Acum este Vin Mai 17, 2024 9:17 pm

Ora este UTC + 2


Win production , Sud-Est production sau Beat Music??

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Dintre studiourile baietzilor...care credetzi ca e cel mai bun??

Sud Est Production
73
68%
Win Production
20
19%
Beat Music
14
13%
 
Voturi totale : 107

Mesajde alexrefflex » Joi Feb 16, 2006 11:19 am

boogie scrie:
alexrefflex scrie:
ba da elle! fly lucreaza la beat! si am o presimtire ca anul asta se va ridica destul de mult si beatul! :)


oameni buni ! problema e ca fly project nu lucreaza la beat music. ci oamenii care au compus pt fly... a nu se crea confuzii. multzam pt atentzie !

PS: am votat pt win :wink: :)


:)) boogie...c faci nenea? mai...mda...dar pe unde merg...fly sustin sus si tare ca ei si-au compus piesele...bla bla

refflex lucreaza la beat...in sensul ca beat o sa le faca ceva piese celor de la refflex iar baietzii...da...compun si ei...si vor fi piese facute de ei pe noul album...& si win lucreaza ceva pt refflex..... acest album o sa fie bun.... :D eu am auzit...un proiect facut la beat... si suna cool...
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde boogie » Sâm Feb 18, 2006 12:22 am

alexrefflex scrie:
refflex lucreaza la beat...in sensul ca beat o sa le faca ceva piese celor de la refflex iar baietzii...da...compun si ei...si vor fi piese facute de ei pe noul album...& si win lucreaza ceva pt refflex..... acest album o sa fie bun.... :D eu am auzit...un proiect facut la beat... si suna cool...


aha, asa da, oricum am vb cu cristi si mi`a zis ca ei nu lucreaza la beat, dar daca zici ca e vb de piese e altceva... poate doar cornel sa lucreze acolo ca stiu ca el mai compune, mai face idei misto etc. iar la beat nu prea e miscare observ eu asa ! nu am auzit nimic pana acum pe piata ! in afara de un remix nereusit la "am nevoie de iubirea ta"......... sorry pt fani, dar asta e parerea mea !
boogie
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Ian 20, 2006 2:48 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Sâm Feb 18, 2006 3:00 pm

Mi se pare mie sau a iesit la iveala gelozia? (asta daca intradevar esti boogie...) Imagine
Elle
 

Mesajde boogie » Sâm Feb 18, 2006 8:14 pm

Elle scrie:
Mi se pare mie sau a iesit la iveala gelozia? (asta daca intradevar esti boogie...) Imagine


de ce m`as da drept altcineva? da, sint boogie. iar gelozie nu are de ce sa fie. din contra, sint suparat pe faptul ca s`a muncit 1 an si 2 luni la albumul negrutzu, cu nopti pierdute, somn aiurea etc si scoate clip la o piesa foarte prost remixata ! este parerea multora. numai ca fanii in general au inceput sa accepte aproape orice din partea artistilor favoriti, fie ca e bine sau mai putin bine facut. asta e problema ! iar pe cei care lucreaza la el la studio (in nici un caz fly project cum se vehicula ideea) nu am de ce sa fiu gelos, pt ca oricum nu`mi place cum lucreaza.

v`am pupat !
boogie
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Ian 20, 2006 2:48 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Dum Feb 19, 2006 12:59 am

mey..nu e vb ca fanii accepta orice din partea artistilor favoriti..chiar daca piesele nu sunt bine lucrate...sunt atatea piese care nu au nici o logica sau care sunt tare prost lucrate dar care au prins bine la public..nu e cazul lui mihai..important e sa placa publicului..;)
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Dum Feb 19, 2006 1:00 am

Mai omul are dreptul la opinie daca nu ii place...ok.Unora le lace altora nu...asha se intampla cu toate piesele,nu exista vreo piesa care sa placa tuturor. :P
Boogie tu la ce mai lucrezi,ca m-ai facut curios? :P
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde boogie » Lun Feb 20, 2006 10:53 pm

ilica scrie:
Boogie tu la ce mai lucrezi,ca m-ai facut curios? :P


Am ceva de lucru. Astept sa se mai adune si atunci iti zic :P

PAPA
boogie
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Ian 20, 2006 2:48 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Mar Feb 21, 2006 7:26 pm

DAR de gala records stiati? LAURENTIU&GABI HUIBAN si-au deschis acest studio 8)
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mar Feb 21, 2006 7:29 pm

ha?! ce? knd? unde? :shock: de unde ai aflat? detalii te rugam :)
Vizitator
 

Mesajde ilica » Mar Feb 21, 2006 10:46 pm

Mai am auzit shi eu ceva de o afacere ce o are Laurentiu cu Gabi...dar nu am inteles foarte bine despre ce este vorba.Parca sa zic ca era vorba de un studio in Bucureshti...ceva de genul asta.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana3se » Mar Feb 21, 2006 11:07 pm

Gala Records e studioul lui Laur impreuna Gabi si se pare ca impreuna au scos cateva hituri ...printre acestea se numara Ana Lesko- albumul ispita Heaven-tot albumul(nu stiu exact cum se numeste) si se pare ca in acest studio a fost inregistrata piesa celor de la akcent. Dupa cum spunea Gabi cei doi (el si Laur) vor lucra la f multe proiecte atat pt trupe cunoscute cat si pentru cei care vor sa se lanseze.Cam atat.
Avatar utilizator
ana3se
Fan 3SE imperial
Fan 3SE imperial
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 31, 2004 10:16 am
Localitate: husi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Mie Mar 01, 2006 7:14 pm

ana3se scrie:
Gala Records e studioul lui Laur impreuna Gabi si se pare ca impreuna au scos cateva hituri ...printre acestea se numara Ana Lesko- albumul ispita Heaven-tot albumul(nu stiu exact cum se numeste) si se pare ca in acest studio a fost inregistrata piesa celor de la akcent. Dupa cum spunea Gabi cei doi (el si Laur) vor lucra la f multe proiecte atat pt trupe cunoscute cat si pentru cei care vor sa se lanseze.Cam atat.
PIESA BAIETILOR de la akcent a fost inregistrata la win nu la gala records si doar jumatate din albumul celor de la heaven a fost inregistrat la gala RECORDS (am gasit toate informatiile pe net si a vb gabi huiban la atomic cafe despre GALA RECORDS)
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana3se » Mie Mar 01, 2006 10:14 pm

in legatura cu albumul heaven ai dreptatea dar despre akcent nu..uite articol aparut acu 3 zile in popcorn
"Laurentiu Duta si Gabi Huiban si-au unit fortele

Laurentiu Duta a devenit idol alaturi de 3se iar acum este un nume pe care multi artisti si-l doresc pe coperta interioara a albumelor .Gala Records este numele studioului de inregistrari deschis alaturi de Gabi Huiban.<<De fapt suntem o echipa formata din opt oameni,orchestratori,textieri,ingineri de sunet...>>,precizeaza Gabi.Hitul "Anicka Maya" al Annei Lesko si partea instrumentala de la "jokero" -Akcent sunt primele lor proiecte comune."
Avatar utilizator
ana3se
Fan 3SE imperial
Fan 3SE imperial
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 31, 2004 10:16 am
Localitate: husi
Puncte de reputaţie: 0

Sud Est Production

Mesajde Gina Maria » Mie Mar 01, 2006 11:48 pm

Sud Est Production e cel mai performant studio, asa ca nu va mai contrazice-ti unul pe altul.
De la Sud Est Production au iesit cei mai in voga artisti.
Parerea mea
Gina Maria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iul 31, 2005 10:07 pm
Localitate: Cluj-Napoca
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Lun Mar 06, 2006 4:46 pm

boogie scrie:

de ce m`as da drept altcineva? da, sint boogie. iar gelozie nu are de ce sa fie. din contra, sint suparat pe faptul ca s`a muncit 1 an si 2 luni la albumul negrutzu, cu nopti pierdute, somn aiurea etc si scoate clip la o piesa foarte prost remixata ! este parerea multora. numai ca fanii in general au inceput sa accepte aproape orice din partea artistilor favoriti, fie ca e bine sau mai putin bine facut. asta e problema ! iar pe cei care lucreaza la el la studio (in nici un caz fly project cum se vehicula ideea) nu am de ce sa fiu gelos, pt ca oricum nu`mi place cum lucreaza.

Parerea multora este faptul ca minti. :|
Elle
 

Re: Sud Est Production

Mesajde alexrefflex » Lun Mar 06, 2006 5:09 pm

Gina Maria scrie:
Sud Est Production e cel mai performant studio, asa ca nu va mai contrazice-ti unul pe altul.
De la Sud Est Production au iesit cei mai in voga artisti.
Parerea mea


nu-i adevarat ... daca au iesit cei mai in voga artisti asta nu inseamna ca e si cel mai performant!
Din cate stiu eu...acum Gala e mai performat...s-au investit 50000 Euro... suma mare nu?adica bani grei....
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Dum Mar 12, 2006 7:31 pm

Normal ca SudEstProduction este cel mai tare, pt. ca majoritatea melodiilor lor au fost create aici. Iar mie imi plac toate melodiile lor, fara nici o exceptie.
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde boogie » Lun Mar 13, 2006 10:58 pm

Elle scrie:
boogie scrie:

de ce m`as da drept altcineva? da, sint boogie. iar gelozie nu are de ce sa fie. din contra, sint suparat pe faptul ca s`a muncit 1 an si 2 luni la albumul negrutzu, cu nopti pierdute, somn aiurea etc si scoate clip la o piesa foarte prost remixata ! este parerea multora. numai ca fanii in general au inceput sa accepte aproape orice din partea artistilor favoriti, fie ca e bine sau mai putin bine facut. asta e problema ! iar pe cei care lucreaza la el la studio (in nici un caz fly project cum se vehicula ideea) nu am de ce sa fiu gelos, pt ca oricum nu`mi place cum lucreaza.

Parerea multora este faptul ca minti. :|


mint ca ce? ca sint boogie sau ca nu sint gelos pe echipa beat music?

1. sint boogie, daca nu crezi, bine
2. veti vedea urmatorul album 3se cu piese facute de echipa beat si va veti lamuri...
atat am avut de zis... iar clipul negrutzu e o prostie grosolana
boogie
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Ian 20, 2006 2:48 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Lun Mar 13, 2006 11:22 pm

Clipul lui Negrutzu(nu ma refer la "Noi doi")este banal..dar ok.Nu inteleg de ce nu place mai nimanui. :?
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Mar Mar 14, 2006 9:15 pm

aaa... pt ca majoritatea spun ca astfel de clipuri poate scoate numai 50cent, si au impresia ca il copiaza??? 8-[ (asta nu e parerea mea, ci a unui coleg de-al meu :roll: .....)
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Mie Mar 15, 2006 2:03 am

Nu il copiaza. :?
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mie Mar 15, 2006 3:11 pm

mda... 3se copiaza pe an x pe 50 cent.... urmeaza gutza :lol: #-o
Vizitator
 

Mesajde BaRoNu` » Mie Mar 15, 2006 5:30 pm

:? tare gluma asta...trebuia florin salam...in fine... :?
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Joi Mar 16, 2006 3:28 pm

nu, ori m-am exprimat gresit, ori n-ati inteles... colegul meu a zis ca negrutzu canta ok, ii place, numai ca videoclipul "am nevoie de iubirea ta" (s-a referit in special la fetele acelea si masina tunata) seamana cu unul gen 50cent... n-a zis ca il copiaza :wink:
scuze pt neintelegere
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Joi Mar 16, 2006 11:27 pm

Eh...am interpretat noi greshit spusele tale. :?
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: DotNetDotCom.org [Bot] şi 37 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico