Acum este Sâm Mai 18, 2024 8:45 pm

Ora este UTC + 2


Dansez pentru tine

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde crazy_girl » Sâm Apr 01, 2006 7:20 pm

deciiiiiiiiiiiiii nu vreau sa par rea... dar pe Vio l-a dezavantajat Alexandra.... :roll:
1. salsa e unu dintre "dansurile dragostei"
2. salsa emana extreeeem de multa fericire, si de aceea trebuie sa zambesti continuu, sa simti totul trup&suflet, sa te daruiesti complet.
3. atitudinea. Vio a fost exceptional la atitudine.... alexandra e fost cam serioasa....
4. Alexandra era TZAPANA! la salsa trebuie sa fii extrem de RELAXATAAAA!!! in niciun caz nu te va ajuta daca esti incordata...
5. mai multa daruire din partea ei...

meritau 1nota de 7...ma asteptam la asta.. adica sa fim realisti... :roll:
dar nu 2note de 7!! :cry: poate 7,8,8,9 <- Wilmark si Emilia au fost cei mai obiectivi!!!! :wink:

iar r&b-ul a fost, citez Viorel, "dezastru de bine!!!" =D> =D> \:D/ \:D/


aa.. si ink ceva... sper sa apuc sa vb cu vio... probabil k i-a spus si coregraful... dar ii mai spun si eu: el trebuie s-o sustina pe Alexandra, s-o faca sa fie relaxata, sa se simta in siguranta.... s-o faca sa simt ca va fi bine... sa-i spuna: "doar n-o sa renunti acum...am ajuns unde am ajuns... asta este, trebuie sa demonstran(NOI, adik ei) k suntem mai buni!"

stiu un coregraf, care atunci cand vedea ca dansatori (in special fetele) sunt incordati, inainte de dans, le gadila sau le facea sa rada... zicea un banc, o trasnaie... destindea atmosfera!

acum trebuie sa-l sustinem pe vio si sa avem grija sa treaca cu bine de duel!! :wink: :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde madalina_3se » Sâm Apr 01, 2006 10:32 pm

Vio este alaturi de Alexandra ,o sprijina numai ca ea pare putin nesigura pe ea si de aceea face unele greseli.Dar Vio e extraordinar :D .Mi-a placut atitudinea lui cand au aflat ca vor fi in duel el se bucura daca pot spune asa,tocmai pt. a o incuraja pe Alexandra ,sa treaca peste momentul neplacut ,ca nu-i cazul sa renunte asa usor.
Trebuie sa munceasca mai mult sa-i lase cu gura cascata pe cei din juriu. Sa le tinem pumnii si desigur sa-i votam.Sunt mai buni decat multe perechi din concurs. :wink:
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Dum Apr 02, 2006 8:31 am

Nuuuuuuuuuu....nu stiu ce sa fac: l-am votat deja pe Vio de 5 ori....si nu era bine ce-am facut.... :cry: :cry: :cry: Ce sa fac? Ati vazut k virgula concurentii se rugau de public sa-i voteze? Ce sa fac? Ei oare nu stiau ce fac? Sau e o minciuna faptul k dak-l votez pe Vio in continuare va pierde? Va rog...spuneti-mi...vreau sa-l ajut pe Vio! Ce sa facem?
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Dum Apr 02, 2006 11:04 am

azi e duminica , asa ca fii sigura ca nu o sa se schimbe nimic pe site-ul protv in legatura cu 'dansez pt tine' si nu vom afla cum se voteaza


tare mi-ar placea ca Viorel sa treaca peste proba asta si sa-l vad dansand twist(my favourite dance) \:D/
Elle
 

Mesajde Monyk » Dum Apr 02, 2006 6:15 pm

Juriul oricum a decis pe cine sa elimine... in functie de visele fiecarui concurent.Vor plati ei drumul mamei Alexandrei in Brazilia.Se pot salva daca sunt votati de telespectatori , dar eu cred ca visul celeilalte perechi va invinge.E mai important in ochii multora. Nu cred ca va conta cine danseaza mai bine. :evil: ](*,)
Monyk
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 20, 2006 4:23 pm
Localitate: Suceava
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Dum Apr 02, 2006 6:30 pm

Cum adik juriul a decis deja? NUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Dum Apr 02, 2006 6:39 pm

pai sincer acum... povestea Alexandrei nu e cine stie ce!!!
deci, posibil k Vio sa nu castige duelul... :cry:
ia spre exemplu povestea Laviniei si a lui Virgil... visul lui Virgil era mai greu de realizat... :roll:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Dum Apr 02, 2006 7:29 pm

sincer.... dak nu eram fan 3se nu mi-as fi dorit sa castige perechea lui Vio... avand in vedere povestea Alexandrei :)
si oricum va primi un premiu de participare cu kre si-ar putea trimite mama in Brazilia :D
Vizitator
 

Mesajde crazy_girl » Dum Apr 02, 2006 8:03 pm

asta asa este... va primi, banuiesc tot 1000euro. eu zic k o sa-i ajunga s-o timita pe mama ei in Brazilia :wink:
anyway, abia astept sa-l vad pe Vio sapt viitoare si sper sa apucam sa-l vedem dansand si twist :D [-o<
pana atunci, trimitem sms la 1776 cu textul VIOREL :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Lun Apr 03, 2006 6:26 pm

Mda...va primi si ea 1000 de euro! Dar apoi nu va mai avea nici un rost sa ma mai uit la emisiune dak nu e si Vio! :cry: :cry: :cry: :cry:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Lun Apr 03, 2006 7:44 pm

moaaa..tre sa ne gandim ca la urma urmei e un show de televiziune...si ..restul deja se stie..din pacate traim in romania..nu putem cere prea multe :roll:
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Lun Apr 03, 2006 8:29 pm

:x :x Hmmmm...asa e! Nu stiu ce sanse are Vio k sa castige!
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Mie Apr 05, 2006 5:52 pm

Hmmm stiti la ce m-am gandit? k vreau si eu un tricou cu Vio si Alexandra! Unde se gaseste oare de cumparat?
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Mie Apr 05, 2006 6:07 pm

cred ca tricourile le fac cei de la emisiune..sau nush..dar iti poti imprima tu o poza cu ei p tricou :wink:
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Joi Apr 06, 2006 12:38 am

Mai dar in sondajul facut de PRO TV pe site...Viorel cashtiga la foarte putin,tare imi e sa nu avem suprize la concurs.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Apr 06, 2006 10:12 am

eh... si dak vom avea, ce? :roll: pe mine nu m-ar mira, avand in vedere k nici macar nu spun voturile acordate sau cu ce procent au pierdut sau au castigat! Alexandra, fie k va castiga, fie k nu va castiga, ea tot va putea sa-si trimita mama in brazilia..... asa ar putea gandi si cei din pro tv ;)
dak ne-am gandi obiectiv, adi dragan ar fi dezavantajat dak ar pierde ;)
Vizitator
 

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Joi Apr 06, 2006 5:35 pm

Dak Viorel pierde, nu ma mai uit la emisiunea aia niciodata!!! :lol:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Joi Apr 06, 2006 7:06 pm

eu voi continua sa ma uit, chiar daca Vio va pierde duelul (sper k nu)
ador dansul!!! :D :D
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Joi Apr 06, 2006 7:23 pm

Pai...si eu ador dansul, dar fara Vio nu va mai fii la fel! Asta vroiam sa zic!!!
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Joi Apr 06, 2006 8:35 pm

Daca in acea emisiune nu vor da notele pe merit , ci doar pe povesti , atunci vor ramane cei mai slabi la dans. Asa ca eu sigur nu ma voi uita la cum danseaza cei mai slabi. Imi place dansul , imi plac competitiile de dans , dar numai cand sunt punctate corect de juriu.
Elle
 

Mesajde ilica » Joi Apr 06, 2006 10:13 pm

Ok,e clar ca Adi adre o poveste mai impresionanta,dar nu danseaza mai bine ca Viorel.Iar cred ca ideea era aceea ca cei care danseaza cel mai bine sa cashtige,nu cei care au o poveste mai impresionanta.Daca era dupa poveste...puteau foarte bine nici sa nu mai danseze.Direct sa spuna poveshtile shi lumea sa voteze.
Viorel a dansat chiar bine data trecuta,nu merita sa iasa din concurs. :wink:
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Vin Apr 07, 2006 9:19 am

In plus, emisiunea se numeste "Dansez pentru tine", nu "Povestesc pentru tine". E incorect sa piarda Viorel , k danseaza super!
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Vin Apr 07, 2006 2:34 pm

dansul e pt spectacol... adik de ochii lumii...
c dak se numeste asa? credetzi k ei nu pot jongla cu notele? la urma urmei.... juriu nu patzeste nik dak nu da note-le pe merit ;) iar ei profita
Vizitator
 

3SE

Mesajde Andreea Dinu » Vin Apr 07, 2006 3:42 pm

Mi-e frica sa ma uit diseara....nu vreau sa piarda!
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Vin Apr 07, 2006 8:27 pm

"Telespectatorii Pro Tv aleg intre o femeie paralizata si una bolnava de depresie
Anca Turcasiu si Viorel Sipos de la 3Trei Sud Est s-au mutat saptamina aceasta in sala de repetitii de la “Dansez pentru tine”, pentru ca vineri, de la ora 20.30 se vor duela pe ringul de dans la Pro Tv pentru a cistiga votul publicului. Anca si Viorel impreuna cu partenerii lor de visuri danseaza mai bine de 7 ore pe zi, fara sa se gindeasca la oboseala, dureri musculare, kilograme pierdute sau stress, ci numai la scopul nobil pentru care o fac. Daca nastrusnicul Viorel cunoscut pentru glumele pe care le face non-stop merge pe intimidarea adversarului si prevede tuturor perechilor dansatoare numai note de 5 in concursul de vineri, Anca repeta pasii de dans cu incrincenare si ambitie, fiecare dintre ei dorind sa faca absolut totul pentru a le implini visul partenerilor lor.
Anca Turcasiu il are ca partener de dans pe Adrian Dragan, iar pasii lor sunt animati de un vis, cel mai nobil si mai frumos pentru el: “Am venit in aceasta emisiune din dragoste pentru sotia mea, Nora”, spune Adrian Dragan al carui vis depinde de votul telespectatorilor Pro Tv in editia de vineri. “Dansam non-stop, repetam pasii de dans si in somn, pentru ca ne dorim atit de mult ca Nora care este paralizata de la briu in jos sa poata face un implant cu celule stem pentru a putea merge din nou si pentru a-si recapata fericirea.”, spune Anca }urcasiu care s-a mutat aproape cu totul la Buftea, alaturi de Adi si de coregraful de care depinde prestatia lor coregrafica din editia a treia a emisiunii.
Viorel Sipos, glumetul gastii de la “Dansez pentru tine”, are un scop precis zilele astea, el trebuie alaturi de Alexandra Cristea sa cistige cu orice pret duelul cu Anca Turcasiu si Adi Dragan. A slabit vreo 7 kilograme, are vinatai, julituri si ameninta el, “mai urmeaza si altele”, pentru ca el nu renunta atit de usor la a implini visul Alexandrei: “Dansam pentru mama Alexandrei, bolnava de depresie care si-a sacrificat viata, independenta si cariera de dansatoare pentru a o creste pe Alexandra. Acum ea viseaza sa-i ofere mamei ei o excursie in Brazilia, tara sufletului ei, pentru a-i readuce zimbetul pe buze”, povesteste Viorel.
Incepind de vinerea trecuta, telespectatorii Pro Tv pot vota pereche preferata prin SMS la 1776 cu textul Anca sau Viorel sau la telefon 0900760601 pentru Anca Turcasiu si Adi Dragan si la 0900760602 pentru Viorel Sipos si Alexandra Cristea. "

sursa pro tv



Ce urat a dansat Boxerul cu Monica si totusi au luat 9 pe linie (chiar si votul secret a fost 9 , s-a vazut pt cateva secunde :mrgreen: ). Juriul prefera acel cuplu , desi adevarul e ca la dans sunt slabi :x . Acum chiar stiu ce comentez , ca am dansat twist 4 ani(bine, nu doar twist, dar asta a fost baza 8) ), iar fata aia dansa din picioare oribil .
Andra si Florin au dansat superb. Nu stiu ce naiba mai comenta Mazilu ala.. sheesh..

p.s. Ce bine e ca de data asta nu este femeia aceea in juriu. Nu stia , decat sa se ia dupa Mazilu la note. :-&
Elle
 

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], Yandex [Bot] şi 40 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico