De pe urma acestei experiente am ramas cu un bagaj de cunostinte pe care il voi purta dupa mine toata viata. Pe voi cum v-a influentat?



de obicei eu nu am mare rabdare sa citesc mult pe acest forum...acest lucru se poate datora si faptului k eu NU sunt fan 3SE asa k pe mine nu ma prea intereseaza povestile "la crimogen" al unilor fani care saracii habar nu au despre viata [nu k eu as stii prea multe...dar mno...stiu si eu cate cv un urma catorva experiente ma iputin placute]

tin sa spun k povestea Andrei am citit`o pana la capat cu mare interes....pe bune vb acum....pe mine personal chiar m`a impresionat si am meditat asupra spuselor sale...mai pe romaneste.,...am ramas :-# nici nu vreau sa ma gandesc la acea perioada nefericita din viata ei....30 de kg in 3 luni e mult prea mult pt sanatatea unui om....si faptul k era "in pragul mortii" m`a shocat de`a dreptul....

stiu k nu am dreptul sa imi imaginez ce a patimit ea atunci si nici sa ma pun in locul familiei sale...spun asta deoarece as fi ipocrita fara masura :shock: niciunul dintre noi nu poate stii mai bine k eu ce,cum si de ce a fost "chestia" aia...asa k...Andra....tot respectul meu k ai revenit printre noi....adik in lumea reala...si ai constientizat si u unele lucruri care acum...zic eu...te tin angrenata in realitatea asta,care,din nefericire,nu este numai cu parti roz...insa si din cele intunecoasa invatam zilnic cate cv...lucru constatat si mentionat si de catre tine mai sus



Bravo Andr_A :!: tot respectul meu =D> =D>
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Vin Dec 07, 2007 2:26 pm

Este o realitate prezentata in etape foarte scurte. Lucrurile au fost mult mai complicate. Insa nu vreau sa revin asupra acelei perioade nefericite si am scris cu dorinta ca oricine citeste sa poata consitentiza pericolul in care poate cadea. A iubi muzica in mod excesiv este cu siguranta o cale sigura spre distrugere. Asa ca fani, aveti grija! Cine este interesat sa stie mai multe ma poate intreba. Nu cadeti in aceeasi capcana. Nu merita nimeni in lumea asta o iubire atat de profunda, cu atat cat obiectul iubirii tale este ireal, adica este doar o lume in care imaginezi, visezi, traiesti dar care nu are nimic de-a face cu lumea reala.!
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Vin Dec 07, 2007 2:38 pm

^ fix exact acelasi lucru l`am zs si eu "unora" de pe aici...insa nu tocmai asa pe fata k tine...caci eu nu am av un exemplu` concret sa le dau...insa eu personal...knd ii aud "3SE sunt viata mea...numai pt ei traiesc si nu`mi imaginez viata fara ei" ma ia o dizgratie nemaipomenita...caci imi dau seama cat de iluzorii sunt mintile "crete" si "necoapte" a lor...asta acum depinde desigur si de mentalitatea ce o au "respectivii" si mai ales de modul lor de perceptie a vietii...mai concret.,...a granitei dintre lumea "muzicii"...cea in care esti fan si`ti urmaresti artistii favoriti si cea in care devii maniac de`a dreptul si scoti pe gura asemenea aberatii ca: "nu pot trai fara ei....intru in depresie dak nu ii vad cat mai curand"...mda.....ala bala....MY OPINION...."same fuckin` shit" :roll:
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Vin Dec 07, 2007 2:56 pm

Sincera sa fiu, eu de aceea am intrat pe site. Cand am citit afirmatii de genul acela mi s-a facut rau si mi-am adus aminte instantaneu de toata suferinta prin care am trecut. Si ma pot considera un caz fericit. In acea perioada exista un concurs in Bravo, fanul fanilor pe care l-a castigat o tipa din Bucuresti care sta prin Giulesti. Am vrut sa particip si eu la acel concurs si sunt sigura ca l-as fi castugat dar mi-a fost teama de faptul ca voi aparea in revista. Cine o are, se poate uita. Am fost si la ea, am vorbit cu ea. Si ea imi povestise lucruri destul de tulburatoare si mi-am dat seama ca drumul nu era bun. Exact in acea perioada mama mea a gasit scrisoarea pe care trebuia sa o trimit pentru concurs si a aflta totul. Cand mergeam la concerte de fiecare data intalneam fete care gandeau asemanator ca mine, desi nu ajunsesera in stadiul meu. Este un semnal de alarma. Trebuie facuta diferenta intre realitate si muzica! Viata reala nu are aproape nimic de-a face cu ei. Nu as vrea sa ajungeti vreodata in cazul meu. Traiti-va viata si tineretea pentru ca nu o veti mai regasi niciodata. Ei nu sunt in stare sa v-o redea iar regretele nu folosesc la nimic. Ascultati-le muzica, mergeti la concertele lor, dar nu atribuiti in mod absolut nejustificat versurile si cuvintele exprimate lor. Poate ei nu se regasesc in acele versuri, oricum, in totalitate in niciun caz! Nu confundati realitatea!
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Vin Dec 07, 2007 10:07 pm

^ wooow....deci nu`s singura care vad si "stochez in hardul meu" acele tampeniii scrise de`a mok aici cred k cu speranta de a arata celorlati ....vezi Dmne....ce fani sunt ei/ele...si k nu ii/le egaleaza nimeni....yeah....WTF i say :roll:
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico