Acum este Sâm Mai 18, 2024 12:53 am

Ora este UTC + 2


Laurenţiu Duţă & Marius Moga.

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Pe care il preferatzi?

Laurentiu Duta
127
93%
Marius Moga
10
7%
 
Voturi totale : 137

Mesajde ady_akcent » Mie Iun 21, 2006 10:52 pm

Peteer, mi-au placut ironiile tale, inclusiv cea cu "useri de seama...personalitati"...asa, C. Porumbescu nu se va naste din pacate.Nu crezi ca ar trebui sa ne multumim cu Moga si Duta?Si da, logic ca acele clasamente sunt si manipulate, dar scuza-ma, asa e peste tot.Stiai ca in 1998, un album al lui R. Williams a fost efectiv impus pe piata britanica de casa lui de discuri, desi la prima incercare de promovare, nu reusise sa vanda deloc deloc fata de albumele sale anterioare?Hai sa nu vedem doar raul din Romania, ca nu suntem nici Kenia sau Tadjikistan! :wink:
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Dedeea » Mie Iun 21, 2006 11:09 pm

Fiecare dintre ei e bun in felul lor si la timpul lor..........respect pt munca celor 2 :) .
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Joi Iun 22, 2006 1:19 am

In primul rand, va trebui sa-i "laud" pe cei de la Akcent(pt our best friend Adytzu dedicatia asta).Frate, daca Sana ala are voce mai buna decat Duta...ma abtin!!!Eu cred ca tu esti surd!No offence!Asa...Vocile celor de la Akcent...Stii tu ca din butoane se pot face multe!Sau nu i-ai auzit la preselectia pentru Eurovision???Crede-ma ca Akcentii sunt...Si crede-ma ca stiu ce spun... :)
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Joi Iun 22, 2006 8:52 am

Bene Andytzu... bravo tie ca stii, esti baiat destept, manca-te-ar mamica sa te manance :lol: :lol: :lol:
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Joi Iun 22, 2006 11:34 am

Peter Zaad, facushi ochi, draga? :lol: :P
si noi ce-am zis mai sus? aceeasi chestie cu topurile, premiile etc oferite artistilor ;)

ps: pt boogie respect, huh? si pe prv numai de bine nu-l vorbeai :roll:
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Joi Iun 22, 2006 2:31 pm

Buey muzicologule, degeaba vii tu cu ironii de 2 lei.N-am inteles...Ca ce chestie te apuci tu pe forumul 3SE sa ii ridici in slavi pe Akcent?N-am zis ca nu imi plac...Am toate albumele lor, in afara de Ultimul Capitol...astaaaaa Primul!Dar de la a-mi placea pana la "Sana are voce mai buna ca Duta" sunt ani lumina manca-ti-as sufletzelu'!Si nu ne mai scoate noua ochii cu topurile si cu saptamanile petrecute de Jokero in nush ce top, care, vb cuiva de aici, e facut dupa cum vor Dj-ii de radio, nu dupa cum am vrea noi, care, vrei nu vrei, reprezentam publicul!Si daca e s-o luam asa, vad ca da...Sunt mai destept decat tine! :wink: Imi cer scuze ca am facut off topic, dar trebuia sa raspund cumva...
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Joi Iun 22, 2006 2:34 pm

Chiar are rost sa comentez?.Te pup, pa'pa.Ah, muzicolog sa-i zici taticutului tau, pe el sa il ironizezi, nu pe mine, nu ma trag de sireturi cu toti... :roll: Ah, viziteaza I. C. Bratianu =))))))
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde julien_forever » Joi Iun 22, 2006 2:57 pm

Dak si Dutza are voce :| atunci yo sunt Muma-Padurii :lol: :lol: :lol:
Trimit un S.O.S,iubirea s-o salvez,vreau cineva sa-mi raspunda...3se
Avatar utilizator
julien_forever
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Noi 10, 2005 5:28 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Joi Iun 22, 2006 3:06 pm

pai chiar esti :roll:
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Joi Iun 22, 2006 3:10 pm

dely_3x scrie:
pai chiar esti :roll:


=))=)) Mda =)) Jignesti un om pt. unu' care oricum nu stie sa tina microfonu' in mana =))
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Joi Iun 22, 2006 3:16 pm

sa comentez...sa nu comentez...ma rog... poate vreti sa incetati cu aceste comentarii de... mmmm...ma abtin :-#
ai ceva impotriva lui Duta???adu frate argumente.. dar soldie.. nu orice fel de aberatzii :roll:
iar mi se face greatza de la acest topic... :-&
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Joi Iun 22, 2006 3:19 pm

Ooooo...Pai nu "ne tragem de sireturi", Aditzule tata, dar vad ca esti mare cunoscator intr-ale muzicii, de aia mi-am permis sa iti acord titlul de "muzicolog".Incearca si omul sa faca un bine si nu-l baga nimeni in seama :lol: Hai, lasa-ne, ca esti praf :wink:
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Joi Iun 22, 2006 3:24 pm

Andytzu scrie:
Ooooo...Pai nu "ne tragem de sireturi", Aditzule tata, dar vad ca esti mare cunoscator intr-ale muzicii, de aia mi-am permis sa iti acord titlul de "muzicolog".Incearca si omul sa faca un bine si nu-l baga nimeni in seama :lol: Hai, lasa-ne, ca esti praf :wink:


"Sunt praaaaaf" manca-ti-as...ciao :wink:
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Joi Iun 22, 2006 3:51 pm

tzi-am mai spus o data chestia asta.....
dely_3x scrie:
Vad din ce in ce mai mult ca, in neputinta ta de a combate fondul mesajului, te legi doar de ceva inutil. Lame excuse.


msj-ul era pt ady
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Joi Iun 22, 2006 3:53 pm

dely_3x scrie:
tzi-am mai spus o data chestia asta.....
dely_3x scrie:
Vad din ce in ce mai mult ca, in neputinta ta de a combate fondul mesajului, te legi doar de ceva inutil. Lame excuse.


msj-ul era pt ady



Ha Ha...daca eu spun ca Duta nu are voce si 30 de persoane disperate imi sar in cap si spun ca nu, pot sa le aduc si proba video ca nu intelegeti.Si daca va aduc o caseta cand sta Duta capra si il... Basescu, voi ati zce ca sunt nebun.Asa ca nu am ce sa mai discut despre acest subiect cu voi. :wink:
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde the curse(new) » Joi Iun 22, 2006 4:08 pm

:lol: hai ca asta-i tare ! de unde ai mai scos-o ?? duta si basescu ???
mai ziceam daca era duta si botezatu sau duta cu unu' din aia de la activ sau orice alt artist cat de cat...da' ce ai cu basescu ? :lol: tu esti cu voiculescu se pare :lol:
eu stiam ca aia de la akcent sunt gay :lol: adica e clar,se vede de la constanta pan' la satu-mare ! inafara de ala blond ( nu stiu cum il cheama) inafara de ala , restul sunt gay,repet,nu e greu sa-ti dai seama
cat despre duta....n-o fi el zeul muzicii insa e bun ! eu nu prea am auzit nimic de aia de la akcent ca fac muzica si pt alte trupe sau ceva asemanator,cred nici pt ei nu isi compun singuri.totusi ...duta si moga...au 85 % din muzica romaneasca...iar akcent...p-acolo sunt si ei,prin aia 85%...
acuma nu stiu daca esti fan akcent sau nu ....dar dupa nick asa pare...
nah ca mi-am uitat parola de la vechiul meu nick : the_curse !
dar ...asta e...the curse ( new ) is here
the curse(new)
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iun 21, 2006 9:55 am
Localitate: oriunde dar departe de tine
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Joi Iun 22, 2006 4:08 pm

nu vei aduce astfel de caseta, nu exista, eventual decat modificata... lipita etc => dak aduci clar esti nebun :lol: nu mai exista nicio indoiala :lol:

normal k itzi sarim in cap knd afirmi k dutza nu are voce din moment ce noi l-am auzit cantand live, dar tu spui k i-ai auzit pe cei de la akcent intr-o inregistrare din studio (unde stie toata lumea, cat de usor se modifik vocea) :idea:
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adabd » Joi Iun 22, 2006 4:34 pm

buna ziua tuturor.citesc cu fascinatie acest topic de ceva vreme. :lol: sincer mi se pare absurda aceasta intreaga discutie....nu de alta dar forumul akcent e otzara mai incolo. :lol: dar as dori sa spun cateva lucruri:

1."masa a lu' sorin"?????? :x il cunosti cumva personal pe sorin si pe mama lui si eu nu stiu? permite-mi sa ma indoiesc! lipsa de respect pentru o persoana care nici macar nu este prezenta este strigatoare la cer. adica sorin ii spune "dumneavoastra" si tu vb despre ea de parca v-ati jucat impreuna in aceeasi cutiuta de nisip? f frumos. f elegant.bravo!
2.nu va mai agitati cu versurile de la JOKERO.da este un joc de cuvinte. cand va iesi noul album pentru strainatate va veti da seama de ce este un joc de cuvinte. chiar aveti impresia ca toti de la ROTON sunt o adunatura de imbecili si oameni cazuti azi de pe luna care nu stiu cum se scriu anumite cuvinte si expresii? c'mon.putin realism nu strica. in ziua in care catalin muraru, catalin alionte sau mihaela pascu o sa intre in categoria oamenior prosti atunci voi crede si eu ca JOKERO nu este un joc de cuvinte.
3. adrian sana a participat la realizarea orchestratiei de la JOKERO. el sta tot timpul in studio sa finalizeze melodiile.
4. faza cu vocea in studio: adi se referea la un episod din akcentu' pe u unde ii arata cum trag o melodie.si vocile nu sunt prelucrate. ca doar filmau in timp ce ei trageau melodia.
5. the curse(new) este singurul caruia ii voi darui cateva cuvinte "din inima" : "dragul meu" homofob nesimtit si inapoiat.....cred ca ai gresit epoca in care te-ai nascut! in primul rand nu sunt homosexuali, in al doilea rand acesta este argumentul facil al unui om limitat care nu stie ce sa mai zica si in al treilea rand vreau sa-ti spun ca pana una alta HOMOSEXUALII sunt de un milion de ori mai cu bun simt decat tine si toti homofobii din aceasta tara! te rog feel free to insult me. :) nu de alta dar asa imi intaresti parerea ca esti un om de speta z. :)

in rest....toate cele bune. adi mai treci si pe dincolo si cam asta e tot.
a....l-am vazut pe viorel la lansarea trident. :) arata misto. era cu noua iubita...cred.... :?:
va pup
adabd
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iun 22, 2006 4:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Joi Iun 22, 2006 4:57 pm

Ada, promit ca dupa 1 cand ma intorc din Bulgaria, trec si pe acolo :D Ah si nu te enerva, ca fanii astia 3se sunt...lasa-i :wink:
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Joi Iun 22, 2006 4:58 pm

haha tare-mi place mesajul tau :lol: am sa incep si yo k si tine (1, 2, 3 ).. asa.. sa fim pe aceeasi unda :P

1. "sincer mi se pare absurda aceasta intreaga discutie" --> dar totusi te-ai bagat in discutzie :lol:
2. ia nu te mai uita in ograda lui the curse(new) si mai analizeaza-i si mesajele adyshorului tau kre-l intrece pe the curse ;)
3. era vorba despre laur & marius ... nu despre "realizarile" akcentzilor ;)
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adabd » Joi Iun 22, 2006 7:30 pm

dely_3x scrie:
haha tare-mi place mesajul tau :lol: am sa incep si yo k si tine (1, 2, 3 ).. asa.. sa fim pe aceeasi unda :P

1. "sincer mi se pare absurda aceasta intreaga discutie" --> dar totusi te-ai bagat in discutzie :lol:
2. ia nu te mai uita in ograda lui the curse(new) si mai analizeaza-i si mesajele adyshorului tau kre-l intrece pe the curse ;)
3. era vorba despre laur & marius ... nu despre "realizarile" akcentzilor ;)

normal ca m-am bagat.ca s-au facut niste afirmatii total neadevarate si uneori absurde despre niste oameni pe care ii cunosc f bine. nu vreau sa conving pe nimeni de nimic legat de akcent pt ca misiunea mea pe acest pamant nu este sa convertesc la "akcent mania". :wink: ma plimb cam pe toate forumurile oficiale ale artistilor din romania si asa am intrat si aici. asta ca sa raspund celor care au impresia ca m-a chemat adi. :P
si despre the curse.....urasc homofobia.venita din partea oricui.si asta pt ca se intampla sa sustin cauza "ACCEPT" si pt ca un ff bun prieten al meu este homosexual si sunt profund deranjata de atitudinea de ev mediu a unor "oameni" gen the curse. atata tot. :)
si ca sa fiu on, desi nu va faceti prb sunt in trecere pe aici: imi plac melodii si de la moga si de la duta.....asa ca nu am nici o preferinta. :)
toate cele bune
ps.adi nu-i al meu ca nu mi-e copil (trebuia sa ma chinui putin sa-l fac la ***) si nici sot (nu corup minorii :lol: )
adabd
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iun 22, 2006 4:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Joi Iun 22, 2006 7:58 pm

din mesajele tale intzeleg k ai o parere foarte buna despre tine.
dak te crezi de o inteligentza rar intalnita pe acest forum sau.... mai exact, mai mare decat the curse, nu ar fi trebuit sa te cobori la nivelul lui (deshi nivelul lui e mai sus decat itzi inchpui) k sa-l jignesti ;) un om matur ii explik frumos cum stau lucrurile din punctul lui de vedere.... si nu incepe sa-l numeask inapoiat, nesimtzit etc :!:

mai ales k mesajul lui curse a fost o ironie la adresa lui ady kre si el... scoate multe poveshti neadevarate despre 3se (apropo, ady nu e homofob k tot radea de 3se k cik ar fi gay?); mai exact a vrut sa spuna "dak 3se sunt nu stiu cum (cum ii considera ady) atunci si akcent sunt poponari".... deci a fost o ironie pt ady

pt mai multe detalii te invit la topicul :arrow: aberatii
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde adabd » Joi Iun 22, 2006 8:08 pm

dely_3x scrie:
din mesajele tale intzeleg k ai o parere foarte buna despre tine.
dak te crezi de o inteligentza rar intalnita pe acest forum sau.... mai exact, mai mare decat the curse, nu ar fi trebuit sa te cobori la nivelul lui (deshi nivelul lui e mai sus decat itzi inchpui) k sa-l jignesti ;) un om matur ii explik frumos cum stau lucrurile din punctul lui de vedere.... si nu incepe sa-l numeask inapoiat, nesimtzit etc :!:

mai ales k mesajul lui curse a fost o ironie la adresa lui ady kre si el... scoate multe poveshti neadevarate despre 3se (apropo, ady nu e homofob k tot radea de 3se k cik ar fi gay?); mai exact a vrut sa spuna "dak 3se sunt nu stiu cum (cum ii considera ady) atunci si akcent sunt poponari".... deci a fost o ironie pt ady

nu stiu ce a zis ady.daca a zis asa sa-i fie super la buca si lui.este o nesimtire din partea oricui.;) uite ca sa-ti fac pe plac si o sa vb cu el despre asta.
si despre faza cu superioritatea........ :roll: .....si jignirea......si maturitatea.....scuza-ma dar e asa bullshit. exista lucruri in lumea asta pe care nu ai de ce sa le tolerezi sau de ce sa le explici frumos.pt ca sunt niste tampenii si niste idiotenii si cuvintele frumoase nu-si au rostul.maturitatea nu consta in vorbitul frumos in orice situatie.sau dupa tine orice trebuie tolerat? a...mi-am adus aminte.raspunsul e da. si nu e o ironie.e o constatare deoarece mi-am adus aminte despre o discutie mai veche.cu tine era parca. :?:
si poti sa ma acuzi de superioritate cat vrei. :) eu stiu care mi-e locul si statutul. :)
dar sincer acum....nu mai stau la dezbateri ca nu am cu adevarat timp.
am spus ce am avut de spus. daca va intereseaza altceva ma gasiti pe alt forum ca doar acolo mai am timp sa mai intru in ultima vreme.
chat-uiala placuta.
adabd
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iun 22, 2006 4:10 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Joi Iun 22, 2006 8:10 pm

adabd scrie:
.
5. the curse(new) este singurul caruia ii voi darui cateva cuvinte "din inima" : "dragul meu" homofob nesimtit si inapoiat.....cred ca ai gresit epoca in care te-ai nascut! in primul rand nu sunt homosexuali, in al doilea rand acesta este argumentul facil al unui om limitat care nu stie ce sa mai zica si in al treilea rand vreau sa-ti spun ca pana una alta HOMOSEXUALII sunt de un milion de ori mai cu bun simt decat tine si toti homofobii din aceasta tara! te rog feel free to insult me. :) nu de alta dar asa imi intaresti parerea ca esti un om de speta z. :)

Sper sã nu se repete.Imagine
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde [M.L.V.] » Vin Iun 23, 2006 7:55 am

cear fi sa intrati pe alt forum si sa va certati :?: si va intoarceti aici can vati linistit :evil:
Imagine
Avatar utilizator
[M.L.V.]
Music Knower
Music Knower
 
Mesaje: 777
Membru din: Joi Iun 23, 2005 9:27 am
Localitate: BRASOV
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 44 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico