Acum este Mie Mai 01, 2024 8:01 pm

Ora este UTC + 2


Hainele

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Hainele

Mesajde elle » Lun Apr 02, 2007 10:10 pm

Ok, despre look-ul baietilor de la 3SE am deschis deja un topic si inspirata fiind dintr-un post al Deliei, m-am gandit sa deschid un topic mai general despre HAINE.

Aici puteti vorbi orice legat despre imbracaminte, dar inainte am si eu cateva intrebari:
Uitandu-va pe strada, vi s-a parut ca prea multi oameni se imbraca ziua de parca ar merge intr-un club? Daca da, atunci ce parere aveti despre asta?
Cum preferati sa va imbracati deobicei? (de la culori pana la piese vestimentare)
Credeti ca in Romania este prea aspra lumea cand vine vorba de imbracaminte? Adica "mai bine-mi iau blugii aia din magazinul X si bluza aia din magazinul Y, decat sa-mi iau de mancare sau sa-mi platesc factura la TV" .
Credeti ca filmele din America (incluzand si America Latina) influenteaza prea mult pustimea din Romania?

Dar ce parere aveti despre tarile in care oamenii nu se streseaza deloc cu moda (ex.Germania) ?
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Kisss » Mar Apr 03, 2007 12:45 pm

^In ultima vreme toata lumea se inspira de la altcineva cand deschide un topic? :lol: Nu mai avem originalitate in noi?Imagine

Topic-ul e super,Elle!Imagine


Mah,intotdeauna s-a zis despre roman ca e fudul.Mie lumea de prin Bucuresti(mai ales pushtimea) mi se pare ca se imbraca chiar bine.Fetele in general,le vad pe strada mult mai bine imbracate decat vedetele de la Tv.


Acum stiti cum e...trebuie sa ai si gusturi in haine,in alegerea lor.Pentru ca multi au bani insa nu se imbraca bine.Au impresia ca orice le vine bine cand de fapt nu e deloc asa.
Sunt multi care cu bani putini stiu sa-si aleaga o haina buna si sa o poarte cu stil.


La noi in tara e faza asta acum,ca daca eu am un model de geanta nu mai vreau sa mai aiba nimeni ca mine.
Sincer am patit si eu...mi-am luat ceva pentru ca mi-a placut la nebunie si cand am mai vazut la inca doua persoane acelasi lucru nu mi-a mai placut deloc.Imagine

In alte tari daca X si Y au acelasi lucru ca si tine e ok.Inseamna ca se poarta,nu se pune atata baza pe originalitate ci pe stilul propriu(pt ca 3 persoane pot purta acelasi lucru in stiluri diferite).

Eu ma imbrac de obicei casual,sport si elegant(in situatii mai speciale).De obicei combin blugi cu ceva elegant...camasute de exemplu.Mor dupa camasutele cu maneci bufante si cambrate pe talie.
In general imi place sa ma imbrac in blugi.
Imi mai pun cateodata nijte blugi evazati cu adidasi si bluze largi sport,dar asta cand nu am eu chef sa ma aranjez foarte mult.

Am si fuste,in general trei sferturi pe care le imbrac vara in special.In toata garderoba mea am doar o fusta scurta,de blugi,casual.Nu prea imi place sa-mi pun fuste scurte,prefer pantaloni subtiri vara si de obicei imi pun acea fusta la mare sau la ai mei unde e foarte cald.
Am si cateva rochite de vara mai scurte dar tot asa....le pun la piscina,mare ,nu in oras.

Imi plac culorile deschise,dar si nuantele mai sobre(iarna).
Acum imi plac foarte mult toate nuantele de mov,imi place galbenul si bleu-l,turcoaz-ul.

Eu sunt de parere ca moda ti-o faci singur,ca este nevoie sa-ti creezi un stil propriu.Si daca anul acesta se poarta galbenul iar unei persoane nu-i vine deloc bine aceasta nuanta mai bine sa n-o poarte.
Nu consider necesar sa-mi pun ceva pe mine care e la moda insa nu-mi vine deloc bine.Prefer sa combin,sa-mi iau lucruri cat de cat la moda dar care sa ma si avantajeze.


Oricum in ziua de azi moda este vasta...ai de unde alege,nu se poarta doar un lucru si numai pe ala il cumparam.
Sunt foarte multe tendinte asa ca e imposibil ca ceva sa nu vina bine cuiva.

O sugestie:spuneti care e haina voastra preferata din dulap,pe care o purtati cel mai des si cu placere.Si faceti si o poza sa vedem si noi!Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Apr 03, 2007 3:03 pm

Of,of...mai,mai Imagine Ce topiiiiic tare Imagine

Nici nu stiu cu ce sa incep Imagine
Pai,incep prin a spune ca imi place foarte mult stilul elegant si simplu in acelasi timp,adica nu incarcat de prea multe accesorii.Port fuste(trei sferturi) ori de cate ori am ocazia si simt eu ca vreau sa fiu mai speciala Imagine
Cel mai des adopt stilul sport pentru ca e mult mai comod sa te deplasezi in adidasi sau balerini decat pe toace de 8 cm cum detin acum la pantofi Imagine.
Cu siguranta nu imi place sa fiu imbracata identic cu o alta persoana in acelasi timp si in aceasi incapere.....daca nu stiu eu de ea,sa fie sanatoasa,altfel,fuguta acasa si schimbarea Imagine
Nu port ceva ce nu imi vine bine doar pentru ca e la moda....pot sa ma disece toti carcotasii ca daca mie nu imi place,tot cu rochia lui mamie ma imbrac (asta e un examplu doar,nu ca as purta asa ceva Imagine)
Imi place mult sa am un look perfect la haine,sa fiu asortata din cap pana in picioare ,iar damblaua mea cea mare e sa nu merg imbracata de 2 ori cu aceleasi lucruri intr-o saptamana,sau cu aceasi bluza in interval de 2 saptamani Imagine
Ador sa merg la shopping si sa-mi cumpar hainutze,si am facut asta in ultimul timp destul de des Imagine Am sa am nevoie de un nou sifonier si un cont in banca Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Mar Apr 03, 2007 4:20 pm

ca toate fetele ma dau in vant dupa shopingul de hainutze..dar de multe ori imi cumpar exact ceea ce nu-mi place....
fuste nu prea port..am inpresia k nu-mi vin bine pt k sunt cam micutza de statura(1, 64m)....insa ador blugii, bluzitele multate si decoltate si papuceii cu toc nu foarte inalt(tre' sa merg pe strada, nu sa ma tarasc din cauza a nu stiu ce tocuri de 15 cm cum vad la unele)...
imi plac culorile inchise ...port mai mult negru iar acum m-am dat pe gri si caramiziu(contrasteaza bine cu parul meu negru)...
o haina preferata...ink nu am..sau dak am..imediat o stric...
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Apr 03, 2007 8:12 pm

^ ca toate fetele? :lol:

eu urasc sa merg la shopping. e obositor si enervant. tot timpul iau primul lucru ce il gasesc si seamana putin cam cu ceea ce imi inchipuiam ca vreau sa-mi cumpar.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Mar Apr 03, 2007 8:23 pm

ok, k majoritatea fetelor...multumita?
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Apr 04, 2007 9:56 am

Adela scrie:
^In ultima vreme toata lumea se inspira de la altcineva cand deschide un topic? :lol: Nu mai avem originalitate in noi?Imagine

macar e un topic serios :)
si a te inspira nu inseamna neaparat lipsa de originalitate, chiar si marii artisti "originali" s-au inspirat de undeva... crezi k picaso a fost 100% original? n-avem de unde stii..

hai sa continui ce-am inceput in celalalt topic... strainii respectivi au spus k n-au vazut in nicio tzara din kte au mers ei atatea femei pe tocuri in timpul zilei sau atat de aranjate. o alta tipa, romank, knd a fost afara, nu mai stiu tzara, oricum e una cunoscuta, si ea a fost socata. dar de ce? acolo nicio femeie nu era machiata, nici macar rujata... si knd a mers cu o masina, dintre toate persoanele, doar ea si cu o baba erau machiate... evident, a doua oara knd s-a dus si-a luat doar lip gloss-ul :lol:
Citat:
Uitandu-va pe strada, vi s-a parut ca prea multi oameni se imbraca ziua de parca ar merge intr-un club? Daca da, atunci ce parere aveti despre asta?

da... si n-am o parere prea buna, evident. strada e strada... la noi tre'sa te aranjezi si sa te imbraci bine dak te duci la gunoi sau pana la coltz, la magazit... dak te vede vecinu' :shock: :? ](*,) #-o ?!?!?!!!!!!
Citat:
Cum preferati sa va imbracati deobicei?

comod... si cum imi place mie, nu cum le place altora :x
Citat:
Credeti ca in Romania este prea aspra lumea cand vine vorba de imbracaminte? Adica "mai bine-mi iau blugii aia din magazinul X si bluza aia din magazinul Y, decat sa-mi iau de mancare sau sa-mi platesc factura la TV" .

probabil k in anumite zone ale tzarii asa se practik, da' in buc sunt fel si fel de oameni... cei kre aleg hainele respective in loc de mancare... e treaba lor. astea sunt fitze fara dar si poate. imi spunea cineva kre a lucrat la Mall k se aduc aceleasi haine, de la aceiasi producatori, si pe Aleea Castanilor (Aleea Castanilor fiind o alee numai cu tarabe, asa k la piatza :lol: ), dar costa mai mult la Mall datorita chiriei si a renumelui (fitze...)
Citat:
Credeti ca filmele din America (incluzand si America Latina) influenteaza prea mult pustimea din Romania?

da! am observat k au inceput sa nu le mai pese, da' sunt foarte putzini. cei kre neaga k ar influentzatzi se insala.
Citat:
Dar ce parere aveti despre tarile in care oamenii nu se streseaza deloc cu moda (ex.Germania) ?

sincer? se vede k acorda mai mult credit frumusetzii interioare decat celei exterioare si rezultatul... il stitzi si voi.
cred k in locul orelor pierdute in fatza oglinzii, a revistelor si emisiunilor de specialitate s-ar putea realiza ceva mult mai util.
Citat:
spuneti care e haina voastra preferata din dulap,pe care o purtati cel mai des si cu placere.Si faceti si o poza sa vedem si noi!

mai toate hainele imi plac :) . si dak am una pe kre o prefer cel mai mult... clar o port mai rar, la ocazii speciale :wink:


si pe mine ma streseaza shoppingul ](*,)
oh 3SE, when you sing you drive me crazy
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Apr 04, 2007 10:03 am

dely_3x scrie:
Adela scrie:
^In ultima vreme toata lumea se inspira de la altcineva cand deschide un topic? :lol: Nu mai avem originalitate in noi?Imagine

macar e un topic serios :)
si a te inspira nu inseamna neaparat lipsa de originalitate, chiar si marii artisti "originali" s-au inspirat de undeva... crezi k picaso a fost 100% original? n-avem de unde stii..


Era sub spirit de gluma Dely. :wink: Daca ai mai fi citit ultimele topic-uri deschise ai fi prins ideea. :wink:

In rest...e cald si astfel imi iau si eu hainutele mai subtiri.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Apr 04, 2007 10:05 am

am prins ideea, stai linistita. n-am dat cu parul.. doar comentam k aja imi place mie :-P
oh 3SE, when you sing you drive me crazy
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Apr 04, 2007 10:07 am

^Stiu. :lol:
Si sunt foarte linistita.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Apr 04, 2007 10:10 am

Sunt de parere ca nu te aranjezi nici pentru vecinu,nici pentru mama,nici pentru cainele din cotet....daca te aranjezi te aranjezi sa te simti tu frumoasa,sa iti placa tie de tine Imagine
Da sunt cocheta,imi place sa ma aranjez si sa stau in fata oglinzii pentru ca imi place sa arat bine chiar si in casa Imagine Se pare ca am avut norocul si am prieteni numai persoane ca au vazut si frumusetea interioara,nu s-au oprit strict la exterior daca eram bine data cu gloss sau nu Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mar Apr 10, 2007 12:21 pm

Sunt de parere ca te aranjezi pentru vecina,pentru tata,si pentru cateaua din cotet...daca te aranjezi,nu te aranjezi sa te simti tu frumos,sa iti placa tie de tine...
Da nu sunt cochet,nu-mi place sa ma aranjez si nici sa stau in fata oglinzii pentru ca nu-mi place sa arat bine nici macar in casa...Se pare ca n-am avut norocul sa am prieteni care sa nu vada frumusetea interioara,s-au oprit strict la exterior daca eram bine dat cu gel sau nu
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Apr 10, 2007 12:23 pm

BaRoNu` scrie:
Sunt de parere ca te aranjezi pentru vecina,pentru tata,si pentru cateaua din cotet...daca te aranjezi,nu te aranjezi sa te simti tu frumos,sa iti placa tie de tine...
Da nu sunt cochet,nu-mi place sa ma aranjez si nici sa stau in fata oglinzii pentru ca nu-mi place sa arat bine nici macar in casa...Se pare ca n-am avut norocul sa am prieteni care sa nu vada frumusetea interioara,s-au oprit strict la exterior daca eram bine dat cu gel sau nu

Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mar Apr 10, 2007 12:39 pm

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Mar Apr 10, 2007 12:54 pm

Nu mai fluierati,ca nu e frumos.Faceti a pustiu! :lol:
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Apr 10, 2007 12:56 pm

Nenea Modyyyyy,Baronu mi-a luat postul meu si l-a intors pe dos Imagine Imi iau jucariile si plec Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mar Apr 10, 2007 1:05 pm

faci tu asta pentru noi? :oops: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Apr 10, 2007 1:07 pm

Trebuia sa-mi spui dinainte ca te deranjeaza prezenta mea :oops:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Apr 10, 2007 10:23 pm

:lol: haha, ce misto a fost postul lui Baronu
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mar Apr 10, 2007 11:06 pm

merci draga esti o dolce :-P
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Apr 11, 2007 7:06 pm

Apropo de haine...s-a mutat magazinul meu preferat si nu stiu unde.Imagine
Imi vreau Atmospher-ul inapoi!Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Apr 13, 2007 1:43 pm

nu mai gasesc nimik frumos in magazinele astea...o sa raman dezbracata!! :cry:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Vin Apr 13, 2007 3:59 pm

^Spre bucuria Baronului :lol:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Apr 13, 2007 4:09 pm

^ :wink:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Apr 13, 2007 5:47 pm

Azi am primit hainute scumpele foc de la mami.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot], Yandex [Bot] şi 50 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico