Acum este Joi Mai 16, 2024 8:11 pm

Ora este UTC + 2


Viitoarele albume 3rei Sud est.

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde [M.L.V.] » Dum Oct 22, 2006 2:39 pm

nu stiu de ce nu vati obisnuit cu ideea asta..cu pauzele asa mari intre albume..ca de cativa ani fac asa....si iio astept albumu..dar asta e..can o aparea...cumparatil in original..nul luati de pe net...or sa se bucure can o sa afle ca sa vandut in f multe exemplare
Imagine
Avatar utilizator
[M.L.V.]
Music Knower
Music Knower
 
Mesaje: 777
Membru din: Joi Iun 23, 2005 9:27 am
Localitate: BRASOV
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Kisss » Dum Oct 22, 2006 2:56 pm

Mah daca parca n-au amanat atat de mult pana acum. :roll: Plus ca nu mai au credibilitate.Mereu zic ca peste o luna...peste o luna. :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Oct 22, 2006 2:56 pm

Bine zis,Laur si Elle!
Trebuie sa existe un motiv bun pentru amanare!Si sunt ferm convins ca se merita asteptarea.Prefer sa mai astept inca 6 luni,daca e nevoie,nu conteaza,doar sa stiu ca nu il lanseaza in graba si ca muncesc serios la el si ca sunt multumiti de felul in care suna totul.Daca lor le place,atunci sunt sanse foarte mari sa-mi placa si mie la fel de mult.
Inca un lucru: cumparati-va albumul in original.Sunteti fani,respectati-va artistii preferati(probabil acum imi veti spune:"Dar ce,ei ne respecta pe noi,amanand lansarea albumului?!" - eu cred ca DA!Va respecta si doresc sa va ofere un album bun,cu muzica de calitate,pe placul vostru.Intr-adevar,necesita timp acest lucru.Dar tot pt voi,fanii,o fac.)
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Dum Oct 22, 2006 3:02 pm

la anu' de-acu'...is penibili...
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde roxi » Dum Oct 22, 2006 3:08 pm

si dupa ce o sa il lanseze o sa ziceti "ce frumos e... a meritat asteptarea".
vreti albumul sa fie si bun sa apara si repede...toata lumea asteapta la fel de mult sau la fel de putin ca si voi.nimeni nu-l asculta inainte .
Imagine
Avatar utilizator
roxi
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2614
Membru din: Mie Iul 12, 2006 12:01 am
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde [M.L.V.] » Dum Oct 22, 2006 3:17 pm

mai bine vati linisti putin.si asteptati albumu
Imagine
Avatar utilizator
[M.L.V.]
Music Knower
Music Knower
 
Mesaje: 777
Membru din: Joi Iun 23, 2005 9:27 am
Localitate: BRASOV
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 22, 2006 3:21 pm

Pai mai am altceva de facut?Imagine
Il astept dupa care il cumpar.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Oct 22, 2006 4:03 pm

:lol: eu is linistit tare...nu mai sunt fan de ceva vreme...si asta cu munca multa pt un album bun e vrajeala care o papati toti de ceva vreme...e mai bine de un an de la lansarea albumului....pai daca luati asa is cam 8-9 oameni care lucreaza de un an la 9 piese :? pai una pe luna daca faceau si tot iesea albumul pana acuma...n-am zis nimic de altii,sa il cumpere in original,sa astepte,eu nu astept,nu iau in original...nu o sa sufere ei asa mult....o relatie fan-grup e bazata pe respect si incredere si in cazul meu nu mai exista nici una dn astea nici de partea lor,nici de partea mea....multa bafta :)
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde olteanu dan » Dum Oct 22, 2006 4:12 pm

cerber scrie:
:lol: eu is linistit tare...nu mai sunt fan de ceva vreme...si asta cu munca multa pt un album bun e vrajeala care o papati toti de ceva vreme...e mai bine de un an de la lansarea albumului....pai daca luati asa is cam 8-9 oameni care lucreaza de un an la 9 piese :? pai una pe luna daca faceau si tot iesea albumul pana acuma...n-am zis nimic de altii,sa il cumpere in original,sa astepte,eu nu astept,nu iau in original...nu o sa sufere ei asa mult....o relatie fan-grup e bazata pe respect si incredere si in cazul meu nu mai exista nici una dn astea nici de partea lor,nici de partea mea....multa bafta :)

putin cam siroaoasa si hazardata afirmatia ta,dar asta crezi tu si asta e :roll: .probabil ca cei 8-9 oameni mai lucreaza si la alte proiecte;sigur nu probabil,si pe mine unu' chiar ma bucura faptul ca atunci cand aud o mel tare si aflu k la ea alucrat cineva din 3se chiar ma incanta treaba asta.MAI ASTEPTAM.....si o sa vdm c o sa iasa. :armyok:
;)
Avatar utilizator
olteanu dan
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 156
Membru din: Vin Oct 29, 2004 8:48 am
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Oct 22, 2006 4:22 pm

Munca multa la un album nu e nici o vrajeala.Munca la un album nu se rezuma doar la munca la piese.Se lucreaza si la grafica albumului,la titluri,la texte etc.(nu sunt expert,deci nu as stii sa zic in termeni - dar ati prins ideea).E dificil sa faci un album,mai ales cand te preseaza fanii intr-un hal fara de hal si te ameninta ca nu iti vor mai cumpara albumul. :roll: Nu cred ca e ca o plimbare prin parc.
Uitati-va in strainatate.Artistii de acolo scot un album o data la ANI DE ZILE.Stiti cand a lansat Justin Timberlake ultimul sau album(Justified)?In 2001.Suntem in 2006 si a lansat Sexyback.Un album la care a lucrat 5 ani.(si asta e doar un exemplu care mi-a veni acum in minte - dar puteti sa va interesati.99% din artistii din strainatate asa procedeaza.Trec cativa ani pana scot un nou material).
Bine,la noi nu se va lucra atat de mult la un singur album niciodata,de aceea cred ca 1 an nu e mult si nici nu mi se pare a fi o teapa aruncata fanilor si presei.Eu chiar cred ca se lucreaza.Nu cred ca stau in studio si joaca leapsa :roll: .
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Oct 22, 2006 4:39 pm

da dragii mosului..nici eu nu am zis ca joaca leapsa,am zis ca au alte preocupari....si din cauza acestora nu se tin de cuvant...si un om care nu se tine de cuvant nu e om de incredere...bravo voua ca le gasiti argumente pro....eu nu le gasesc....ce rau poate sa faca o parere contra intr-o mare de pareri pro? :)
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 22, 2006 4:39 pm

Mody in primul rand nu exista comparatie intre "artistii" din Ro si intre cei din strainatate.Imagine
In alte cuvinte...la vrajeala asta cu...vai,un album bun poate fi scos numai dupa nu sh cate luni de munca! :roll: Macar de ar fi demonstrat ei asta. :wink: Ca si daca lanseaza la 5 luni sau la 1 an,tot aia e. :roll: Calitate de... :roll:
Iar daca Cerber asta crede si el e dezamagit de ei si n-are chef sa-i cumpere albumul de ce si Dan Olteanu si altii mai comenteaza pe chestia asta?E parerea omului si face ce vrea cu banii lui. :roll:
Eu una am sa le cumpar albumul,insa presimt ca nu va fi cine stie ce. :roll: Eu sper sa ma insel....si sa ma reintorc la acest topic si sa-mi citez propriul mesaj si sa zic....moama ce m-am inselat!E cel mai bun album 3se scos vreodata. :)
Nici eu nu cred ca ei stau in studiori si joaca leapsa.....ci compun pt altii.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Oct 22, 2006 4:58 pm

Asa e,nu exista termeni de comparatie intre artistii nationali si cei din strainatate(de aceea am si spus ca nu se va lucra vreodata 5 ani la un album :-P ).Si nici nu ii apar "orbeste";nici eu nu stiu cat de bun va fi albumul (si,in plus,eu sunt fan Michael,in primul si in primul rand.Sunt si fan 3se,dar intr-o masura mult mult MULT mai mica.Deci,la drept vb,mai putin ma intereseaza albumele lor,decat cele ale lui MJ),insa imi place sa cred ca exista un motiv bine intemeiat pentru fiecare lucru pe care il fac ei.Plus ca,nu totul depinde doar de ei.Au o multime de oameni care lucreaza pentru si impreuna cu ei,de care,de asemenea,depind multe.
Nu stim ce se intampla,de ce se amana.Poate vom afla,dar pana atunci,macar,trebuie sa le acordam increderea si respectul nostru.Mi se pare de-a dreptul ingrijorator faptul ca se fac afirmatii de tipul:"descarc albumul de pe net"(cazul lui cerber il inteleg,nu e fan.dar sunt si fani care au afirmat acest lucru).Si pentru ei e mult mai bine sa stie ca fanii ii sustin si ateapta cu drag lansarea,decat sa afle ca sunt considerati neseriosi,din cauza anumitor decizii care au tinut sau nu de ei - nu stim momentan.
Poate ca aveti dreptate si sunt neseriosi sau poate nu.Dar chiar si asa,respectul fata de ei nu ar trebui sa dispara.Trebuie sa fim intelegatori,pentru ca nu au nici ei o viata foarte roz...e destul de dificil sa faci pe plac atator mii de persoane.
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Dum Oct 22, 2006 5:04 pm

mz-rulez scrie:
Uitati-va in strainatate.Artistii de acolo scot un album o data la ANI DE ZILE.Stiti cand a lansat Justin Timberlake ultimul sau album(Justified)?In 2001.Suntem in 2006 si a lansat Sexyback.Un album la care a lucrat 5 ani


da, dragule... dar Justin n-a zis ca scoate albumul in 2005 si l-a scos in 2006... :roll: asa ca nu e buna comparatia :mrgreen:
Justin a zis in 2001 ca se apuca serios de treaba... si albumul va aparea in cel putin 4-5 ani... si.. om de cuvant.. dar ce a scos.. e IMPRESIONANT! :shock: asa ca.. :-P :roll:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 22, 2006 5:11 pm

mz-rulez scrie:
Asa e,nu exista termeni de comparatie intre artistii nationali si cei din strainatate(de aceea am si spus ca nu se va lucra vreodata 5 ani la un album :-P ).Si nici nu ii apar "orbeste";nici eu nu stiu cat de bun va fi albumul (si,in plus,eu sunt fan Michael,in primul si in primul rand.Sunt si fan 3se,dar intr-o masura mult mult MULT mai mica.Deci,la drept vb,mai putin ma intereseaza albumele lor,decat cele ale lui MJ),insa imi place sa cred ca exista un motiv bine intemeiat pentru fiecare lucru pe care il fac ei.Plus ca,nu totul depinde doar de ei.Au o multime de oameni care lucreaza pentru si impreuna cu ei,de care,de asemenea,depind multe.
Nu stim ce se intampla,de ce se amana.Poate vom afla,dar pana atunci,macar,trebuie sa le acordam increderea si respectul nostru.Mi se pare de-a dreptul ingrijorator faptul ca se fac afirmatii de tipul:"descarc albumul de pe net"(cazul lui cerber il inteleg,nu e fan.dar sunt si fani care au afirmat acest lucru).Si pentru ei e mult mai bine sa stie ca fanii ii sustin si ateapta cu drag lansarea,decat sa afle ca sunt considerati neseriosi,din cauza anumitor decizii care au tinut sau nu de ei - nu stim momentan.
Poate ca aveti dreptate si sunt neseriosi sau poate nu.Dar chiar si asa,respectul fata de ei nu ar trebui sa dispara.Trebuie sa fim intelegatori,pentru ca nu au nici ei o viata foarte roz...e destul de dificil sa faci pe plac atator mii de persoane.

De pe urma carei afirmatii facute de mine ai tras tu concluzia ca nu am respect fata de ei? :roll: Iar daca nu esti fan de aia nu intelegi. :wink: Eu ma asteptam sa apara albumul in mai,ca de obicei.Si ma plangeam la prietene ca plec din tara pt 2 luni si ceva,si nu apucam sa cumpar albumul imediat cum apare cum faceam de obicei. :roll: Voiam sa nu mai plec sau sa pun lumea sa mi-l ia in original si sa mi-l trimita si tu imi zici mie ca nu-i respect? :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Oct 22, 2006 5:35 pm

Eu nu vb cu tine.Eu vorbeam CA DEOBICEI,CUM FAC PE FORUMUL ASTA la modul general.Nu stiu de ce ai tu senzatia ca mereu,cand zic ceva,fac referire la tine.Imi exprim opiniile fara sa ma leg de nimeni,niciodata.
Prin lipsa de respect m-am referit la afirmatiile de tipul "nu le mai cumpar albumul,il iau de pe net".Nu stiu daca ai spus si tu asta si nu ma apuc acum sa citesc in paginile anterioare.Dar iti repet,nu a fost un mesaj adresat tie,in mod personal.
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 22, 2006 5:37 pm

Da,eu inteleg.Dar uneori cand te exprimi tu asa IN GENERAL....mai sunt inclusa si eu pe acolo.Si de aia tin sa-ti dau explicatie personal.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Oct 22, 2006 5:50 pm

Ok,dar tu sa stii de la mine ca nu imi sta in fire sa ma leg de oameni si sa-i judec.E un lucru pe care,din principiu,nu il fac.Imi exprim opinii generale.Cand intr-adevar am de discutat cu cineva,o fac in particular si nu "in vazul lumii" :wink: :D
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Dum Oct 22, 2006 5:51 pm

stiti piesa aia...?
iubireeee...dance shout tamtarampampampam dance shout (si in fundal se auzea...adica reverb-ul shout shout shout)
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 22, 2006 5:57 pm

Mda... :roll: eu o stiu. :roll: Ca mai nou doar UNII au dreptate pe forum.Incepe sa devina ce a fost odata. :-P
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Dum Oct 22, 2006 6:03 pm

atunci o mai cant o data
iubireeee...dance shout tamtarampampampam dance shout (si in fundal se auzea...adica reverb-ul shout shout shout)
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Oct 22, 2006 6:12 pm

Adela scrie:
Mda... :roll: eu o stiu. :roll: Ca mai nou doar UNII au dreptate pe forum.Incepe sa devina ce a fost odata. :-P

Cam cruda afirmatia...
Mi-am exprimat opiniile,fara sa astept ca cineva sa-mi de-a dreptate sau sa se simta vizat.Daca am jignit pe cineva,atunci imi cer scuze.Nu asta a fost intentia mea.
:|
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Oct 22, 2006 7:25 pm

Nu ai jignit pe nimeni,doar þi-ai expus opinia.Nu e obligatoriu ca opinia sã fie unanimã dar poþi încerca din rãsputeri sã dovedeºti cã ai dreptate.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 22, 2006 7:30 pm

In cazul asta nu e vorba despre demonstrarea unui adevar.Discutia e alta.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Oct 22, 2006 7:42 pm

adela are dreptate...doar unii oameni au dreptate...si acei oameni sunt EU :D ...hai am copii,va hazardati asa tare pt nimic...mz,eu am fost fan si am luat in original pana acum tot...in ultimii ani calitatea lor a scazut iar intarzierea nu le da o nota buna...asa ca eu cel putin am destule motive ca sa nu cumpar in original...daca va fi de o calitate geniala e posibil sa mi-l aduca mos craciun....daca nu,o sa ascult altceva...eu ii respect ca oamnei ca sunt ce sunt si au ajus sa aiba afaceri,familii,bani si etc,tot ce imi doresc si eu si muncesc sa am...ca artisti daca scad calitativ e normal sa ii critici si sa ii penalizezi....c'est la vie...
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico