Acum este Sâm Mai 18, 2024 5:37 am

Ora este UTC + 2


Despre scoala

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Alex`andra » Sâm Apr 05, 2008 2:07 pm

eu sunt de parere ca asta e faza nasola [pe langa sesiune :? ] cu "studentzimea"


cu ce studenti am vb eu....toti mi`au zis ca ei nu am dreptul la vacanta de Paste :shock:


mi se pare o adevarata porcarie pt ca ,la fel ca si noi,elevii, si ei au sarbatori :evil:
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Dedeea » Sâm Apr 12, 2008 7:09 pm

Violette scrie:
Noi, stundetii ..avem vacanta de Pasti? La mine in program nu e trecuta vacanta :(


Nici noi nu aveam...decat cele 2-3 zile legale,insa iti dai seama ca pana pe 5 mai nu vine nimeni la facultate,nici macar profesorii Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Sâm Apr 19, 2008 7:44 pm

Yeeeeeeeeeeeeeeei,se pare ca senatul facultatii mele a decis ca din Vinerea Mare pana pe 5 mai sa avem vacanta Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Lun Apr 21, 2008 10:52 am

va prezint noua metoda de a chiuli fara absenta:mergeti la psihologul scolii!!!Imagine bineinteles :wink: ,daca e de treaba&intelegator...totul va fi OK si cand va duceti data viitoare la ora de la care ati chiulit ca" ati avut o problema de rezolvat si nu stiti cum" :lol:
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Dum Mai 25, 2008 5:02 pm

A venit si "cumatra" sesiune pe la mine....ultima din viata de student.
Examenele mi le-au programat destul de ok,cam la o saptamana diferenta,dar tot 6 raman Imagine
Apoi,in luna iulie vine categoria grea,examenul de licenta si cele 1000 de grile de tocit.....Doamne ajuta Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Mai 29, 2008 6:47 pm

Si eu am inceput examenele..am dat ieri unul, mai am 7...plus o restanta din anul 1 pe care cred ca o voi da prin august :oops:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Mai 29, 2008 6:58 pm

Tu nu dai licenta anul asta? Imagine La noi la facultate nu poti intra in examen daca ai restante.

Mie mi s-a dat raspunsul la primul examen...primul 10,si asa sper sa fie la toate Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Joi Mai 29, 2008 7:27 pm

^^Bafta fetili la examene! o sa ma rog pt voi [-o< !
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Mai 29, 2008 7:27 pm

Nope..eu sunt abia anul 2..mai am un an :D

Felicitari pentru nota :D
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Joi Mai 29, 2008 10:14 pm

Haideti sa va spun o poveste,copii!

A fost odata ca niciodata,ca nicaieri,un liceu de informatica in Craiova,care se numea "Stefan Odobleja".Si era acolo un profesor de mattematica numit Golea,dar elevii din clasa XI C ii spuneau "Schiopul",pentru ca are probleme din nastere la un picior(in facultate colegii de grupa au strans bani pt el sa se poata opera,deci ar trebui sa faca fapte bune ca sa mulumeasca lui Dumnexzeu pt asta;) ),desi alti profesori si elevi considera ca mai are si alte probleme la creier.El ne preda astfel o lectie:"Aveti de studiat de la pagina 230 pana la 310,copiati definitiile din manual si teoremele,si tema aveti de la pagina 300",tema avand 20 de pagini de caiet studentesc obligatoriu.O ora decurge in felul urmator:ne aduce niste exercitii pt admiterea la facultatea de matematica-informatica ,pe care el le are rezolvate coli A4...ne scoate la tabla pe rand...daca ai tema,4,daca nu ai tema,4...asa ca...unii copii care au luat 10 la el cine stie cum,au acum note de 2,3,4.
Intr-o zi cu soare afara si intuneric in clasa ,mai erau 3 minute pana sa se sune de iesire.a scos la tabla 6 copii,pe care i-a trimis la loc si le-a dat 2.Am un coleg care are la matematica notele:10,10,2,2,3,3;un altul care nu venit deloc semestrul acesta la scoala,iar semestrul trrecut a avut media 7 la purtare datorita nr mare de absente,acesta are notele:8,6.Alti 2 colegi,o fata si un baiat ,care au fost la un concurs de chimie-"Chimexpert" au si ei note de 4 si 2,iar Profesoara de chimie s-a certat cu proful de mate sa le dea 10, ca altfel ii lasa corigenti la chimie pe "cei 2 matematicieni"(am uitat sa va spun ca golea are si el febletele lui,2 copii ,care nu stiu mare lucru,dar au numai 10,nu patesc nimic daca nu au tema sau nu stiu sa faca vreun exercitiu).Asa ca ,au picat de acord cei 2 profesori,ca fiecare din chimexperti sa aduca un caiet studentesc cu probleme si exerciitii rezolvate si le da 10.Dar altor copii,sa ii aduca si 10 caiete si nu le-ar da nici macar 5.Le-a zis celor care raman corigenti sa vina parintii lor la scoala(ambii)sa semneze o declaratie pe propria raspundere cum ca vor sa treaca copiii lor chiar daca nu stiu nimic si ca isi iau angajamentul sa le predea matematica in aceasta vara..." SFARSIT
ACUM,CE VREAU DE LA VOI ESTE SA IMI SPUNETI DACA V-A PLACUT POVESTE A MEA....SI CE PARERE AVETI DESPRE ACEST "PROFESOR".
Eu una,nu pot invata matematica din manual,fara sa imi explice cineva...nu pot..nu o inteleg asa...dar,el spune ca trebuie sa lucram din culegeri ca sa invatam si din manual,singuri,ca suntem genii si nu avem nevoie sa ne predea el lectiile....aa...si ne mai zice ca picam examenul de Bacalaureat...
VA MULTUMESC!
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Vin Mai 30, 2008 10:59 am

^ nu ma surpinde :wink:

cu toti profii mei de matematica de pana acu` am avut numai amintiri placute..si plus c`am si stiut materia :D "cosmaruri" am avut cu o anumita profa de roamna..tipa care "ne`a luat" dintr`a 7 a cand am ramas fara profesor deoarece ex`ul noustru s`a transferat la o scoala cu un salariu mai bun

prima zi de scoala..vine profa`n clasa...isi zice numele..face prezenta...se intereseaza de mediile fiecarui elev...soneria suna de iesit in pauza si "pe maine sa va uitati peste VERB ca va ascult"

a doua zi de scoala...vine in clasa..saluta..."stati jos"...tranteste catalogul pe catedra...si ne prezinta regulule "jocului",si anume :"stii sau nu..cale de mijloc nu exista...2 sau 10"

toti s`au blocat cand au auzit asa ceva..pt ca,sa fim seriosi,cine mama dracu` sta sa`si invete tot VERBUL cu timpuri,derivari,moduri verbale..ala bala..in a 2 a zi de scoala...vorba aia "a fost vacanta " :wink:

dupa tot "jocul"..numai vreo maxim 10 copii n`aveau 2 in catalog...bine ca am numaram printre ei datorita faptului ca mi`am invatat "dumnezaieste" VERBUL in clasa a 5 a si am memorie vizuala buna Imagine

asa ne`am obisnuit cu "scumpa" noastra profa pe care am amenintat`o`nrepertate randuri ca`i "ochim" geamurile...ea,foarte relaxata, ne zice ca e obisnuita cu asa ceva si ca sta la etajul 3 [nu multi au tinta buna pana acolo..a dracu` tipa...avea geamuri normale pe partea unde aveam loc sa dam cu pietrile..si temopane [mama dracu` de geamuri] acolo unde nu aveam accesul la ele
:evil:

tot intr`a 7a ma duc la olimpiada...iau 8,75 asa pe "naspa"..fara sa ma pregatesc..si dna era in concediu..ma cheama la ea acasa sa`mi zica rezultatele..si dupa cu o nonsalanta ce m`a iritat la culme imi zice ca puteam face contestatie pt 25 de sutimi sa ma duc si la judet unde aveam sanse insa ea nu a facut acest lucru pt ca nu are timp sa se ocupe de mine :shock:

ajungem cu chiu cu vai intr`a 8..dupa o vara in care vreo 3 5 colegi si`au dat corigenta la romana..in prima zi de scoala ii zice unui coleg "Luci,mi`a fost dor de tine..ca nu te`am vazut la corigente" Copilu` saracu` s`a blocat si se gandea deja ca nu intra`n capacitate :cry:

pe la jumatatea anului ma scoate la tabla..imi zice ca ea se certa in facultate una-una cu cei din zodia LEI [yo`s leoaica 8) ] si ca nu ma prea simpatizeaza pt ca seaman cu cumnata ei cu care`i "la cutite"..am crezut ca o si ia amma dracu`..normal ca n`am tacut nici yo si i`am zis tot ce`am avut de zis..ea ma asculta urmarindu`ma cu privirea si radea ironic

din acel moment...am dat`o dracu` si tot timpu` eram impotriva ei...faceam tot ce stiam ca nu suporta si o provocam la nesfarsit doar din placerea de a`i arata ca nu are cum sa`mi dea 2 :idea:


tot intr`a 8 a un coleg avea pe primul semestru 6 note de 2,3 note de 3 si 3 in teza :lol: asa ceva numai la noi in clasa s`a mai auzit..ori aveai 10 in prostie de multi..ori colectie de "lebade" ["doiutzu`" cum ii zicea profa]

pana la urma..am intrat toti cu bine in examen...de "iesit" din examen..a iesit fiecare cum a putut :wink:
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Lun Iun 02, 2008 5:38 pm

Azi m-am certat putin cu profa de pictura ...nush dc nu intelege k suntem prea obositi si plictisiti k sa-i facem ei toate desenele stupide si fara rost...oricat de bine le-ai face cv tot nu-i place... :x
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Daria_Desiree » Lun Iun 02, 2008 6:35 pm

^Noi facem desene in timpul orei si la sfarsitul orei le dam profesoarei, bineinteles cu numele si clasa scrise pe ele ca sa ne dea note. Dar nu stiu ce face profesoara cu ele ca acum la sfarsitul anului ne trezim ca nu avem note. :roll:
Imagine
Laulaa mitä kallistuksen sanoa...unohtaa mitä kallistuksen pelata...
Avatar utilizator
Daria_Desiree
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1928
Membru din: Sâm Feb 10, 2007 5:44 pm
Localitate: Oradea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mar Iun 03, 2008 8:34 pm

:lol: mdeahz...cunosc..eu am facut in clasa a x-a cu una distrusa,care nu stia decat sa ne povesteasca de fie-sa si de avorturile ei...mama si tipa asa de tareImagine ca iti bubuiau timpanele..ne punea sa facem cine stie ce desene si urla ingrozitor daca nu faceai o linie cum vroia ea..bine ca nu mai fac desenImagine
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Ela » Mar Iul 01, 2008 6:23 am

doamne... :shock: eu aveam o profa la desen c umbla mereu imbracata in ultimu hal... nu-i vba d haine da era si mizerabila asha... :shock: o chema craciun p deasupra Imagine dupa c a murit sotzu ei s-a gandit sa s makieze si ea si sa s imbrace mai altfel da numai dupa c murise sotzu-soImagine
Imagine
3se sunt The Best shi nimeni niciodata nu o sa mai poata face muzica cum fac ei! Va iubesc, baietzi! :*:*:*
Avatar utilizator
Ela
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 531
Membru din: Sâm Feb 09, 2008 9:40 am
Localitate: Baia Mare, Maramures
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Dum Oct 19, 2008 2:27 pm

Eu in clasa a 8 - a am avut o profa de mate pe care o chema Rosu (numele de familie). Si culmea era ca la ora la noi venea tot timpul imbracata in rosu. I-am facut zile fripte...
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Joi Noi 06, 2008 9:51 pm

La noi in scoala de cativa ani 'spargerea usii' a devenit o traditie...in ultimii ani fiecare clasa de a 8 a sparea/strica cate o usa... :lol: ...noroc ca se stie vinovatul k asa nu mai trebuie sa platim toti... :lol:
Si pe langa usa...(de acum vom fi primiti in clasa cu 'bratele deschise') mai avem si 3 scaune stricate... :lol: ...si o banca...acum mai urmeaza sticla de la dulap...era si ea azi sa-si 'i-a zborul' dar a scapat... :lol:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Joi Noi 06, 2008 10:38 pm

La liceul unde sunt eu acum am avut un prof, anu' trecut, de religie, pe care-l chema Bumbu. Era de treaba :D. Anu' asta am o profa de mate al carui nume coincide cu numele liceului, deferenta e ca se scrie asa : (nume profa: Pop Cristiana; nume liceu: Alexandru Popp).
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Vin Noi 07, 2008 8:07 am

^tare....eu am un liceu foarte bun,cel mai bun din judet(de informatica-stefan odobleja),insa "profesorii" lasa de dorit....si am pus in tre ghilimele pt ca ei chiar nu's profesori..sunt nijte oameni care se cred profesori si care isi iau salariul degeaba :lol: ..oameni :-k ...specimene mai bine zis :wink: :-k
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Vin Noi 07, 2008 3:26 pm

^ La tine e super tare :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Lun Noi 10, 2008 9:23 am

La mine e mult de invatat... Avem 4-5 cursuri pe semestru, in 2 luni si un pic in care trebuie sa parcurgem carti de sute de pagini... capitole peste capitole... Si apoi avem 2 teste mari, unul la mijlocul semestrului si unul la sfarsit. Mai avem si proeiectele individuale sau in grup. Cam asta e... si depinde de subiect, mai scriem esee... :wink:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Lun Noi 10, 2008 11:28 pm

Am cativa profi de treaba. Printre ei se numara profu' de religie, profu' de educatie fizica si profa de (Laborator, Masurari si Mecanica Aplicata). Cei mai naspeti sunt profa de mate, si diriga.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Mar Noi 11, 2008 4:35 am

Profa mea de mate e ingrozitoare... Fumeaza de n-are aer... intarzie cate 10 minute la ora ca sa-si termine tigara si nu se grabeste ca nu poate... Are unghiile galbene, foarte galbene... si miroase de la o mie de km... In plus habar nu are sa explice materia... ea nu foloseste formulele, dar ii da raspunsul corect... OFFF Doamne! :roll: Bravo ei ca stie cum sa le faca, da' nu ea da examenul final... BLEAX! Imagine
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Joi Noi 13, 2008 9:45 pm

Am o profa de mate asa de proasta si tampita, nu mai e nimeni ca ea in lumea asta. Si sa stiti ca profu' de Educatie Antreprenoriala e si el de treaba, numa' ca are 3 probleme mici: 1) vorbeste foarte tare cand ne preda; 2) n-are stare si tre' sa se plimbe prin sala de clasa in timp ce ne preda; 3) cand zambeste, i se vede dintele lipsa, pe care si l-a pierdut cand si-a dat cu capu' de o usa de-acasa :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Sâm Mai 16, 2009 6:43 pm

Ieri, un coleg (cel mai mare manelist din clasa) ;)) si-a luat o sticla si a pus apa in ea si a udat cativa colegi...dupa ce vine profu' de mate in clasa ceilalti colegi ii spun ce-a facut (in timp ce colegul era la baie) si supa ce a venit in clasa a luat profu' de mate sticla si l-a udat din cap pana-n picioare :lol: ...si dupa ce a plecat proful din clasa, colegul a inceput sa se certe cu o alta colega pentru ca i-a spus profului...
La ora de educatie fizica baietii au jucat fotbal si fata cu care s-a certat statea pe langa teren, langa prof si a primit o minge in fata de la acel coleg...ea l-a injurat...l-a trimis profu' sa-si ceara scuze (fata colegii era rosie si nu si-o mai putea simtii) si tot ce a spus el a fost: "Ceao, scuze" ...si dupa ce am iesit de la scoala au vrut sa se bata... :lol:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], DotNetDotCom.org [Bot] şi 60 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico