Acum este Vin Apr 26, 2024 5:25 am

Ora este UTC + 2


Dansez pentru tine

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Dansez pentru tine

Mesajde alinasudest » Vin Mar 24, 2006 8:15 pm

;)) incepe " dansez pt tine"...l-am vazut p vio la stiri...(era intr-o camasa rosie)....sa-i tinem pumnii!!! hai vio..!!!! :wink:


Din offtopic am facut topic. Aici va trebui sa va spuneti parerile despre aceasta emisiune, despre notele pe care le-a primit Viorel s.a.m.d. Elle
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Vizitator » Sâm Mar 25, 2006 9:58 am

destul de frumos spectacolul de aseara :) insa...... la mijloc mi se pare o mik-mare nedreptate pt k totul se bazeaza pe dans.... iar participantzii fac parte din diferite categorii; adik una e sa fii elev la coregrafie si alta e sa te ocupi cu medicina..... e logic sa danseze mai bine cel de la coregrafie

probabil ar fi fost mai bine dak le-ar fi urmarit evolutzia lor pe parcursul saptamanii respective; probabil k doctorul sau unul kre a luat note mai mici a evoluat mai mult pe parcursul saptamanii decat unu' kre era deja obisnuit cu dansul si a luat note mari

vio cu perechea lui nu a terminat cu o nota prea buna, dar merge mai departe si ii vom putea vedea si data viitoare. ce-i drept..... nu s-au descurcat prea bine... dupa parerea mea vio a fost piesa slaba, dar nici sa primeask note asa mici in comparatzie cu altzii. pe ei i-a dezavantajat faptul k au introdus ceva comic in dansuri, iar juriu a avut senzatzia k nu pun suflet in ceea ce fac si k i-au totul k pe o gluma.... in fine... juriu vede precum calul... sper sa ma indoiesc...
Vizitator
 

Mesajde alinasudest » Sâm Mar 25, 2006 12:31 pm

da...juriul a fost nedrept..parerea mea...cred ca au tinut mai mult cont de povestile concurentilor..nu de dans...hai sa fim seriosi...la dico vio merita 10..si pana si iftimoaie a luat note mai mari(desi pasii erau cam aceeasi..doar ca vio a avut 3 prize si niste elemente putin mai complicate)..in fine..bine ca merge mai departe..;)
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Sâm Mar 25, 2006 12:38 pm

E nedrept ca juriul sa nu tina cont de dans, ci de povesti! Vio merita numai note de 10.
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Sâm Mar 25, 2006 12:52 pm

dely_3x scrie:
pe ei i-a dezavantajat faptul k au introdus ceva comic in dansuri, iar juriu a avut senzatzia k nu pun suflet in ceea ce fac si k i-au totul k pe o gluma.... in fine... juriu vede precum calul... sper sa ma indoiesc...

*subscrie tot forumul* :lol:

Viorel si partenera lui au dansat foarte bine tango(mda..si eu cam stiu cu ce se mananca acest gen de dans). Probabil ca juriul nu s-a uitat decat la teatrul pe care-l jucau(care a fost perfect) , nu si la pasi , la felul in care danseaza(desi au dansat misto).

Si inca ceva: aproape pe tot parcursul jurizarii cu totii din juriu spuneau ce zicea primul... plus ca si dupa note parca toti dadeau cam la fel ca si primul din juriu.

p.s. Willmark rulzz 8)

Oricum, mie cel mai mult mi-a placut cum a dansat Cristina Rus cu Bogdan :P
Elle
 

Mesajde Vizitator » Sâm Mar 25, 2006 5:51 pm

dap.... chiar dak participa si vio, Cristina & Bogdan mi-ar place sa castige.... au dansat cel mai bine...dar bine.. ei sunt deja familiarizatzi cu dansul
Vizitator
 

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Sâm Mar 25, 2006 6:53 pm

Nuuuuuuuuuuuuuuu, vreau sa castige Vio :!:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Sâm Mar 25, 2006 7:28 pm

Mai...daca doar publicul va decide ce pereche se salveaza...daca ne mobilizam, il putem tine pe Viorel pana in finala.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Sâm Mar 25, 2006 8:29 pm

a fost suuuper spectacolul de aseara!! Imagine

intr-adevar, Vio & Alexandra au fost nedreptatiti la tango...
e un dans complicat, dar tangoul e de fff multe feluri!!! iar ce a dansat Vio se numeste si asta intr-un fel, nu mai tin minte :oops: , oricum, a fost partea comica a tangoului.. si eu zic ca meritau cel putin un 10! :roll:
iar la disco a avut prize muult mai grele decat iftimoaie!!! era partea cand a intors-o pe Alexandra pe umarul lui... credeti-ma, priza aceea e suuuper periculoasa si putea s-o scape, dar Vio s-a descurcat execlent! Imagine

mi-au placut muult fazele de la repetitii Imagine Doamneeee Vio e crazyyy rau de tot!! Imagine

a fost un scump, mai ales cu stelutza aceea desenata Imagine, mancal-ar mama de frumos Imagine

eu zic ca Vio i-a purtat noroc Alexandrei, deoarece, daca ati observat ei au avut 77puncte si au fost ultima echipa!!! iar echipa ce a intrat in duel a avut 76! :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Dum Mar 26, 2006 5:33 pm

dap...vio a avut elemente mult mai grele...dar s-a descurcat super..si pt ca el a dansat de atatia ani..si disco..e oarecum asemanator cu ce face cu 3se( erau cateva elemente din coregrafia de la 'cu capu-n nori' )...juriul a fost ca orice juriu din tara asta..adica nedrept.. :cry: ..pt sapt viitoare cred ca se vor schimba stilurile de dans..sa vedem cum se descurca.. :? cred ca l-ar prinde bine jive-ul..sau cha cha\:D/(ca vio da mult din..shold) :wink:
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Dum Mar 26, 2006 8:08 pm

De abia astept emisiune viitoare. Poate vor lua si ei minim un 10 de data asta. Sa le tinem pumnii...
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Re: 3SE

Mesajde alinasudest » Dum Mar 26, 2006 8:31 pm

Andreea Dinu scrie:
De abia astept emisiune viitoare. Poate vor lua si ei minim un 10 de data asta. Sa le tinem pumnii...


sau sa mituim juriul :roll:
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Dum Mar 26, 2006 8:47 pm

Imagine alinule, esti nebuuuuna!!! Imagine

pacat k nu stim ce stiluri vor fi abordate in urmatoarea emisiune... :roll:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Dum Mar 26, 2006 10:17 pm

Dar juriul ramane acelashi? :( Sper ca nu.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Lun Mar 27, 2006 9:57 am

'Dansez pentru tine', un show care a spart topurile de audienta

Averea, 27 Martie 2006

Seara de vineri i-a apartinut timp de 4 ore televiziunii lui Adrian Sarbu. Cu emisiunea "Dansez pentru tine", Pro TV a dat lovitura, ocupand astfel locul intai in topurile de audienta.

Show-ul a fost deschis de Stefan Banica Jr., prezentator al concursului alaturi de Olivia Steer.

In decorul stralucitor au pasit rand pe rand concurentii, care au adus, fiecare dintre ei cate o poveste emotionanta.

In fata unui juriu exigent, alcatuit din Mariana Bitang, Razvan Mazilu, Emilia Popescu si Wilmark, atat vedetele, cat si partenerii lor, oameni obisnuiti, au dansat cu daruire si cu pasiune. Miza: indeplinirea unui vis.

Cu lacrimi in ochi Andra, Anca Turcasiu, Cristina Rus, Raluca Arvat, Ionut Iftimoaie, Viorel de la 3 Sud-Est, Arsenie, ex O-Zone, si Radu Ille au facut furori in ritm de disco si tango, cucerind publicul telespectator. Candidatii la Trofeul viselor au avut in spate o saptamana de repetitii si antrenamente intense.

Cristina Rus, preferata juriului

Una dintre cele mai bune evolutii din concurs le-a avut cantareata Cristina Rus (foto). Vedeta si-a ajutat foarte mult partenerul in obtinerea unui punctaj mare, cei doi acumuland cele mai multe note de 10. Blonda i-a coplesit pe membrii juriului, smulgand laude inclusiv din partea balerinului Razvan Mazilu.

Arsenie si-a tras in jos partenera

Nu la fel de talentat s-a dovedit fostul component al trupei O-Zone, Arsenie, care si-a cam dezavantajat partenera de dans. La proba de tango, cantaretul a fost criticat de juriu pentru ca a topait prea mult, iar la cea disco pentru atitudine. Din fericire, perechea sa, Aliona, a recuperat din punctaj, dovedindu-se o dansatoare desavarsita.

Lider incontestabil de audienta

Emisiunea "Dansez pentru tine" a strans in fata televizoarelor milioane de romani obtinand astfel un record de audienta. Apogeul seratei dansante de la Pro TV a fost atins la ora 21.48, cand 2 milioane si jumatate de romani din publicul urban au vizionat mirajul competitiei. In minutul record al emisiunii, Pro TV a inregistrat 19,9 puncte de rating pe intreg publicul urban si 19,2 pe publicul comercial. Cu "Dansez pentru tine", televiziunea din Pache Protopopescu a fost lider in proportii covarsitoare.

Stefan Banica Jr. si Olivia Steer, amfitrionii emisiunii, au atras la Pro TV 2 milioane si jumatate de romani

In ciuda gabaritului sau, Ionut Iftimoaie a impresionat juriul cu prestatia sa pe ringul de dans. Dupa proba de disco, sportivul si partenera sa au obtinut chiar mai multe note de 10. Fosta antrenoare a lotului de gimnastica, Mariana Bitang, i-a acordat calificativul maxim lui Iftimoaie, argumentandu-si decizia prin faptul ca luptatorul a reusit sa fie "ingrozitor de gratios".
Articol
publicat in Imagine Averea
Autor: Una-Maria Voicu, Monica Stan


sursa: www.9am.ro
Elle
 

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Lun Mar 27, 2006 7:30 pm

Sigur k juriul va ramane acelasi :!:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Lun Mar 27, 2006 10:50 pm

Pacat,pentru ca am vazut ca nu gusta deloc ,juriul,stilul lui Vio de a dansa.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mar Mar 28, 2006 11:26 am

juriul nu stie sa aprecieze originalitatea [-(

ps: totzi colegii mei au spus k vio a dansat cel mai bine 8) \:D/
Vizitator
 

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Mar Mar 28, 2006 11:32 am

Si nu e asa?
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Mar Mar 28, 2006 2:12 pm

Ba da ,este asha.
Ideea e ca juriul ishi doreshte seriozitate.Au impresia ca...Viorel nu ia in serios concursul,shi de aceea il depuncteaza.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Mar Mar 28, 2006 6:18 pm

Mey, dar Viorel asa e el:glumet. Nu degeaba i se spune asa! Juriul este cel mai prost ales din toata istoria juriurilor.(a-ti inteles ceva?) Si nu mi s-a parut k a fost prea comic, ci chiar super! Dak as fi facut eu parte din juriu, sigur Vio castiga...
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Mar Mar 28, 2006 7:12 pm

daca oricare din noi ar fi fost in juriu..vio castiga :lol: .problema e ca membrii juriului nu il cunosc p vio..pur si simplu asa e el..nu-i poti cere sa fie serios :wink:
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Mar Mar 28, 2006 7:17 pm

Sunt de acord cu tine, Alinutzo! :wink: :wink: :wink:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Re: 3SE

Mesajde Elle » Mar Mar 28, 2006 8:10 pm

Andreea Dinu scrie:
Mey, dar Viorel asa e el:glumet. Nu degeaba i se spune asa! Juriul este cel mai prost ales din toata istoria juriurilor.(a-ti inteles ceva?) Si nu mi s-a parut k a fost prea comic, ci chiar super! Dak as fi facut eu parte din juriu, sigur Vio castiga...

Hai ca Wilmark face exceptie :mrgreen:
Elle
 

3

Mesajde Andreea Dinu » Mar Mar 28, 2006 8:26 pm

Mda...sa zicem k el face exceptie, pt. k le-a dat note mai bunicele, nu ft. bune! Dar de ceilalti ce spui?
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Facebook [Bot] şi 43 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico